Kolik máte najeto x závady

Moderátor: Moderátoři

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od michal2828 »

Ahoj, tak jsem se svým matrixem pokořil 100 tis. km za téměř 4 roky. Dnes jsem absolvoval technickou a světe div se bez jediné závady. Za celou dobu každodenního provozu se nevyskytla žádná závada, takže servis jen spotřebák. Myslím, že na tak jinými podceňované a opovrhované auto to není špatný výsledek. A jak jste na tom vy ostatní? (nájezd, závady).
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Franta H1
*
Příspěvky: 83
Registrován: 29 říj 2009, 19:06

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Franta H1 »

Mám :hyu: H1 najeto 95000 za 2 roky a kousek a závady ŽÁDNÝ. =D>
Hyundajem opovrhujou jen poblázněný škodovkáři který neznají co je spolehlivý auto. Taky jsem si je vyzkoušel a už NIKDY ](*,)
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od kaspi »

No velmi nerad bych to zakřikl, ale za měsíc to budou 4 roky domácího provozu. Jeden z nehorších možnýchy způsobů provozu, autem do práce cca 6km, tzn. nastartovat, než se zahřeje opět několik hodin chládne, 2-3 ročně výlety nad 1000km.
Aktuálně 40tis.km a zatím jen spotřební materiál, uvidíme, co bude po servisce a STK, snad OK.
Kdyby to tak bylo ještě další 50tis.km, budu max spokojen.

Pro zajímavost máme v práci 2 nové fordy: Mondeo a Focus, oba v plné palbě+LPG. Mondeo za 4 měsíce provozu v servise asi 6x, Focus po 2 měsících asi 4x. Přitom ideální cestování, většinou každá služebka nad 200km, výrazná část po dálnicích....
Tak takové auto je horor, zvlášť když značkový servis je 30km od firmy, takže problémy s převozem apod.
Matrix Premium 1,6, 2/2008
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od behe »

4 roky, 45tisic km, jedna zavada (kruzok od imobilizera) - v podstate prkotina, akurat trvalo kym sa na to prislo, co je vo veci.

a po dnesku mi neda sa nepochvalit. Nasnezilo a cestou do roboty mame taky kopcek. Ked som k nemu prisiel, na ceste zapcha. Vraj sa smyka a neda sa vyliezt. Auta sa otacali nazad. Nejaky frajer s terennym mercedesom isiel do toho, ale tiez odvisol a musel cuvat. Este mi z okna krical, ze nemam sancu, to ani so stvorkolkou nejde vyjst.
Hovorim si, ja sa nemam ako inak do roboty dostat, skusim to. Jednicka, pol plynu, udrzat otacky, nedychat... a vysiel som to. S korejskou skatulou a normalnymi Matadorkami na kolesach. Cha...
Matrix Premium 1.6
George
*
Příspěvky: 37
Registrován: 24 pro 2008, 22:16

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od George »

Ahoj,
i já se přidám,
3,5 roku najeto 43 tis.km, nejezdím denně, asi 15 dní v průměru v měsíci a to za každého počasí, auto parkuje po tyto dny venku, protože garážuji jinde. Zatím bez jediné poruchy. dával jsem 3x ročně na garančku, jsem s ním maximálně spokojen, jen spotřeba by mohla být alespoň o litr menší (nyní asi 7,5 l). Startuje spolehlivě, řadí spolehlivě, podpory jako ABS a spol zabírají automaticky a tak jak mají. Z začátku asi první rok mě asi 2 x praskla v předním světle žárovka na obrysovky ale od té doby nic. Ztím jsem měnil pouze brzdové přední destičky (mimo předepsané garanční obměny), jinak do tohol liji jen benzín.
Prostě jak říkal jeden technik na garančním servisu v Brně : "Jó Matrixy, to só držáky".
MATRIX 1,6I ACTIVE 2008
Uživatelský avatar
pyrone
*
Příspěvky: 65
Registrován: 16 kvě 2009, 16:18
Bydliště: Spiš/Tatry
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od pyrone »

Na jednom matrixe cez 270k bez poruchy a na druhom cca 25k a vsetko v pohode.
Hyundai Matrix 1.6 (novy model 2008) - ostalo pre rodinku
Hyundai Matrix 1.6 (stary model 2002) - mamina
Peugeot 407 2.0 100kW - moja laska
Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od kabin »

mě při 60 000 měnili na záruku kulový čep řízení ale při stavu našich cest se není co divit jinak ok
Matrix 1.5 CRDi VGT
matrix.rider
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2012, 16:54

