Dno kufru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Dno kufru

Příspěvek od sand0kan »

Dnes jsem nadzvednul látkové krytí na dně kufru a všiml jsem si, že po pravé straně (ne tam kde se dají ukládat věci a zhruba nad výfukem) je část takového měkčího šedého plastového krytí jakoby propálená. Je to krytí mezi karosérií a tou látkou (cca 20x40x0,5). Spáleno je jen několik cm. Stalo se Vám to někomu, případně od čeho to může být? Z vrchu jsem to udělat nemohl, to by byla propálená i látka, takže asi spíš ten výfuk.
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Dnes po obědě jsem čistil pylové filtry, tak jsem se na to podíval a jestli myslíš tu tepelnou ochranu napravo od rezervy, tak to mám také. Nevím jak hodně to máš ty, ale já to mám takto. viz obrázky. Nejdříve jsem udělal foto celé té tepelné folie, kde je vidět, že se to objevuje na třech místech.
Obrázek

a pak jsem se snažil udělat detail toho největšího ložiska, ale moc se mi to nepovedlo.
Obrázek

Na závěr sem otočil dno vzhůru nohama a snažil se odfotit jak vypadá dno zespodu. Na fotce nic moc, na vlastní oči je to vidět lépe.
Obrázek

Jsem docela v šoku. Nerad bych se dočkal nějakého ohýnku v prostoru kufru.
Jak to máte ostatní? Máte tam něco, nebo to máte čisté?
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od sand0kan »

To je přesně ono. Mám to prakticky na stejných místech. Jenom jsem nevěděl že je to tepelná ochrana. Myslel jsem, že je pod tím normálně plech, tak by to nemělo až tak propálit....... Také mě zajímá jak jste na tom ostatní a jestli to nechat být nebo servis.
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Sandokane a jak to máš ty oblasti velké? Jen pro srovnání já kupoval auto v 12/2010, kdy jsi kupoval auto ty?
No já počkám, jestli se vyskytne někdo další zde na foru, ale každopádně na první garančce budu chtít vyjádření a odstranění. Klidně at to přelepí další vrstvou. Zítra se na to ještě detailně podívám.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od sand0kan »

Oblasti mám prakticky stejně velké, i stejné umístění, což je docela zajímavé. Auto jsem kupoval v červnu 2011. Nevím jestli je to běžná vlastnost. Mě garančka čeká až v červnu, takže uvidím reakce ostatních, případně zavolám do servisu.
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
Stanci11111
*
Příspěvky: 87
Registrován: 27 zář 2009, 20:03
Bydliště: Rim.Sobota

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Stanci11111 »

Ja to mam tiež take! Myslite ze by to vazne bolo vplivom tepla z vyfuku?Som pozrel na vyfuk a medzi vyfukom a karoseriou je ochrany plech myslite ze by az taka teplota sa tam dostala aj napriek tomu kritu?Musim niekedy po dlhsej jazde skusit ake je to miesto teple aj ked teraz v zime to mozno chladi viac ako v lete.Ak sa na to niekto opyta v servise dajte odpoved sem ako sa k tomu vyjadrili.
Hyundai i20 1,4 74kW COMFORT 128000km
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

sand0kan píše:To je přesně ono. Mám to prakticky na stejných místech. Jenom jsem nevěděl že je to tepelná ochrana. Myslel jsem, že je pod tím normálně plech, tak by to nemělo až tak propálit....... Také mě zajímá jak jste na tom ostatní a jestli to nechat být nebo servis.
Že je to tepelná ochrana, tak to jsem jenom odhadoval, vzhledem k umístění nad výfukem. :D Pod zadnímí sedáky je ta folie nalepena vlevo i vpravo, takže tím padá to označení "tepelná" a bude zřejmě sloužit k jinému účelu.

