Vadné ABS?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

ks27
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 pro 2011, 20:55

Vadné ABS?

Příspěvek od ks27 »

Zdravím všechny,
asi před měsicem jsem si koupil Hyundai Coupe 2.7 V6 :D/ , je to skvělé auto, stačil sem za tu dobu na něm nalétat cca 1000km a to jen rekreačně přes víkendy :) , ale zarazila mě jedna nepříjemnost, ikdyž dnes bylo hnusné počasí, tak sem musel vyjet z garáže. Jakmile jsem dobržďoval ke křižovatce, bylo namrznuto, tak mi začalo nepříjemně cukat do brzdového pedálu a ze předu se ozívá opravdu hlasité chrastění(chroupání), jakoby někdo nasypal do mixéru šrouby. Na suché silnici brzdi perfektně. Máte s tím někdo zkušenost, nebo je to rovnou na výměnu ABS? :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

to je uplne normalni, to je signalizace toho, ze pracuje ABS = ze brzdis moc prudce :-)
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od FISHkaa »

it's not bug, it's feature :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od Stanley »

achjo.. neni to favorit no :wink: pracuje abs tcs a esp.. co dodat
ks27
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 pro 2011, 20:55

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od ks27 »

:D :D :D
aha tak to se omlouvám za tuhle otázku, ale docela jsem sem se lek, bo je to děsnej zvuk, jak ze zbíječky :shock: asi nejsem zvyklý :? , bo přes zimu jsem měl dlouho Opel Vectru a tedka mám Pickupa :D a tam nic takového není :D , superba, na zimu nevytahuju, ale dnes s ním asi vyjedu jestli dělá taky takový neuvěřitelný randál :(
Díky všem za radu :wink:
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

vsak v pohode, taky jsem z toho byl trochu vyjeveny :D
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
steelOu
**
Příspěvky: 170
Registrován: 24 čer 2010, 12:32
Bydliště: Ostrava - Děhylov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od steelOu »

je pravda, ze to ma trochu "hulvatsky" projev... presne jak si to napsal, jakoby nekdo hazel srouby do mixeru a na sucho :D ale nic to neni... (podle me to stejne brzdi nejak divne stim ABS) navic tohle auto neni vubec na zimu a uz vubec ne kdyz ho mas snizene nebo tak neco, to je spise pluh
ks27
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 pro 2011, 20:55

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od ks27 »

jj, kdybych nemusel(Pickup nebyl momentálně k dispozici), tak je v garáži až do jarních dnů :) s tím že s ABS brzdí nějak divně máš pravdu, mám pocit že bych bez něj zabrdil daleko dřív a navíc se to nedá moc předvídat, přece jenom na smyk se dá reagovat a při ABS no nevím kdy přesně zapne a jak se bude chovat, přemýšlím že bych ho dal přes pojistky mimo provoz, ještě uvidím, kromě toho randálu, je to třeba jen o zvyku :|
steelOu
**
Příspěvky: 170
Registrován: 24 čer 2010, 12:32
Bydliště: Ostrava - Děhylov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od steelOu »

podle me je to nejak spatne udelany... nejlepsi je, kdyz se to abs ani nezapne a v pohode zabrzdis (jako clovek) ale u jinych aut, ktera mame doma, to pomaha o dost vice :)
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Mne osobne prijde, ze to ABS zabira zbytecne moc brzy. Kdyz jsem mel auto v pohode tak mi to zabiralo pokazde kdyz jsem tomu trosku pridipnul pri brzdeni. Ted po bouracce mi ABS nefunguje a jeste se mi enstalo, ze by se mi podarilo bloknout kola. Teda pokud jsem zrovna nechtel, nebo nebylo cerstve nasnezeno
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od Karamusa »

nemaš to zavzdušněné ?
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
RanNDaal
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 pro 2011, 20:05

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od RanNDaal »

mam stejny problem, leknul jsem se jako prase a zda se mi ze to skoro nebrzdilo...
pochopil bych, kdybych zaslapnul brzdu uplne, ale sotva jsem se dotknul pedalu tak prisel ten silenej zvuk :/
Hyundai Coupé 2007 2.0 16V
ks27
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 pro 2011, 20:55

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od ks27 »

Na ten děsný zvuk jsem si už snad nějak zvyknul, v Hyundai Getz je to jěště horší :) , ale to že to vůbec nebrzdí, no nevím, je to fakt nějaké zvláštní. Přesně jak píšeš stačí malinko sešlápnout a okamžitě de brzda mimo provoz. Minulý týden se mi stalo, jel sem snad 30, víc to nebylo, na silnici trochu ledu, a chtěl sem odbočit, tak jsem malinko přibrzdil, no a křižovatku jsem přejel tak o 15metrů(ABS-brzda mimo provoz). Bez toho ABS by se rozhodně obešel :D
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od Tringi »

Bohužel musím souhlasit.
ABS má pomoci vyhnout se kolizi tím, že umožní uhnout, ale brzdnou dráhu logicky prodlužuje.
Nastavení v Tiburonu se ale dá použít maximálně když to přeženete na suchu nebo na horším asfaltu, na vodě nebo sněhu stejně ze skluzu neuhnete, tak by to chtělo kdyby ABS pouštělo kola o dost méně.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: Vadné ABS?

Příspěvek od LiberaleMiguel »

no jsem rad, ze mi ABS nefunguje :D a az to opravim, tak si ho udelam vypinatelne a bude klid
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“