Vymena oleja a filtrov

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
branov
*
Příspěvky: 20
Registrován: 01 kvě 2011, 22:37
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od branov »

Ahojte, neviete prosim poradit v okoli Pardubic nejaky dobry a hlavne lacny servis kde by mi vymenili motorovy olej a filtre?

Dakujem za radu a tip :))

Dufam že to patrí do tejto kategorie, ak nie, prosim presunuť na správne miesto :)
Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od M.Ela1600 »

Obecne plati, nedavat to do znackovyho servisu. Tohle Ti udela kazdej lojza na dvorku za par penez - olejovej a vzduchovej filtr pocitej tak 600 a olej tak 100 za litr - mam pocit, ze do CRDi se dava kolem 5ti litru.
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Donald »

Náplň motor. oleje je 5,9 litru, ale dle mé zkušenosti do horní rysku stačí pět a půl litru. Olej doporučuji viskozity 10W-40, což je univerzál i pro motory s vyšším nájezdem. Sám teď dávám 5W-40 z Lidlu po 100 Kč/l, ale s nabídky už ho stáhli. Podobně se dá koupit levný a kvalitní olej v Kauflandu. Samozřejmě dráž ho prodá každá pumpa nebo service.
Filtry kupuji na automatejcek.cz
Jak napsal kolega, na výměnu je nejlepší dobrý, prověřený garážista. Víc informací v místní hospodě.

A když jsme u těch výměn, jak dlouho máte v dieselu žhavicí svíčky. Mám tam 2 původní NGK s cca 90 tisíci km a 2 Starline s 55 tisíci km. Zdá se mi, že právě ta čtvrtá původní už není funkční, ale dostat se k ní nelze bez speciálního nářadí (nebo demontáže potrubí). Jak jste na tom Vy, pánové? Dnes ráno při mínus 10 st. C však nebyl problém nastartovat.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Bolo »

a jaké potrubí demontuješ? přístup mám taky blbý ,ale nic demontovat nemusím. Jinak já mám žhaviče asi původní a už to trochu blbne . najeto něco přes 140 tisíc.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Donald »

Řekl bych, že to je trubka přívodu vzduchu. Prostě přístup je tam ke 4. válci nemožný, tak jsem to nechal, jak to je. Poradí někdo, co s tím? V servisu asi mají na to speciální nářadí, nebo musí něco sundat. U Tvého auta asi bude přístup lepší.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
branov
*
Příspěvky: 20
Registrován: 01 kvě 2011, 22:37
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od branov »

prave preto som sa pytal, lebo nechcem ist do autorizovaneho servisu. potrebujem spravit aspon tieto zakladne veci a pripadne konzultovat v akom stave je motor, pripadne pozriet dalsie veci.

ked je rec o svieckach.. nemam tucha ci boli menene.. auto som kupoval ako ojazdene, tazek neviem ci su povodne alebo nie :(
Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2005
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Donald »

branov: Funkční žhaviče se poznají při studeném motoru v této roční době. Pokud nejsou v pořádku, startování může nýt problém. Ale většinou tři stačí :lol: On se ten čtvrtý válec přidá s malým zpožděním, lze to poznat. Pochopitelně, v pořádku musí být aku. CRDi má poměrně vysoký kompresní poměr a lze startovat i bez žhavení v létě, když je teplejší motor. Jen motor malinko víc zakouří, když naskočí.
Pánové, protože se musí šetřit, když nám vše zdražují, mám tady tip na levné a kvalitní filtry. Je to druhovýroba Made in Korea, značka JC premium. U automatejcek.cz jsem koupil vzduchový filtr za 177,- a palivový za 180,- pochopitelně s DPH. Některé položky nejsou e-katalogu, ale oni vyhledají náhradu a lze se domluvit na nižší ceně.
Dle mých záznamů jsem před 2 lety dal za nejlevnější palivák 450,- a JEŠTĚ jsem měl trochu problém ho narvat do držáku.
Sleduji pozitivní změny u motoru po odpojení EGR: táhne z mnohem nižších otáček, jde lépe za plynem, zcela zmizel turbo efekt a spotřeba se dost výrazně snížila (zatím 6 až 7 proc.), ale budu dále zpřesňovat.

Opraba - ten vzducháč byl za 117,- a celkem jsem se za oba dostal pod 300.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Hardcam »

U me na CRDi:
palivak - 135
olejovy - 125
vzduchovy - 135Kc
klima - 235 Kc
s DPH a dokladem
a ne, nejsou to ceny za Starline a tomu podobne... #-o
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od enjoy »

Musím říct,že hardovi ceny jsou mimozemský,pro normálního člověka.v každých jiných autodílech kam přijdete,máte marži 100 a vice %...tak si ho važte,každý vám to za 10% zisk prodávat nebude... i ten Matějček na to jde tímhle stylem,ale moc jich není...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Hardcam »

Diky za zastani, ale treba tady na klubu ani jinou moznost nemam. Myslim, ze dost mesicu, noci a dni jsem travil tim, abych vybral ty nejlepsi dodavatele se stejnou filosofii k obchodu jako mam ja. Stejne jako jsem pod cenou prodal vsechny auta, tak pod beznou cenou na netu prodavam dily, ktery mam ihned k dispozici a k odeslani.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Borek »

Objevil jsem tajemství Hardcamových cen. :idea:
Hardcam má doma ve sklepě dílnu plnou malých ťamanů,kteří se mu tam večer scházejí,když zavřou stánky v tržnici a ti mu do druhého dne udělají,jaký díl potřebuje i se značkovou krabicí. :D Ale za ty ceny-dobrý =D> .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Hardcam »

Do sklepa by se jich moc neveslo, to by sotva stacilo na vyrobu tech 4 filtru :mrgreen:
Vyrabim je z klasickych novin, pres den je ctu, v noci slouzi k vyrobe :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Borek »

:-k #-o [-o< :-k #-o :arrow: :idea: :D/ Jdu to zkusit,sklep mám velký,tam se vejde dost ťamanů.... a máš konkurenci :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
dadli
*
Příspěvky: 39
Registrován: 04 čer 2012, 17:23

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od dadli »

Cau jsem tu novy.Mam hyundai elantra 2006 gls 1,6.Leju do ni syntetiku europe 5w 40.Chci se naucit menit si olej a filtr sam.Docetl jsem se tady ze nadrzka na olej ma asi 5,45 l oleje kdyz ho vypustim tak kolik mi tam zbyde?2 dcl nebo mene?Abych nedal vic nez se ma.Diky za odpovedi a jakej ten filtr olejovej,koukal jsem na auto kelly ze je vic typu
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Vymena oleja a filtrov

Příspěvek od Bofors »

ela 1,6 má náplň co já vím 3,3 litru a při výměně když je nový filtr tak tam nacpu 3.5 litru a je po horní rysku. olejový filtr kupuju originální a olej dávám castrol magnatec 10w-40
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“