Výmena vodnej pumpy

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

Zdravím Vás, viete mi nekto poradiť, po koľkých km cca sa zvykne meniť vodná pumpa, prípadne podľa čoho to zistím? ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od kuschall »

Co já vím tak se mění když se dělají rozvody a nebo když teče a nebo jako já když sou vymlácený ložiska
Uživatelský avatar
Autoservis Trnka
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2012, 21:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od Autoservis Trnka »

Podle motoru
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

Keďže mám najazdené cca 146 000 km, a pri výmene rozvodov pumpa nebola menená , tak sme sa včera na ňu pozreli, a už je asi najvyšší čas na výmenu, ložiská sú tam už trocha načaté...
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od Drahos »

Ja som menil po 151000 km, ložiská boli ok, ale prepúšťala záslepka. Ideálne je ju meniť s rozvodmi. Tak odporúča moj mechanik.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od oltcitak »

jo,je to standartna prax,pri rozvodoch sa meni aj vodna pumpa(plati pre rozvody remenom) cize kazdych cca 120tkm.Podla kvality lozisk a samotnej konstrukcie moze byt zivotnost az 200tkm .Niektore su aj opravitelne,staci vymenit lozisko a semering.

omyl, mění se společně s rozvodovou sadou, pokud je čerpadlo chladicí kapaliny hnáno rozvodovým řemenem, aby se případně při její následné výměně nemuselo sahat znovu na rozvody. Na coupecku je třeba čerpadlo chladicí kapaliny hnáno také řemenem, ale jiným, než rozvodovým (v tomto případě vícenásobným klínovým, nikoli ozubeným) lehce přístupným.
Pokud je na terracanu čerpadlo chl. kapaliny hnáno od rozvodového ozubeného řemene, vyměň to i s rozvody, pokud se blíží jejich výměna.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od kuschall »

Vodkaď ses vyhrabal dedku
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od oltcitak »

ivane: no odkal,predsa z postele,ne?? :lol:
PS kto ma KURW.A zmoderoval bez podpisu??????? obzvlast,ked napisal to iste,co aj ja,HAAAA??? :shock:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

ono je to asi jedno, kedy sa to má meniť, ja to potrebujem vymeniť v najbližších mesiacoch, tak aspoň poraďte značku vodnej pumpy podľa skúseností, čo máte, aby som ju nemenil znova po roku, ak je nejaká osvedčená, keď už je to nesmrtelné auto ???
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od Drahos »

Každý ti poradí inú. Daj na radu mechanika, alebo predajcu. Ja to robím tiež. Opýtam sa na kvalitu a na cenu. Potom si vyberem z tých kvalitnejších tú najvhodnejšiu cenu pre mna. A tých 100 tis. km vydrží hociaká priemerná pumpa. Tak sa nemusíš báť ani značky o ktorej si ešte nepočul.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od kuschall »

Mám pocit že se tam musí sundat nejdřív ale řemenice na klice abys moch sundat ten kryt. A sundat řemenici je dost velkej voprus, ale to asi zvládneš
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

Já mám na to lidi..., som síce zručný, ale čo sa týka auta, radšej to nechám odborníkovi, veď potom by nikto nezarobil, keby sme si všetko robili sami... A ja sa rád pozerám a učím sa , aj keď niekedy to riadne ťahá do peňaženky, či?
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

A cena vodnej pumpy od 39,90 E - 169.50,- E Kua...Ale to necham na mechanikovi , on ma v tom jasno! A kolko povie , tolko zacvakam, bez debaty... Lebo mu verim , robi mi auto uz dost dlho na to aby ho dobre poznal, aj tak ako hovori Ivan, je to nesmrtelne auto...
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od kuschall »

A ty pochybuješ o nesmrtelnosti? hele máš dost vzláštní názor co si psal s tím sem se ještě nesetkal
Uživatelský avatar
ivko7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 04 pro 2010, 16:36

Re: Výmena vodnej pumpy

Příspěvek od ivko7 »

No to v žiadnom prípade, na toto auto ja nedám dopustiť, v živote ma nesklamalo, takže platí
" nesmrtelné auto " ako povedal klasik , teda Ty...
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“