Cena výměny žárovky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Cena výměny žárovky

Příspěvek od kickerinho »

Tak jsem si v chytré knížce (servisní) přečetl, že na součástky, které se rychleji opotřebovávají je záruka 2 roky (někdy limit dle km), tedy by žárovka měla být reklamovatelná závada pokud praskne cca po 4 měsících od koupě a najeto na autě ne 10tis.
Servisy na dotazy radši nereagují, odkazují do místa bydliště :-) Hezké od nich.
A pokud už si teda nemohu skrze konstrukční vlastnosti vozidla vyměnit lehce žárovku sám (návody jsem viděl, ale moc se mi do toho nechce... se mi to rozsype a dohromady to už nedám) :-) tak pojedu do servisu, máte někdo představu, co ta výměna stojí? Vzal bych to zároveň s kondiční prohlídkou.

Ď
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od matysekul »

Cenu netuším,ale moc to nebude.Ale jestli můžu doporučit,jsi zvídavý člověk,zkus si výměnu sám..Netuším,kde budeš hledat servis v noci nebo o víkendu a nemluvím ani o PČR...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od kickerinho »

mám trochu obavu z toho, abych to nepoškrábal - a abych se trefil šroubkama zpátky.
Ono to na fotkách vypadá snadno, ale když pak nedám světlomet kam ho třeba a nepůjde mi to dodělat, zblázním se :-)
na felicii mi žárovna nepraskla nikdy (krom osvětlení RZ) a tady si praskaj jak bublinky z čokolády :-)
napadlo mě, že by mohlo stačit otevřít motor, odepnout jakousi svorku kabelů, co mi blokuje možnost vyndat to otočný kolečko, co je na světlometu ze zadní strany, pakbych to už dal, ale to kolečko povolím, oddělělám trochu a nejde ven, chybí tak cenťák prostoru :-)
když mi to prdne v noci tak asi pojedu na dálkový celou dobu :)
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od S0T0 »

pokud nemáš obě ruce levé ( a to říká levák :D) tak to půjde, prvně jsem měl taky trochu vítr, ale je to v poho. Jinak u pravého světla to někteří mění tím způsobem, že povolí a odklopí nádržku a pak nemusí světlo ven...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od lada 71 »

Vím, že pro někoho je výměna žárovky banalita, ať si jí vymění sám, nebo jede do servisu a zaplatí si to. Už se to tu kdysi řešilo v jiném odkazu. I já jsem si všiml, že výrobce dává na žárovky záruku 2 roky. Na předešlém autě, co jsem měl (Opel Astra 1994), řárovky držely a měnil jsem v předních světlometech přibližně po 3-4 letech provozu. První žárovka na :hyu: mi rupla po 6-ti měsících provozu a ujetí cca. 16 tkm. Když jsem jel kolem servisu :hyu: v Hradci Královém, tak jsem se tam stavil a přijímací technik mě vzal na dílnu okamžitě a bez sebemenších dohadů vyměnily žárovku v rámci záruky. Na můj dotaz, jestli je i na tu právě vyměněnou žárovku nějaká záruka, tak mi odpověděl, že ode dne výměny je opět na tu žárovku záruka 2 roky a každý servis :hyu: by měl žárovku bez reptání vyměnit.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od lukis01 »

kickerinho píše:Tak jsem si v chytré knížce (servisní) přečetl, že na součástky, které se rychleji opotřebovávají je záruka 2 roky (někdy limit dle km), tedy by žárovka měla být reklamovatelná závada pokud praskne cca po 4 měsících od koupě a najeto na autě ne 10tis.
Servisy na dotazy radši nereagují, odkazují do místa bydliště :-) Hezké od nich.
A pokud už si teda nemohu skrze konstrukční vlastnosti vozidla vyměnit lehce žárovku sám (návody jsem viděl, ale moc se mi do toho nechce... se mi to rozsype a dohromady to už nedám) :-) tak pojedu do servisu, máte někdo představu, co ta výměna stojí? Vzal bych to zároveň s kondiční prohlídkou.

Ď
tak Luki platil poprvé 150 Káčé a eště si donesl vlastní žárofky...od té doby už si žárofky měním sám a jaxem již dříve psal, rád ukážu life, případně zaučím ;) samozřejmě pro verzi 1.4 ;) bo už by zas Hardcam psal, že na té svojí raketě nemá tolik místa :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Chrochnik »

Já byl měnit žárovku v servise autosalónu, kde jsem i30 kupoval a za práci si neúčtovali nic, jen cenu žárovky. Ta byla sice kapku dražší... něco přes 200. Ale než se stím dup.. tak to raději zaplatím a mám to sfouknuté za 10 minut cestou z práce.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

lukis01 píše: bo už by zas Hardcam psal, že na té svojí raketě nemá tolik místa :D
Prosim prelozit do srozumitelne verze :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od lukis01 »

no dopsal jsem motorizaci, u které tu výměnu s pomocí svých pstíků zvládnu, na rozdíl od Tvé, u které zdá se tolik místa není :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