Ten prostřední flek mi připadá jako by byl vlivem toho tepla nafouklý a ten vpravo zase naopak již splasklý. :-k
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od sand0kan »

Jj, díval jsem se na ty sedáky a je to tam taky. Tam ale žádný problém naštěstí nemám. Jinak na netu se tomu říká izolační hmota (hluková a tepelná ochrana). Jenom pořád nechápu, jak to může být propálené, když nad výfukem je plech a nad tím ještě karoserie :shock:
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Pod těma sedákama jsem to zmiňoval proto, že jsem je tam objevil při focení a tak jsem vyloučil tu tepelnou ochranu. I když je pravda, že z pod jedním sedákem vede výfukové potrubí.
Dnes jsem šahal na ty napálené oblasti a překvapilo mě, že je to lepkavé. Dvě oblasti jsou nafouklé, ale ta bublina nejde vůbec stlačit. :D
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dno kufru

Příspěvek od isquash »

Tak včera v servise si to dno nafotili a jelikož jel někdo od dealera do Prahy do Hyundaie, tak tam někomu ty fotky ukáže (doufejme). Jinak samozřejmě se s tím setkali poprvé a nikdo si zatím nestěžoval. :(
Proto, kdo jste našel taky v kufru tohle "překvapení", tak se při vhodné chvíli zmiňte v servise. Ať je nás více a alespoň o tom někdo bude vědět. :-)
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Dno kufru

Příspěvek od amaize »

..........Ať je nás více a alespoň o tom někdo bude vědět. myslíš , že tu za značku :hyu: nikdo nechodí číst co se tu děje na celém fóru , tak si buď jistý,že chodí,ale nepíšou tu záměrně,ostatně jsme to tady v i20 tkách řešili už v roce 2009 , a nikdo z :hyu: se neozval,ale moc dobře ví co se tu probírá
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
romishowski62
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 bře 2011, 21:20
Bydliště: Ostrava - Kateřinice

Re: Dno kufru

Příspěvek od romishowski62 »

Tak včera jsem umýval auto po zimě,opravdu důkladně a v kufru jsem narazil na úplně stejný problém.Ty místa mám pouze dvě,ale příznaky stejné. Rozleptané a dokonce chytlý tapicírung kufru od spodu.Takže zítra volám do servisu a budu to taky reklamovat.
Auto jsem kupoval v březnu loni a mám tam skoro 25000 nalítáno.
Hyundai i20 , 1.25 Kappa /57kW ,Electric green,inclusiv plus 3/2011
najeto prozatím 34500 km-velice spokojen, ex Mitsubishi galant 2.0 2004, ex Daewoo leganza 2.0 2011, Dacia Duster 10/2012,4x2 ,1.5 dCI, diesel spotřeba kolem 5litrů
jck
Příspěvky: 6
Registrován: 28 bře 2011, 11:37

Re: Dno kufru

Příspěvek od jck »

Ja som minulý týždeň na garančke tiež toto reklamoval. Samozrejme povedali, že nikdy nič také nevideli. Že vraj odfotili a poslali do centrály a budú čakať na vyjadrenie. Takže klasika, ani som od nich veľmi nič iné nečakal, keď som si prečítal skúsenosti na fóre.

Hyundai i20 Classic Plus, 1.2 benzín, 7000 km, 2011
jck
Příspěvky: 6
Registrován: 28 bře 2011, 11:37

Re: Dno kufru

Příspěvek od jck »

Toto je stanovisko technického oddelenia Hyundai Motor Czech:

„Takéto poškodenie nie je nič neobvyklého. V prípade, že sa jedná o rozpečenie v tomto rozsahu, nie je potreba nič opravovať.“

Vyjadrenie servisu:
Ak by však dochádzalo k rozsiahlejšiemu poškodzovaniu tepelného štítu, opätovne sa obrátime na technické oddelenie a túto záležitosť budeme riešiť podľa reklamačného poriadku.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Dno kufru

Příspěvek od 69pavel »

no podle obrazku to vypada jako by to nahrate teplem od vyfuku,skus se podivat a okem primerit co se vtom miste pod tim flekem nachazi, zda tam neni treba uchyt vyfuku,nebo zda tam nekonci ochranny plech nad vyfukem,pokud tomu tak je tak pote skusit nejakym dodatecnym tep.izolantem obalit bud potrubi neb v tom miste dodelat plech ale tak aby to nevadilo necemu treba pri properovani,jinak to se lepi na odhlucneni
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“