Nosič na kola

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Nosič na kola

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj lidičkové,

celkem uvažuji že koupím nosič na kola ... mám 3 Hyundaie - H-1, iX35 a iX20 ... hledám tedy univerzální řešení a ne Thule za 15.000,- + 3 sady adapterů ( a pro H1 stejně ani nedělají )

u všech mám tažné a už mám asi 3 roky i nosič na tažné zařízení ... jde o typ http://www.nosic-kol.cz/cz/zadni-nosice ... chrom.html

jsem celkem spokojený ale je to těžká bestie ( musí být, aby unesla co má ) a dost mě zlobí že se to musí pracně povolovat aby se to dalo odklopit, výrazně to ztěžuje přístup do kufru atd atd ...

v poslední době jsem se zakoukal do nosičů na zadní páté dveře ... např toto : http://www.bikeway.cz/284-zadni-autonos ... -kola.html

jen mě děsí jedna věc - to horní rameno je obalené molitanem ( mirelonem atd ... ) a leží na zadním skle ... :roll: viděl jsem jich teď v Itálii na Lago di Garda spoustu, v jednom případě i na Audi Allroad té novější verze a tam to měl položené uprostřed zadního skloněného okna + pásky ke kraji 5.dveří ... a na tom měl 3 horáky ...

máte s tím nekdo zkušenosti ? mě se to tedy moc nelíbí, docela z toho mám strach abych nejel domů s igelitem místo zadního okna ... ale zase je mnoho důvodů pro které se mi toto uspořádání líbí

děkuji za názory, rady, poznatky ... ( případně i tipy na jiné typy :D/ )

P.S. je zde ještě jedna možnost - koupit to na nějakém e-shopu a využít zákonné možnosti zboží bez udání důvodu vrátit ( kdyby se mi to nelíbilo ) ale to mi přijde jako prasečina ... [-X
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od FISHkaa »

Já bych se toho na páté dveře bál.
Navíc pokaždé odstrojit kola, když se budu chtít podívat do kufru, mi nepřijde zrovna ideální.

Ideální je holt udělat tažné na všechny auta, nebo koupit příčníky a koupit ProRide na střechu :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Nosič na kola

Příspěvek od ilcas »

Já s tím zkušenost mám, používal jsem to celkem často, se dvěmi bicykly a úplně bez problémů. Měl jsem to jak na Oktávce, tak na Golfu. Ještě to mám a s klidem bych ti to na vyzkoušení půjčil, pokud by jsi chtěl. Už to mám delší dobu, kupoval jsem to tenkrát v Německu, kvůli TUV...

EDIT: Jo, s tou manipulací je to pravda, ale mně to sloužilo pouze pro převoz těch kol do určitého místa a pak jsem kola shodil a pohyboval se na něm a kufr byl přístupný.. :D
ix35 1.7 CRDi Comfort
Radek_ix_35
*
Příspěvky: 24
Registrován: 11 bře 2011, 14:13

Re: Nosič na kola

Příspěvek od Radek_ix_35 »

Přidám vlastní zkušenost. Mám příčníky a 4 nosiče - ne sice ProRide, mám "zamykatelný" AluSpeed od HAKRu ale jsem spokojenej. Auto i s naloženejma kolama (cross) má pak výšku 295 cm :o
Příjemně mě překvapilo že ačkoli je auto vysoký a jám mám "jen" 183 cm, nemám problém za 15 minut 4 kola nahodit nebo sundat. Stačí totiž stoupnout do zadních dveří a na všechno v pohodě dosáhnu. Měl jsem strach že budu muset dokoupit schůdky anebo kola nakládat ve dvou ale nutný to není.
A sundávání nosičů - sundám i s příčníkama, pověsím do garáže pod strop - to už teda musím ve dvou :-) a je hotovo.
Hyundai Tucson NX4 1.6 T-GDI Smart 4x2 110kW SUNSET RED
Hyundai ix 35 1.6 GDI Classic, Infra Red
Hyundai Matrix 1.6
Daewoo Nexia
Opel Kadett 1.6
Škoda 110 L
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Nosič na kola

Příspěvek od SuperMUF »

díky ...

já nemám problém s tím že bych neměl na autech tažný, mám ho na všech, mám i ten nosič kol na tažný ... ale ten má jednu nectnost - překáží i když tam nejsou kola ... prostě není snadno sundatelný a váží asi 30kg a kam ho mám na dovolené dát ? bydlím převážně tam kde jsou kolárny a nebo v zahraničí ani nemám o kola strach - stačí je symbolicky zamknout ... ale taky se jede na výlet, taky se jede na nákup atd ... a potom už to ukrutně překáží ...

v mém případě hledám něco jak říká "ILCAS" - na převoz na místo a tam to shodit ... dveře půjdou otevírat normálně ...

a na střechu ? právě s ohledem na to že moje předchozí auta byla Citroen Picasso a po ní New SantaFe ( a navíc nyní i dodávka H-1 ) jsem prostě kola na střech jednou provždy zavrhnul ... a to mám 193cm ... a H-1 má výšku 1925mm + střešní nosič a už po dobu dovolený nezajedu do podzemek které mají od 195 do 210cm

jen mi prostě u těch držáků na 5.dveře přijde ukrutně brutální to přichycení s opřením o zadní okno ... no musím to ještě zvážit ... kdyby tak byly nějaké fotky realizovaných montáží na autě ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Nosič na kola

Příspěvek od koko »

