výměna nápravnice

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

výměna nápravnice

Příspěvek od peterblack »

mám problém jako asi většina z vás a to hnijící zadní nápravnice (Lantra Combi J2 1.9D r.v.1998, vzadu bubny - "diesel oldschool", nemá motor od :hyu: možná trošku vzácnější typ) a další vyvařování mi přijde dost riskantní :)

našel jsem si tu o ní vsechno možný, a zajímá mě jenom poslední věc... dá se vymenit jenom s jedním hydraulickým heverem? (klasika kolecka, páka, kolecko na zvedaku)

stát mi na zadních kolech na nájezdech pri výměně asi určitě nemůže že jo... jak teda zapřít hever? vždycky jsem ho dával právě pod nápravnici
další problém je, že ty 4 šrouby kterýma nápravnice drží v karoserii budou asi hezky zahnily (asi i po vystříkání MoS2) a bez kladiva se neobejdu... tak aby mi to při klepání nespadlo na hlavu :)

poradíte mi prosím jak to udělat takhle v domácích podmínkách? nemám asi moc možnost sehnat velkej zvedák na celý auto
díky za odpovědi
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od Vilda »

Asi to budeš muset vypodložit pod prahama ... např. na cihly nebo tvárnice. Na ně něco měkkýho, třeba starou deku nebo starou pneumatiku .... nic jinýho mě nenapadá ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od Lhoty »

já zvedl nejdřív jednu stranu, dal 2 disky pod práh, pak podložil hever, ještě zvedl a přidal třetí, pak to samé na druhé straně...
jinak ty hlavní 4 velký šrouby šly krásně, horší byly ty 3 malé co drží ramena, k těm se dostane voda a zareznou, pozor na závit, opatrně a pomalu ven, až je budeš vracet, tak je namaž vazelínou nebo olejem
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od peterblack »

áha... myslis tyhle 3 šrouby?
Obrázek

ty musím taky omontovat? co vlastně všechno musím sundat? doufal jsem že jenom odmontuju nápravnici (rear crossmember) od karoserie a odpojím od ní ramena

jinak diky jeste jednou za vsechny rady... snad nejak ty prahy nepromacknu
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od Lhoty »

jj, myslím ty, asi je lepší to vyndat celý, tak jak je to tady na obrázku(tlumiče ven nemusí)
většinou je problém vymontovat jen nápravnci(rear crossmember), šrouby bývají hodně zarezlý, a když je uřežeš, tak už je nemusíš sehant, jsou excentrický kvůli štelování geometrie
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od koko »

Hlavně bacha, ať tě to nepřimačkne [-X . Jestli nemáš zkušenosti, tak o to víc používej to co ti sedí na krku.
Hodně zdaru.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od mirpie »

to samé ale platí i při "obyčejné" výměně kola. Když už si někdo troufne na výměnu nápravnice, je celkem předpoklad, že tohle mu je jasné.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od peterblack »

no proto se radsi zeptam abych nevymejslel hlouposti, pak poslu fotky...
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od peterblack »

fotky bohuzel nemam ale nakonec jsem zjistil ze muj prastrejda ma zvedak na cely auto, coz se ukazalo jako zachrana
lantra je z roku 98 a vsechny srouby mela pekne zarezly, bez kladiva a spousty oleje jsem se neobesel nikdy

hlavne mela prirezly silentbloky s sroubum, takze spousta nasili a jeden jsem nakonec musil i uriznout flexou.

na technicky me sice pochvalili, ale zadek mi ted v zatackach malinko ustreluje nebo aspon zadni gumy piskaj... musim si nekde v Praze nechal udelat geometrii (nevite kde by mi ji udelali levne?)
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od peterblack »

malem bych zapomnel... kdyz jsem menil zadni napravnici mela malou dirku jako tady kolega:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 90#p326690

ale kdyz jsem ji sundal bylo videt ze je prorezla skrz na skrz (dalsi 2 velky diry ktery nebyly videt), takze doporucuju nepodcenovat
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
kawa.zx12r
Příspěvky: 1
Registrován: 04 bře 2012, 06:28

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od kawa.zx12r »

heled tak já jsem v tý nápravnici žádný díry neměl protože tam chyběla a taky jsem jí kupovat nemusel zůstal mi tam aspon ten horní plech na čtyřech šroubech a když si to naměříš podle originálu tak ti ty učka na každou stranu klempíř udělá za 500 kč a ty si to tam přivaříš a jde to mám to uspšně zasebou a je vše v pořádku jen potom potřebuje narřít základovkou a potom tlumexem protože sváry at jsou jakýkoliv tak jsou víc náchylnější na korozi
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od valach »

kawa.zx12r píše:heled tak já jsem v tý nápravnici žádný díry neměl protože tam chyběla a taky jsem jí kupovat nemusel zůstal mi tam aspon ten horní plech na čtyřech šroubech a když si to naměříš podle originálu tak ti ty učka na každou stranu klempíř udělá za 500 kč a ty si to tam přivaříš a jde to mám to uspšně zasebou a je vše v pořádku jen potom potřebuje narřít základovkou a potom tlumexem protože sváry at jsou jakýkoliv tak jsou víc náchylnější na korozi
Hlavně svár nebrousit nebo co nejméně, jinak ho zeslabíš a to není dobré [-X , jinak velmi dobrá rada a penízky můžeš ušetřit na jiné věci =D>
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od black_sheep »

to je zase nápad. oceňuju jak jste všichni šikovní, ale v takhle opraveným autě bych vědomě nikam nejel :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
magnas1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 črc 2011, 21:03

Re: výměna nápravnice

Příspěvek od magnas1 »

No podomácku vařenou/dodělanou nápravnici na STK zjistí i slepej...navíc pánové už i tlačenky na STK celkem skončili, sami kluci se bojej komplikací p náhodné kontrole.

Já prošel legálně a bez problémů...ale s novou nápravnicí :-)...je to sice trochu dražší...montáž 2000 a nákup 4,5 tis. ale je klid.

tady jsem to psal:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 60#p384860
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“