Tažné zařízení

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Tažné zařízení - elektroinstalace

Příspěvek od koudý »

Zdar, Vy, co máte instalovaný tažný zařízení - kam se připojuje na instalaci auta? jen pro moji představu.. díky
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení - elektroinstalace

Příspěvek od FISHkaa »

ahoj,
nevím jak u ix20, ale mě tahali +,- až od baterie. Navíc je přibyla silová jednotka (relé pro spínání světel taženého zařízení), tak aby se nezatěžovala palubní síť...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Tažné zařízení

Příspěvek od Jarousek 18 »

Dovoluji si založit nové téma na závěsné zařízení z tohoto důvodu. V dubnau 2011 jsem se stal majitelem IX 20 a chtěl jsem namontovat jako příslušenství parkovací senzora a závěs. Obojí bylo provedeno - park.senz. fungují a závěs jsem myslel též.Jenže,v pátek 21.10.2011 jsem poprvé zapojil přívěs. vozík a ono ejhle -nesvítily směrovky a světla na vozíku ,ale ani na autě.Tak jsem jel do servisu Hyundai v Rakovníku ,kde šlo auto na dílnu a tam bylo zjištěno, že je to tím, že je špatná kabeláž k závěsu.(to jem si montáž objednal u tohoto prodejce a ten to objednal u importéra Hyun.) Bylo mi navrženo, abych vyměnil všechny žárovka na vozíku a na autě.To jsem odmítl (nebudu měnit žárovky na půjčených a vlastní káře). Během toho času co bylo auto na dílně i s károu příj. tech . zjistil, že to bylo objednáná správně dle tehdejší nabídky :hyu: .Technik na dílně mi pak oznámil, že na posledním školení od :hyu: jim bylo řečeno, že mají dávat tu nejdražší kabeláž,protože ta funguje spolehlivě.Tak jsem jim v servise oznámil, že to beru nejdřív jako reklamaci a nebo ať objednají tu správnou kabeláž, když importér zjistil , že ta původní je špatná , ale já nic platit nebudu.Já jsem si zaplatil montáž a chci aby to fungovalo.To ,že importér zjistil ,že jde o nevyhovující kabeláž. mě jako zákazníka nezajímá. O dalším vývoji vás budu informovat. Kdo máte namontované orig. závěs a ještě jste ho nepoužil tak to zkuste, aby jste meněli problém když to budete nejmíň potřebovat jako se to stalo mě.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Závěsné zařízení - IX 20

Příspěvek od FISHkaa »

Možná to sem nepatří : když sem si nechával instalovat origo tažné, tak sem se o něm bavil se známým v servisu. Bylo mi řečeno, že pri instalaci je třeba ještě připojovat silový modul, aby nedocházela elektroinstalace/pojistka na autě...

Možná, že pro ix20 to již neplatí...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Závěsné zařízení - IX 20

Příspěvek od koudý »

.. amatérismus .. hlavně to, jak si chtějí nechat platit vlastní chyby, to je úplně komický! To bohužel vystihuje dnešní dobu, všici jsou tak orientovaní na zisk, že ve vším spíchají a toto je výsledek - když mají něco po sobě opravovat, hledaj milion věcí, aby nto nešlo z jejich kapsy... hold čest a firemní hrdost se vytratily..
.. já si nechal tažný montovat před cca 3měsíci a rovnou jsem tam elektroinstalaci zkusil - už na montáž jsem si v kufru dovezl sebou nosič na kola - a ještě že, protože k propojení byla třeba redukce mezi zásuvkami, protože každá byla jiná...
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Závěsné zařízení - IX 20

Příspěvek od Jarousek 18 »

Tak jsem si dnes vyzvedl auto ze servisu -dal jsem ho tam ve středu ráno :) a dostal jsem novou kabeláž k závěsu. Původní za 200 Kč - součást objednávky v dubnu byla špatná . Dostal jsem novou v hodnotě 1700Kč a vše je naprostém pořádku. :D a bez doplatku.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
benjiremis
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2011, 07:17

Re: Závěsné zařízení - IX 20

Příspěvek od benjiremis »

tak přesně tohle jsem si prožil v červnu a taky jsem to tehdy napsal do rubriky - příslušenství. V servise mi za 4 hod domontovali silový modul, v hodnotě cca 2000,- (vč.montáže) a zachovali se jako chlapi - nakonec to bylo bez doplatku. B.R.
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od karlos k »

Ahoj hoši

Mám IX 20 skoro rok a chtěl bych si na ni namontovat tažné zařízení.Chtěl bych se zeptat kdo kde si nechával montovat T.Z. jestli u :hyu: nebo v obyčejném servise.a kolik to asi stojí kaček.Jestli se neztratí záruka kdyby to montoval někdo ve stodole,když má na to certifikát.
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od karlos k »

Zdravím
Tak jsem si ověřoval ceny montáží tažných zařízení na IX20 a byl jsem dost v šoku.V servisu :hyu:
po mě chtějí 9500Kč.A to si myslím,že je to nějak moc,technik to odůvodnil,že tam musí dát elektronickou zásuvku,která prý stojí kolem 3000Kč a bez ní by prý nešlo,i když nemám couvací senzory a P.P. mi neukazuje prasklou žárovku.
Pak jsem se šel optat do malého servisu kolik by to stálo a řekl mi?že se vejdu do 5000Kč bez elektr. zásuvky,kterou prý nepotřebuji a bude to fungovat taky.
Tak nevím kde je pravda.Napište jaké T.Z máte a kolik vás to asi stálo,jestli musí být ta drahá zásuvka nebo ne.
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dedula »

Zdravím.

Já jsem si koupil závěsné na netu od SVC Náchod a nechal namontovat přímo u prodejce :hyu: na nový vůz s dodáním elektroinstalace, montáž s prodejcem dohodnuta zdarma. Takže závěsné za 2500,elektroinstalace cca 1500,montáž zdarma.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mmv »

sakra dedula, to je dobrá cena ??? kde servisuješ a v jakým pořadí k nákupu auta byla ta dohoda ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
karlos k
*
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012, 08:48

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od karlos k »

Teda dedulo to je teda super cena.Kam mám zajet,abych to měl taky za ty pěkný kačky.





IX20 trikolor blueberry
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od pepe pedro »

Dedulo se asi stratil. :? Škoda,už se asi nic nedovíme :x
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od pepe pedro »

Chceme si dat tažné-bajonet.Tak som pozeral na net-Mlada boleslav a okolie, cez servis,kvoli záruke.Najlacniejšie komlet s prácou 7148kč.Origo :hyu: 10150kč.Slušné pálky :( Zoderú z človeka aj kožu,šmejdi #-o
Čo sa to snívalo dedulovy??
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od dedula »

pepe pedro píše:Chceme si dat tažné-bajonet.Tak som pozeral na net-Mlada boleslav a okolie, cez servis,kvoli záruke.Najlacniejšie komlet s prácou 7148kč.Origo :hyu: 10150kč.Slušné pálky :( Zoderú z človeka aj kožu,šmejdi #-o
Čo sa to snívalo dedulovy??
Nic se mi (nesnívalo) nezdálo tažné bylo na šrouby ne na bajonet. A montáž jsem měl v rámci prodeje. Někdo dostane koberečky, jiný si vzjedná zase jiný bonus k prodeji auta. Já měl montáž tažného jako bonus.

Jinak myslím, že cena 7148 Kč s montáží zas není tak vysoká, když se jedná o závěs na bajonet.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Odpovědět

Zpět na „ix20“