syčí mi klima?!?!?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
pkopi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 pro 2005, 17:24
Kontaktovat uživatele:

syčí mi klima?!?!?

Příspěvek od pkopi »

Ahoj sem tady novej. Koupil sem si Lantru 1,6 kombi a řešim postupně různé drobnosti. Na většinu otázek sem našel odpovědi tady na fóru, ale o klimatizaci sem toho moc nenašel. Když zapnu klimu, tak slyšim něco pred spolujezdcem syčet. Nenasel sem odkud to jde ani, když otevřu kapotu. Ten zvuk je závyslej na změně otáček, když se chvilku nemění tak to ztichne. Pls poraďte. :cry: [/b]
Hyunday Lantra 1,6 16V kombi r.v. 96
Reklama
 

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau, no a funguje ti vubec klima, chladi nechladi?Kdyz ztratis tlak v okruhu tak ti to prestane chladit jednak proto ze to funguje jen pod tlakem a jednak ze tam nebudes mit medium. Zkontroloval bych kompresor i s rozvodem, no nevim presne ja klimu nemam, jak to tam je reseny ale musi ta byt nekde vymenik - radiator pres ktery se ti ochlazuje vzduch. Jinak nevim co by mohlo sycet.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
pkopi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 pro 2005, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pkopi »

No chladi ale zadnej zazrak. Ja teda zkusenosti s klimkou nemam zadny. Asi nekam zajedu at se mi na to podivaj.
Hyunday Lantra 1,6 16V kombi r.v. 96
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

Zdar pani, ak Vam nesyci klima vobec, tak by som sa zameslel, ci mi vobec funguje. U mna ta klima zasyci vzdy, ked klima vypusti tlak kompresoru a tym ochladi chladic v kabine. Samozrejme to nie je sycanie, ze niekde je daka diera, ale zasyci to uvolnenie tlaku smerom k chladicu priamo pri vyhrievacom telese. Princip klimatizacie je ten isty ako pri chladnickach. Zoberte si daky sprej, ktory je pod vacsim tlakom a nahle "zasycte" - vypustite vacsie mnoztvo tlaku a uvidite, ze sa ta nadobka ochladi. Keby klima sycala stale, tak asi je cosi s kompresorom alebo s ventilom na udrzanie tlaku a keby bol problem inde urcite by klima nechladila. Prajem pekny den s fungujucou klimou.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“