4. servisni (garancni) prohlidka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od laufas »

nejsem si jisty, jestli to neni duplicitni tema, v teto sekci se neorientuji :) diky za pochopeni
Nicmene v patek jsme absolvovali 4. garancku. Probehla v Olomouci, cena vc dph 4840 Kc. Najeto jen 51800, takze se ndelalalo vse. Pristup takovy...nevim jak to rict. Klasicky v tomto servisu. Jet tam znovu, tak to beru jako otravnou zalezitost a nutne zlo :/
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Jardach »

Ahoj
takže jsem chtěl zkusit změnu a protože v Olomouci je nový Hyundai HB,zkusil jsem 4tou garanční prohlídku tam.Mají smluvní servis (Elite) u Tesca v Olomouci.
S původním se nedá srovnat co se týká přístupu !!! Mám i30 cw 1,6 benzín,najeto za 2 roky 80 000km,vyměněno co je potřeba,vše ostatní dohodnuto na jiný termín,např,brzdové destičky vydrží ještě 10 000km,přijeďte potom,uděláme i svíčky,které jsou zatím OK !
Olej,filtry,geometrie,kontrola svíček ( jak již jsem psal OK ),klima není potřeba,bude zima ! + výměna zadní brzdové žárovky (na moje upozornění) cena 4033 Kč s DPH a to jsem auto dostal perfektně uklizené interiér vyčištěný a navoněný !!
Naprostá spokojenost Elite příště rozhodně zase ! S přístupem na Hejčínské se to nedá srovnat !!!
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Hardcam »

Ctvrta garancka je za mnou (80tkm/2.5 roku).
Autostop Rakovnik

i30 2.0

Obsah:
casova norma prohlidky (2,0),
kontrola klimatizace,
prohlidka karoserie,
4 baleni Wurth ochrany podvozku
voda do ostrikovacu -70st. or. VW, naredena

Material:
olejovy filtr,
vzduchovy filtr (menen pred deseti dny),
kabinovy filtr (-//-),
olej Castrol 5W40 (uz ten novy fluorescentni zeleny typ, ktery Castrol zavedl kvuli ochrane zakaznika/servisu)
brzdova kapalina,
chladici kapalina menena v rijnu, jelikoz hadicova svorka (plastova, nekvalitni) dodana k LPG protekala
or. svicky (resp. NGK)

Puvodni brzdy asi nebude potreba menit ani pri pristi garancce, na ktere me pro zmenu cekaji rozvody :?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Vladak »

Hardcame, rozepiš se o tom novém oleji, teda jestli už jsi něco o něm nedal do jiného vlákna.
Dík.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Hardcam »

Moje info je takove: vznikaly stiznosti od lidi, ze jim olej nebyl vymenen. Proto Castrol prisel s fluoreskujicim barvivem, kdy sam zakaznik pomoci UV svetla pozna, zda olej je novy a ne jen dolity nebo uplne nevymeneny. Lze to ale zjistit jen do najezdu 1000km, pakse barvivo vytrati. Tohle opatreni chrani zaroven zakaznika i servis, coz mi prijde fajn. Olej patri do prislusenstvi Skoda (servis je autoriz Skoda/Hyu). Kvuli tomu jsem ale do nej nesel, u auta jsem pri kazdy prohlidce. Svuj olej jsem si vyjimecne nepritahnul, za prve mi byl vykraden sklad a o vsechny oleje jsem prisel a za druhy jsem na tu prohlidku zapomnel a prijel o 4 hodiny pozdejs...:)
jinak cesta domu byla nezvykle prijemna, mozna to je placebo, kdyz se delalo vic ukonu, mozna taky ne...chod mi prijde klidnejsi a hladsi, pritom svicky nemenim po 40tkm, ale po 20tkm a olej po 10tkm spolecne s filtry, takze by teoreticky nemelo nic novyho pod sluncem nastat...

Web: http://www.skoda-auto.cz/mam-vuz-skoda/ ... je-castrol
Důvěřujte známce kvality

Castrol EDGE Professional

- pomáhá vám šetřit jízdní náklady a zajišťuje trvale nejvyšší výkon vašeho motoru,
- je k dispozici exkluzivně v autorizovaných servisech ŠKODA, kde vám přejímací technici rádi představí jeho užitné vlastnosti,
- je motorový olej s fluorescenčním barvivem, byl testován v nejextrémnějších prodmínkách. Profesionální kvalitu rozeznáte velmi snadno: známkou špičkového výkonu oleje Castrol EDGE Professional je charakteristické barvivo, fluoreskující pod UV světlem.

