Brzdy,kotouče....

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Ygor
*
Příspěvky: 12
Registrován: 14 srp 2010, 07:44

Brzdy,kotouče....

Příspěvek od Ygor »

Pri zaradení 1 rýchlostného stupňa a následnom rozjazde auta niečo buchne v zadnej náprave. Bol som s tým v servise, nenašli tam žiadnu chybu, ale vraj to môže byť zlý tlmič. Niekedy to buchne niekedy nie, len je divné že pri preraďovaní druhých rýchlostných stupňov mi to už nerobí, len pri rozjazde auta. Nemôže to byť nejaká iná porucha ?

Hyundai I20, 1.4 Comfort 3/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Had21 »

Aby Ti niekto pomohol, bude treba viac info...

Auto máš od 3/2009, - doteraz to nerobilo?
Robí to pri rozjazde - aj na spiatočku?
čo to robí pri jazde - nielen preraďovanie, ale aj v ostrých zákrutách, na hrboľatej ceste...

Prihoď dačo bližšieho, nevravím, že Ti rovno pomôžem, ale viac to povie aj ostatným, čo sa nad tým podumajú :-k ...
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od koloman.brutus »

Ak je to zly tlmic tak je to podla mna na reklamacku. Tlmic nema co buchat sam od seba. Bud je rozbity resp. vyteceny alebo funguje. Medzitym rozbitym tlmicom a dobre fungujucim je este vyrobna vada. Aj ked je to spotrebna vec ako gumy toto sa mi javy ako vyrobna vada. Kolko km uz mas najazdenych?

Podla mna to budu brzdy. Mne lupne v prednych brdzach po prudkom dazdi (vzadu mam bubny). Voda sa dostane medzi dosticky a kotuc a prilepi ich k sebe. Zatial sa mi to stalo cca 3x. Z toho 2x pred dvoma tyzdnami. Vzadu mas kotuce, takze je to celkom realne (Comfort vybava). Nie je to ziadna vada. Skusim pozriem na forum i30 kde to rozoberali a zavesit sem link. No bolo to niekedy na zaciatku roka 2009 tak neviem. Bola tam aj fotka.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od koloman.brutus »

R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Poka »

Ygor píše:Pri zaradení 1 rýchlostného stupňa a následnom rozjazde auta niečo buchne v zadnej náprave. Bol som s tým v servise, nenašli tam žiadnu chybu, ale vraj to môže byť zlý tlmič. Niekedy to buchne niekedy nie, len je divné že pri preraďovaní druhých rýchlostných stupňov mi to už nerobí, len pri rozjazde auta. Nemôže to byť nejaká iná porucha ?

Hyundai I20, 1.4 Comfort 3/2009
Hmmm, Já to spíše vidím na nějaký silentblok na zadní nápravě. Při rozjezdu se auto zhoupne a kovové části o sebe klepnou.
Něco podobného mi dělal fiat při dobrždění. Vlepili jsme tam gumové proužky a O.K.
Někdo by měl lehnout pod auto, zkusit ho pořádně rozhoupat a hlídat, co se k sobě moc přibližuje...
Naposledy upravil(a) Poka dne 24 čer 2011, 21:17, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
free
*
Příspěvky: 39
Registrován: 05 kvě 2009, 14:29
Bydliště: Zahorie

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od free »

Ygor píše:Pri zaradení 1 rýchlostného stupňa a následnom rozjazde auta niečo buchne v zadnej náprave. Bol som s tým v servise, nenašli tam žiadnu chybu, ale vraj to môže byť zlý tlmič. Niekedy to buchne niekedy nie, len je divné že pri preraďovaní druhých rýchlostných stupňov mi to už nerobí, len pri rozjazde auta. Nemôže to byť nejaká iná porucha ?

Hyundai I20, 1.4 Comfort 3/2009
Podobna vec sa obcas stava aj mne. Zasiel som s tym do servisu, ale bolo mi povedane ze to je od brzd ... udajne sa stava ze sa prilepia a nahle dojde k ich uvolneniu, co vyvola zvuk v podobe buchnutia.
Hyundai i30wg 1.6i Trikolor komfort - Satin Amber 07/2015 aktualne cca. 21000 km
Hyundai i20 1.4i comfort - Dark Grey (predané)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od tatchwud »

Taky mi to občas dělá.Stává se to třeba po umytí druhý den ráno. Vypadá to, že se přilepí brzdy a popojetím se to utrhne.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Hardcam »

To se mi stane pokazde, kdyz umyju auto, ale uz s nim nikam nejedu. Koroze na brzdach se objevi uz za par minut a zacne to pracovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Farrael »

Jj asi tak o tom bych mohl vyprávět. Třeba včera jsem při rozjezdu ráno slyšel uplně to samé. Dojedu do práce. Auto odstavim na parkovišti venku, stále prší přes den ještě jednou a pak chci kolem osmé večer odjet a auto nic. Motor se vytáčel, ale auto nic, jen to trochu lupalo. Tak jsem tomu musel šlápnout na krk a až pak to luplo pořádně a auto se rozjelo. Takže se s tim tak trochu musí počítat po tom dešti :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
plikous
**
Příspěvky: 127
Registrován: 17 zář 2009, 12:15
Bydliště: Prágl

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od plikous »

Potřeba tam nedávat ručku, stačí zabrzdit jenom rychlostí. Já ručkou vůbec nebrzdim od doby, co mě přesně takhle vyškolila služební fábie, kerou sem nemohl 14 dní vůbec rozjet.
Hyundai Sonata Elegance 2007 2.0 LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Mexican »

chyti to tak ci tak.. ak stojim na rovine, zaradujem vzdy len spaitocku (a zamknem Defendom).. po dazdi zadne prihrdzaveju vzdy. Lupne to fakt neprijemne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od koloman.brutus »

Zaujimave na tom je, ze na starom aute to za cca 10 rokov co som sa na nom vozil nespravilo ani raz. Na susedovej Citroen Xsare to robi tiez.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Farrael »

Njn to asi ta kvalita zpracování. Ta byla kdysi jinde
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Ygor
*
Příspěvky: 12
Registrován: 14 srp 2010, 07:44

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Ygor »

Vďaka za odpovede, pôjdem s tým určite na reklamačku, to buchnutie v zadnej náprave počujem vždy len pri rozjazde na 1 rýchlostný stupeň či už z parkoviska alebo na križovatke, pri spiatočke mi to neurobilo ani raz a ručnú brzdu používam veľmi málo. Nerobí mi to ani pri prejazde zákrut alebo po nerovnej vozovke.
Tento problém registrujem asi mesiac, mám najazdených 24000 km.
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Had21 »

Takže žiadne prihrdzavené brzdy.... :-k

Daj potom vedieť ako si pochodil v servise (často sa tu na to zabúda, že :?: :wink:)

Ešte ma napadá taká blbosť :lol: , ale len pre istotu: Nemáš niečo v kufri, čo tam pri rozjazde volne poletuje (flaša s vodou, alebo tak?) ... ja už som sa pár krát ľakol, že čo to bolo za ranu, a to práve nejaká somarina zabudnutá v kufri....
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“