Stránka 1 z 1
					
				Vybitá baterie
				Napsal: 30 čer 2011, 15:24
				od Jirka RCK
				Tak jsem jel dneska do Brna kvůli zápisu na VŠ a vzal jsem sebou mladšího bratrance, že se pak ještě podíváme po okolí a uděláme si výlet. Čekal na mě asi hodinu v autě, tak jsem mu nechal klíčky kvůli rádiu a protože je bratranec šikulka a mám okna v elektrice, zapnul si zapalování až do třetí polohy kdy svítěj kontrolky, nechal to tak celou dobu a úplně mi vysekal baterku. 
 
 
Mám dva dotazy:
Nevíte, kolik ampér se do baterky tlačí z altíku - mohly stačit tři hoďky jízdy domů, nebo ji mám raději vymontovat a dát přes noc nabíjet?
Jakej odběr může mít budící vinutí altíku a řídící jednotka, myslíte, že už je baterka v kélu a měl bych koupit novou, nebo je možné, aby se tím tak rychle vybila...?
Ach jo, mě už dneska asi trefí...člověk vstává v pět ráno a když už je v Brně, tak si chce pochodit nějaký obchody a odlovit pár keší, a nakonec se tam otočí a jede zase domů 

 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 30 čer 2011, 18:09
				od Farrael
				To víš, že to bude stačit. Mě se jí při první jízdě díky chcípajícímu motoru chybou čidla klikovky taky povedlo potom co to chcíplo na křižovatce pod červnou ji vytřískat. Pak jsme to ale nahodili přes kabely a stačila jen cesta domů a to nebyly tři hodiny ani omylem.
			 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 01 črc 2011, 10:48
				od Jirka RCK
				No v Brně už jsem zastavovat nechtěl, přece jenom jsem se bál, že to ještě nenastartuje a nechtěli jsem to znova roztláčet (doufám, že to kat ještě přežil 
 
  
 )  Teď už to chytne určitě, spíš by mě zajímalo, jaká kapacita se tam mohla dotlačit a jestli je to takle dobrý pro životnost baterky, nebo by jí bylo líp nabité na 100%... Je to hrozně zbytečný rejpání, já vím, ale jako slaboproudaře mě to prostě zajímá 

  Už moje první reakce byla, že jsem mu nenadával, ale začal jsem počítat odběr  

 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 01 črc 2011, 14:54
				od ZdeněkH
				Taky jsem to nedávno řešil u sebe. Auto jsem zaparkoval před hoknou o přestávce si šel pustit rádio a večer jsem nenastartoval. Jen cvrčeli relátka startér ani ťuk. Na tesco kabely jsme to nedokázali nastartovat, roztlačení nic až na laně. Vím že to není košér, ale co dělat. Dojel jsem dom (asi 10km), vypnul a ráno to nastartovalo jak normálka. Až za dva dny jsem to pro jistotu hodil na nabíječku.
Apropo neví někdo jaká by byla vhodná tloušťka (průřez) startovacích kabelů? Si je vyrobím sám.
			 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 01 črc 2011, 15:15
				od mirpie
				svítící kontrolky + radio ti nevybijou baterku za hodinu tak, že to pak nenatočíš. To bud do toho kamarád ještě svítil dálkovejma nebo jezdil okýnkama nahoru dolu do zblbnutí celou hodinu, nebo je prostě baterka už před smrtí... Kup novou.
			 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 02 črc 2011, 22:39
				od MICHAL77
				Nejde jen o kontrolky a přehrávč, jde proud i do cívek zapalování atd......
			 
			
					
				Re: Vybitá baterie
				Napsal: 03 črc 2011, 11:55
				od mischo
				Starej baterke vela netreba aby ju porazilo  