Jo tak :mrgreen: no, je to na prd, co si budeme povidat...ale ted uz zname vsichni grif, takze vyndat svetlo neni problem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od kickerinho »

nuže, kdyby to někoho zajímalo jako mě, pak konkrétně v Olomouci stojí výměna 180,- Kč.
Cena za komplet materiál i práci.
Včetně kondiční prohlídky to bylo hotové za hodinku.
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Uživatelský avatar
7ome
*
Příspěvky: 61
Registrován: 27 srp 2011, 21:29
Bydliště: Košice

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od 7ome »

Ja sa chcem opýtat, ci mam pravo v rámci zaruky si pozadovat dodatocne domontovanie odporových káblov na stretavacie svetla,kedze v priebehu pol roka som menil 3x ziarovky...V servise mi odpovedali,že tam montuju odporove kable v cene 10Eur za kus..Ako je to mozne ze mne predaju auto,mam ho v zaruke,chodim s nim kvoli zaruke na pravidelne garancne prehliadky a ked sa vyskytne chyba,tak si pytaju peniaze!!! podla mna by mi to mali domontovat v ramci zaruky...Nie len brat peniaze za garancny servis a pripadnu reklamaciu neuznavaju...kde to sme?! podotykam ziarovky som mal aj menene odborným servisom na hyundai a od nich kupene...
Hyundai i30 1,4 VVTI 82kW 109HP, r.v.2010,
LPG system BRC + dochladzovanie ventilov JLM
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od lada 71 »

7ome: Naprosto ti rozumím a vím, o co ti jde. Stejný problém já teď řeším přímo se zastoupením :hyu: u nás v CZ. Žárovky mi taky odcházely a vždy mi je měnily v rámci záruky zdarma přímo v servisu. Při poslední návštěvě jsem jim v servisu naznačil, že se mi to prostě nelíbí a nehodlám s každou výměnou jezdit do servisu a ani nemám zájem si sám žárovky měnit, pokud mi odcházejí daleko častěji, než na předešlém autě, starém vraku. Sami přiznali, že kabeláž z výroby je nějak špatně zvolená, o tomto problému vědí a nabídli mi dodatečnou montáž odporových drátů. Samozřejmě že jsem souhlasil, ale dost mě překvapilo, když si následně za toto naúčtovali nějakých 480,- kč (na obě světla). Nelíbilo se mi to a proti tomuto jsem se ohradil (pro mě jasná vada z výroby, která má být odstraněna bezplatně, v rámci záruky). Slečna na to měla ale jiný názor a ona sama s tím ani nic neudělá, páč to tam má vedeno jakou zpoplatněnou položku. O.K. Nejsem ten, co si někde vylévá zlost a ječí na bezmocnou fakturantku. Zaplatil jsem a se svým nesouhlasem tohoto jsem se obrátil přímo na zastoupení :hyu: CZ u nás v Praze. V současné době čekám na odpověď a jiné vyjádření, než uznání mé námitky ohledně neoprávněného placení něčeho, co bylo zanedbáno a špatně spočítáno při vývoji, případně při následné výrobě, ani neočekávám. Rád budu informovat, jak jsem dopadl a co na to :hyu: CZ.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od bembek »

Čo má kabeláž spoločné s vypalovaním žiarovky? Slečna fakturantka tomu rozumie.... Toto je známa bolesť žiaroviek H7. Žiadne káble ani Hyundai za to nemôže. Skús sa opýtať majiteľov Fabii. Ja sám mením na Fabii žiarovky každý druhý mesiac. Keď odíde ľavá, viem že do troch dní odíde aj pravá. Proste je to tak. To čo tam v servisoch montujú, sú odporové káble, ktoré znížia napätie privádzané do žiaroviek pri ich zapínaní. "Spomalia nábeh." Pri naštartovanom aute je v el. sústave auta viac ako 14V. H7-čky sú na to viac citlivé a odchádzajú. Tie káble znížia rázy pri zapínaní svetiel. Je dosť možné, že na ich konci je aj po nábehu žiarovky nižšie napätie, čo síce predĺži životnosť žiarovky, no na druhej strane zníži jej svietivosť. Ale v žiadnom prípade si nemyslím, že je to chyba auta, alebo výrobcu.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Cena výměny žárovky

Příspěvek od Hardcam »

lada: slecna fakturantka Ivana jen vyjede doklad na to, co ji tam ti dva pripravili. Ve svy podstate v systemu neexistuje zadna polozka zdarma, i ty kabely musi nekdo zaplatit, jen se musi urcit kdo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“