V minulosti jsem také pátral po jednoduché přepravě kol :-k a po zhlédnutí několika nosičů na zadní dveře jsem danou varianu zavrhl z několika důvodů. Konstrukce nosiče a jeho uchycení. Moc mě nepřesvědčilo [-X - "háčky" za okraj dveří a všechno stažený popruhem. Když navěsím na takový nosič 3"slušný" kola, tak vezu na dveřích 100 tis. a na dálnici s rychlostí 130 km/hod. bych je nechtěl ztratit, to by mě hodně štvalo ](*,) a pak bych asi :cry:.
Rozhodnout se musí každý sám, přeju ti ať dobře vybereš.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
MatoK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 led 2011, 09:00

Re: Nosič na kola

Příspěvek od MatoK »

rovnaký problém riešim práve aj ja a zatiaľ mi to vychádza na nasledovnú variantu:
https://lh3.googleusercontent.com/-XJwh ... 318205.JPG
strešný nosič je pri mojej výške 171 cm utópia, ťažné zariadenie nemám a ani nemienim montovať, preto mi najlepšie zo všetkého čo ostalo, teda jediné, bol nosič na piate dvere...piatok som bol skúšať tento:
http://www.peruzzosrl.it/portabici.php?id_tip=2&id=32#
avšak problém, na ktorý sme narazili bol ten, že sa spodná opierka opierala zrovna na mieste, kde hrozí ohnutie plechu (ak to je plech a nie plast - nad SPZtkou, ako je úchytka na otváranie dverí), nosič sa dal pekne prispôsobovať, avšak po vyskúšaní všetkých variánt, nosič nesedel (buď moc zlý uhol, kde by hrozil pád bicykla na dvere alebo šúchanie kolies o cestu), skúšali sme ešte aj tento:
http://www.peruzzosrl.it/portabici.php?id_tip=2&id=21
avšak tam sa spodná časť nosiča musí opierať o nejaký výstupok, ktorá ix35ka nemá, lebo by hrozilo zošmyknutie sa celého nosiča - tie popruhy váhu proste neudržia.
zajtra mám dohodnuté ešte stretnutie ohľadom THULE backpack 973, ale veľkú nádej tomu nedávam...
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Nosič na kola

Příspěvek od koko »

To je plast a určitě konstrukčně není na zatížení. Chtělo by to opřít o nárazník.
V Oktávce Combi jsem vozil až 3 kola"horáče" ve vnitř. Po sundání předního kola a sedla jsem je pěkně narovnal vedle sebe a upnul za vidlici na držáku. Maximálně jsem natočil řidítka. Sklopenou jsem měl jenom zadní sedačku na 2/3.
Tady jsem to ještě nezkoušel, jestli se kolo vejde na délku. Možná najdu i fotku.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
MatoK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 led 2011, 09:00

Re: Nosič na kola

Příspěvek od MatoK »

mne sa do santafecka zmestili tri na seba naukladané a traja pasažieri v pohode, do ix35 som skúšal zatiaľ len jeden ale naležato, no problém pri vysokozdvihových bicykloch je ten, že sa na mi "na stojáka" nezmestí - vidla sa dosť zapiera o strechu
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od Mexican »

ak mas gulu, ucrite by som siel do nosica na tazne. Vsetko ostatne je kompromis
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Nosič na kola

Příspěvek od potki »

Tiez potrebujem kupit nosic na 3 bicykle, preto som poslal na info@bikeway.cz mail:
(O stresnom nosici moc neuvazujem, nakolko uz na Accenta bola celkom fuska nalozit 3 bicykle.)

Dobry den,
chcel by som sa opytat na nosic na bicykle na zadne dvere
http://www.bikeway.cz/284-zadni-autonos ... -kola.html
Mam Hyundai ix35 - je mozne to na neho pouzit?
Neposkodi mi tento nosic zadne dvere, lak karoserie alebo zadne sklo?

Odpoved:
Dobrý den,

děkuji za zprávu.

Nosič Peruzzo Padova je podle výrobce nosiče vhodný pro Vaše vozidlo. Kompatibilitu si můžete ověřit ve vyhledávači na stránkách výrobce: http://www.peruzzosrl.com/eng/trova-portabici.php

Peruzzo patří mezi přední výrobce nosičů kol a má všechny certifikace - nedomnívám se, že by konstrukce nosiče mohla poškodit Vaše vozidlo. Ani jsme takovou reklamaci nosiče nezaznamenali.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

--
S pozdravem

Radek Dítě

bikeway.cz
Prodej a servis jízdních kol
Přátelství 1300/44
104 00 Praha - Uhříněves

tel: 777 983 224
e-mail: info@bikeway.cz
www.bikeway.cz
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od Mexican »

potki ak mas Thule ProRide 591 alebo Atera Giro AF, bicykle sa nasadzuju uplne jednoducho. Aj na tak vysoke auto ako je ix35
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od FISHkaa »

lepší než ProRide je MontBlanc Discovery - kolo drží v žlábku a pak ho teprve připneš. U ProRide musíš kolo držet a nasouvat do držáku...

Ale taky používám ProRide, zejména kvůli ceně :mrgreen: (Monty mám občas půjčené)
http://www.tazak.cz/vmchk/Nosice-kol/No ... overy.html
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od Mexican »

FISHkaa dlho som hladal tento prispevok, lebo mi ostal v pamati. Dnes som cital test ADAC na autoweb a voila.. potvrdilo sa (znova mam pravdu, muehehehehhehe :twisted:

http://www.autoweb.cz/pozor-na-nekvalit ... dnich-kol/
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na kola

Příspěvek od FISHkaa »

zajímavé, fakt že jo. Dobré se držet drahého ale kvalitního Thule! =D>
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“