(boze, ta Skodovka si neumi ani opravit chyby na strankach)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
yendys
*
Příspěvky: 55
Registrován: 27 říj 2012, 02:38

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od yendys »

A jakej olej je podle tebe skvelej? :grin: ja vzdy lil jen Shell, ten typ co se lije do formuli :cool:

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
i30 kombi 1.6 CRDi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Hardcam »

yendis: pro kazdy auto je vhodny jiny olej, nelze pausalizovat. Ale s jistotou muzu rict, ze zadny LL nepovazuju za kvalitni, alespon ne z dlouhodobyho hlediska uzivani. Osobne bych ho nepouzil v zadnem pripade a je mi jedno, jestli porusim narizeni vyrobce. Pro svoje auto preferuju SAE 5W40 A3/B3/B4 (SL/CF, ted uz ale obvykly SM/CF), napr. Q8 Formula Excel, Sunoco Synturo Gold, Motul 8100, MOL Dynamic Essence, Total 9000E, Shell HX6-8, Liqui Moly Synthoil, Mobil Synt-S resp. X1 3000. Nejpodstatnejsi je pro me ale overitelna originalita zbozi, nikoliv znacka nebo nebo (casto podezrele) nizka cena. Usetrit muzu na vyberu pastiky a chleba, na oleji mi to neprijde z hlediskova pripadnych potizi vubec rozumny. Na kazdou vymenu pouzivam jiny olej a pred kazdou vymenou se vzdycky poradim s jednim nasim clenem popr. doplnkove mrknu na olejarsky forum.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od pietro32i »

Ten olej s tým farbivom mi do auta lejú asi od prvej (možno druhej) garančky, ale v ostatných potrebných špecifikáciách som ho našiel tuším len ako SAE 5W30, nie 40, a aj to len v jedinom e-shope. Aj hyundai ho má u nás len 5W30 - Castrol Magnatec Professional MP 5W-30.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od migogo »

V pondelok som zašiel do zatiaľ nemenovaného autorizovaného servisu na 4. garančnú prehliadku. Súčasne som reklamoval pískanie prevodovky. Dohodli sme sa, že mi oznámia výsledok ich "skúmania" a dohodneme ďalší postup. Dnes mi prijímací technik oznámil "vadný prítlačný tanier". To však nie je podstatné. Okrem toho mi prekvapivo oznámil: " Nevšimli ste si, že vám svieti kontrolka riadenia ? Veď vám nefunguje "servo" !!! Musíme vám vymeniť celý stĺpik riadenia, už sme ho aj v rámci záruky objednali !!!!
Len spresním - kontrolka pri preberaní samozrejme nesvietila a od miesta prevzatia do dielne bolo dvadsať metrov. Takže "servo" odišlo po štyroch rokoch práve pri ceste vo vzdialenosti 20 m. Mimochodom pri 3. garančke som sa snažil riešiť mierne klepanie v riadení pri točení do ľava. Jasné že som bol po skúšobnej jazde za blbca, nič nepočuli a všetko bolo ok.
Neviem, či som paranoidný, ale celá rozprávka o fatálnej poruche riadenia práve pri ceste z dvora do dielne je pre mňa absolútne neuveriteľná. Čo si o tom myslíte ?
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od laufas »

To ti zatim nereknu :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od migogo »

laufas píše:To ti zatim nereknu :-)
Ok. :)
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Vladak »

A to já zase rád.
Rozhlídni se po dílně, někde v rohu jim na špalkách leží auto po záruce, kterýmu už chybí jen tvoje převodka. Je to auto známýho nebo známýho manželky a autoservis to jsou taky jen lidi. A ti si přeci musejí navzájem pomáhat. :mrgreen:
Teď vážně. Pokud bys chtěl být důsledný a nenechat si s.át na hlavu, tak by sis vyžádal sjetinu z diagnostiky. Myslím si, že pokud má být vrácená na záruku, tak by ji měli mít jako důkaz. Ale je to jen na tobě.
Je navíc podezřelé to, že s drahýma zárukama dělají často cavyky, zvlášť když jsou ukryté pod kapotou a snaží se tyhle výměny oddalovat různými hokusy pokusy. Teda jen co můžu říct za sebe a svůj Hnůj.
Uživatelský avatar
migogo
*
Příspěvky: 33
Registrován: 18 dub 2009, 22:54

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od migogo »

Presne to ma napadlo, je však aj iné vysvetlenie....Samozrejme to najprv preverím, už som kontaktoval aj kompetentných... Ak zistím "nekalé praktiky" servis zverejním - kôli sebe aj iným.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 3/2009
i30 1,6 GDI STYLE, Satin Amber, 4/2014
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj tak taky mám za sebou 4 garančku. 6188 kč včetně dph a 1250 6 litrů castrol 5w30 vlastní magnatec. 57000 najeto.
jako vždy Vista car Hodonín. Objednání týden předem z Brna je to sice daleko ale jinam nejezdím. Přístup super vše vyměnily sice vyšší cena ale mění vše ale neleknite se mám 1,6 crdi proto vyšší cena filtry a tak klimu nemám. Dělali mi i montáž předřadných odporů aby nepraskaly žárovky tolik bylo to na záruku. Jedinné co bylo špatné tak ozubený klíňák na altík měněno následně nebyl skladem výrobce dává jen 2 roky tak to něšlo na záruku bylo to za 885 kč i s prací. Hodoním mohu doporučit. Jak jsme již psal mají tam prosklené stěny na uto je vidět a není problém s ničím.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 4. servisni (garancni) prohlidka

Příspěvek od Hardcam »

To sis rovnou mohl nechat dat olej od nich, pardon, ale 1250 za obycejnej Magnatec, to je solidni ulet. 6200,- za 4. garancku neni uspora v zadnem slova smyslu s remenm ani bez nej.
Jinak remen jsem si taky naskladnil, neb od patku ho obcas slysim. Pri pristi ggarancce si ho necham vymenit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“