Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Saki
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2011, 22:18

Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Saki »

Ahoj,

už x krát jsem se přistihl jak hodiny brouzdám po tomhle fóru, tak jsem si řekl, že taky přispěju :).

Začalo to tím, že jsem změnil zaměstnání (k lepšímu) a potřeboval jsem auto. Po zkušebce jsem věděl, že když nemám hypotéku, tak nějakej ten úvěr rozchodím. Chtěl jsem nové levné auto. Autům nerozumím a chtěl jsem mít něco co bude spolehlivě fungovat a nebudu do toho muset investovat peníze mimo splátky... Teď už vím nic takovýho neexistuje :) (ono se furt něco najde)

Stanovil jsem si limit 250k a začal jsem u Dacie Sandero Stepway, prošel x salónů absolvoval x zkušebních jízd, pročítal kde co, přemýšlel, počítal no a nakonec jsem v září 2010 pořídil:

i30cw 1.6i CVVT Style za 360 000,- :) v Korecar Pardubice
Vůz byl ze salónu, dle prodejce více jak 60 000 sleva, podle ceníku to odpovídalo. Na tachometru 15km, v servisní knížce mám ale pořízení vozu o 2 měsíce dříve asi nějaké švidly s prodeji. Datum převzetí tam mám ale korektně.
+ stříbrná metalíza zdarma (alespoň jsme se s přítelkyní nemuseli hádat o barvu :) )
úvěr na 60 měsíců na částku 288 000,- který za tu dobu přeplatím právě o oněch 60 000.

Jedná se o moje první vlastní auto, myslím si, že v daný moment to pro mě byla výhodná koupě. Jediný je mi líto, že od nového roku se dělá šestikvalt.

S autem jsem po všech stránkách spokojen. Splňuje to co jsem od něj čekal, myslím si, že v dané cenové relaci výrazně vyčnívá nad ostatní.

Pár mínusů:
- Menší kufr
- se spotřebou se nemůžu dostat na to co mám v TP ani náhodou. Průměr za jednotlivá tankování mám 8.1 litru (najeto lehce přes 10 000 km, tankuji vždy do plné nádrže) skoro denně jezdím Pardubice - Chrudim. plus po Pardubicích a občasný výlet (Praha, Slovensko, nějaká ta dovča, atd.). Na nejnižší spotřebu jsem se dostal reálně na 6.85 při jízdě ve dvou na Slovensko, PP je optimista a měří mi o 0.1 až 0.4 méně. Nicméně spotřebu se nesnažím nijak výrazně honit. Jezdím tak jak mám náladu. (pirát silnic ale nejsem)
- občas když vracím volant problikne směrovka do druhého směru. Stane se mi to tak dvakrát do měsíce, aniž bych o ni zavadil.


To je vše co mě zatím napadlo, postupně sem budu přidávat :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Hardcam »

Vitaj a prijimej gratulace :mrgreen:
sestikvalt te mrzet nemusi, urcite jsi tady cetl, ze to neni takova vyhra...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Saki
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2011, 22:18

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Saki »

Přídávám pár fotek, foceno všechno mobilem...

To ještě nemělo SPZ
nove.jpg
nove.jpg (109.07 KiB) Zobrazeno 2687 x
A vevnitř bylo docela čisto
cisto.jpg
cisto.jpg (136.05 KiB) Zobrazeno 2687 x
Nízké tatry
tatry.JPG
tatry.JPG (83.54 KiB) Zobrazeno 2687 x
Saki
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2011, 22:18

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Saki »

Hardcame, díky, nečetl zatím, asi to tu čtu málo, budu se snažit víc :)
pavkt
*
Příspěvky: 81
Registrován: 30 pro 2009, 10:19

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od pavkt »

Vítej, není nás mnoho, kdo si vybrali cw a 1.6 benzín. S tou spotřebou je to problém, okolo Chrudimi je dost kopců a nemůžeš dosáhnout na hodnoty co mám já kolem NB a KO. Přesto si myslím, že je to o pochopení výkonové křivky motoru, o lehké noze a v neposlední řadě o hlavě.
Pokud jezdíš často stejnou trasu, brzy zjistíš, že jen o málo pomalejší plynulá jízda tě do cíle dostane o několik málo minut později, zato s výraznou úsporou paliva .... a o tom to je. Před pár dny jsem tu psal - poslední nádrž jsem vyjel s průměrem 5,6L. A to není žádný extra výkon, byla v tom jízda s plným vozíkem, puštěná klimatizace, spousta pojížděk po městě, ....
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od standas »

Čus, koukám, že to máš dobře spočítané, to se počítá. Banky jsou kurvy a nikomu nic zadarmo nedaj, naopak tě vojebou jak můžou a hezky s úsměvem. Kdyby takhle hezky počítali všichni, tak to maj mnohem víc ztížené.
Jinak auto super, cw mi přijde mnohem hezčí než samotná i30 a to, že má kufr menší než škodovka mi vůbec nepřijde jako nevýhoda, spíš naopak, nemá hnusnej dlouhej zadek v kterým když se ti rozkutálí nákup tak do něj nemusíš vlézt a vše důležité se do něj vejde včetně kočárku.
jinak spotřeba je normální, když chceš šetřit, měl sis koupit nafťáka je jen o cca 20000,- dražší.
Spíš bych dal do huby politikům který si berou z každýho litru 10 kč,- a dováděj všechny řidiče k šílenství, zmrdi.
A s tou šestkou.. ta je super, ale zase to neni až tak výraznej rozdíl. Tu oceníš spíš v rychlostech kolem 140km/h na dálnici, ale do 130 je to v pohodě.
Já jsem taky dlouho vybíral a jsem hrozně spokojenej, za tu cenu, takovej komfort, paráda.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od standas »

074.jpg
074.jpg (61.44 KiB) Zobrazeno 2606 x
.jpg[/attachment]
Naposledy upravil(a) standas dne 16 črc 2011, 10:54, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od standas »

hezčí než mercedes :D
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od walach »

Zdarec,píšeš ,že máš průměr 8,1 na nádrž .Já to mám za 7,2 a to nejezdím s lehkou nohou (najeto přes 3000 )Osobně si myslím ,že šestka mám na tom taky nemalý podíl ,ale Hardcam Ti to určitě vyvrátí :mrgreen: Kolik točí pětikvalt při devadesátce ?
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Hardcam »

Pokud myslis, ze 200 otacek je tak citelnej rozdil a jen tak ubere litr, tak si to klidne mysli dal. On je taky rozdil v tom, jestli jeden jezdi v Krkonosich, druhej v centru Prahy a treti kolem trebonskych rybniku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Sakiho "Kundaj" i30cw 1.6i CVVT Style

Příspěvek od Mates »

Taky tě vítám a přeju hodně štastných kilometrů. Moc dobrá výbava.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Odpovědět

Zpět na „i30 Auta členů“