Výměna nebo oprava serva?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
noir_chat
*
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2009, 14:12
Bydliště: Praha / Roudnice nad Labem / Cheb

Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od noir_chat »

Zdravím vás, chlapi,

začal mi unikat olej ze serva. Nejdřív jsem si všiml malé mastné skvrny asi před půl rokem. Jenže najednou mi hladina v nádržce klesla pod minimum a začaly se objevovat mastné fleky na místech, kde parkuji.

V autorizovaném servisu mi řekli, že se s tím dá jezdit krátkodobě, ale že výměna je nutná. Dále mi vysvětlili, že servo nelze opravit a musí se vyměnit celá část řízení na nápravě. Cena originálního dílu je 35000 bez daně, cena neoriginálního 10000 bez daně.

Než si objednám ten neoriginální díl, raději se vás zeptám na vaše názory. Fakt je to neopravitelné? Měl někdo z vás podobnou závadu? A můžu s tím jezdit, když mám při sobě v plastové lahvi rezervní olej pro případné doplnění?

Díval jsem se do historie fóra, ale moc jsem toho k tomuhle tématu nenašel.

Díky :tus: .
Hyundai Coupé 2.0 (2004)
Volkswagen Polo 1.2 HTP (2004)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od mirpie »

tak opravitelné je vše, jen ted servisy už pár posledních let nic neopravují, ale jen mění. Pokud budeš průběžně doplňovat kapalinu, jezdit s tím můžeš, ale to není řešení.
Osobně stát se to mně, zjistil bych si místo, kde dochází k úniku, tedy zda to utíká z čerpadla, hadic/trubek či ze samotného válce řízení. Danou komponentu bych si sehnal na vrakovišti a vyměnil. Riziko je, že by to nebyl nový díl - seriozní prodejci použitých náhradních dílů ale dávají aslespon 14dní záruku na vyzkoušení.
Nejsi-li autař a nemáš-li kamaráda v oboru, pak ti stejně nezbyde nic jiného, než aby ti to vyměnili v servisu, za slušný příplatek za práci.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od Karamusa »

třeba na peužot boxer nam odešel posilovač a repas taky nejde protože francouzi to udělali nerozebiratelne tak se sehnalo starší za 1500..ale pozor bez oleje to zadřeš
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od Dody »

menili ste už servo olej niekto doma ? a ako nato ? kde treba vypustiť ? :-k
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od rade622 »

Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Dody
*
Příspěvky: 82
Registrován: 21 lis 2009, 19:58
Bydliště: Čierna nad Tisou

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od Dody »

no toto som našiel http://www.autoolej.sk/hydraulicke-olej ... f-fluid-1l ako čítam tak liter nestačí však ? :-k
Hyundai Tiburon 2.0 2002 silver
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

zkus se jeste poptam na Hyundai vrakovisti(viz Google) nebo mrkni na Allegro.pl Kazdopadne jezdit z pojebanym servem neni zadna sranda, jednou to neuhlidas, kousne se ti to v zatacce a jses v prdeli :D Opravit se da vsechno, jen to chce zjistit kde to unika, mozna bude stacit vymenit nejake tesneni nebo nejakou podobnou blbost. Rozhodne bych to ale nedaval do servisu, bo za praci se nedoplatis :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Výměna nebo oprava serva?

Příspěvek od Bolo »

Dody píše:no toto som našiel http://www.autoolej.sk/hydraulicke-olej ... f-fluid-1l ako čítam tak liter nestačí však ? :-k
Měnil jsem včera na coupé 1G stejně jako v návodu od Radeho . Použil jsem stejnej olej co máš v odkazu a litr mi stačil. Posilovač mi jde lehčeji a přestal mi pískat řemen :)
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“