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od matrix.rider »

michal2828 píše:Ahoj, tak jsem se svým matrixem pokořil 100 tis. km za téměř 4 roky. Dnes jsem absolvoval technickou a světe div se bez jediné závady. Za celou dobu každodenního provozu se nevyskytla žádná závada, takže servis jen spotřebák. Myslím, že na tak jinými podceňované a opovrhované auto to není špatný výsledek. A jak jste na tom vy ostatní? (nájezd, závady).
mam matrixa 10 mesiacov je to rok vyroby 2007 ked som ho kupil mal nabehane 120 000km,teraz ma 151 000 stale ide ako hodinky za tie desat mesiace co ho mam menil som akurat teleskop zadnych dveri.auto si vybrala manzelka mne sa nepacilo ale kaslat na vzhlad je to super a spolahlive auto,slusna spotreba vcelku aj pohodlne aby som nezabudol zacal mi svietit abs je to draha zalezitost 160 ecka plus praca ale na stk som presiel bez problemov ale napriek tomu som stale spokojny len keby tie suciastky sa dali kupit aj lacnejsie niesu totiz nahrady len original veci mimochodom potreboval by som sa dozvediet ako by sa dali vymenit ziarovky v pristrojovke nesvieti mi naftoznak
Radar_
Příspěvky: 2
Registrován: 27 led 2012, 08:27

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Radar_ »

matrix.rider píše:
michal2828 píše:Ahoj, tak jsem se svým matrixem pokořil 100 tis. km za téměř 4 roky. Dnes jsem absolvoval technickou a světe div se bez jediné závady. Za celou dobu každodenního provozu se nevyskytla žádná závada, takže servis jen spotřebák. Myslím, že na tak jinými podceňované a opovrhované auto to není špatný výsledek. A jak jste na tom vy ostatní? (nájezd, závady).
mam matrixa 10 mesiacov je to rok vyroby 2007 ked som ho kupil mal nabehane 120 000km,teraz ma 151 000 stale ide ako hodinky za tie desat mesiace co ho mam menil som akurat teleskop zadnych dveri.auto si vybrala manzelka mne sa nepacilo ale kaslat na vzhlad je to super a spolahlive auto,slusna spotreba vcelku aj pohodlne aby som nezabudol zacal mi svietit abs je to draha zalezitost 160 ecka plus praca ale na stk som presiel bez problemov ale napriek tomu som stale spokojny len keby tie suciastky sa dali kupit aj lacnejsie niesu totiz nahrady len original veci mimochodom potreboval by som sa dozvediet ako by sa dali vymenit ziarovky v pristrojovke nesvieti mi naftoznak
co se týče podsvícení ukazatele paliva nemusí to být prasklá žárovka, jezdil jsem taky půl roku bez podsvícení a jednoho dne jsem bouhnul do kaplička a od té doby to zas svítí takže asi nějakej studeňák. Doporučuju odzkoušet u mě zafungovalo :)
DJOmnium
Příspěvky: 1
Registrován: 05 zář 2008, 07:01
Bydliště: Litomyšl

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od DJOmnium »

Jak tady pročítám tu chválu, nedá mi to, abych nepřilil trošičku do ohně :o)

Nechal jsem se taky zlákat a koupil nového Matrixe 1,5CRDi VGT, rv. 2008.
Nadšení z prostoru, výkonu atd. velice brzo opadlo.
Jezdím s ním každej den do práce 30km, parkuju venku před barákem, nyní najeto cca 80000 km
Jsem více nas...j než spokojenej. Od začátku jen samý problémy.

Po půl roce přestal fungovat Defend Lock (možná ho v servisu jen blbě namontovali)
Po roce přestal brzdit, propadával se pedál, měnil se brzdovej válec (na záruku)
Po dvou letech začaly problémy se startováním, musel se vyměnit imobilizér (na záruku)
Krátce na to prdlo čelní sklo, takže zase do servisu :o(
Měsíc po skončení 3-leté záruky začal nepravidelně vypadávat výkon motoru, musela měnit váha (11000,-Kč)
Jelikož se taky zhoršilo řazení (s tím byly taky od začátku problémy, hlavně 2 a 3),
chtěl jsem aby to nějak poštelovali, tak prej totálně zarezlej lanovod, výměna za 6000,-

Vím, že za Defend nebo čelní sklo Hyndai nemůže, ale nas..e to úplně stejně.
A když k tomu přidám výčet dalších věcí, který mně u tohoto auta připadají nevychytaný tak jsem těžce v mínusu :o(

Asi jsem natrefil na vadnej kus, kterej se vyskytne maximálně jednou za 10 let a vyžral to za všechny ostatní :o)

Mějte se
Martin
Matrix 1,5CRDi Premium 3/2008
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Robert_Kania »

Můj Matrix je diesel z roku 2003, kupoval jsem ho před 4 lety jako auto z dovozu, to měl najeto necelých 90 tisíc. Teď má skoro 130 tisíc, provoz pražský standard, 2x týdně po městě a víkend na chalupu 100 km.

Pořád čekám na nějakou závadu (na negarážovaném autě stáří 9 let už se dá něco předpokládat), ale stále nic nepřichází, zatím jsem neměnil ani čep. Byly pouze spotřební věci - destičky, olej, žárovky, baterie, stěrače. Lehký únik chladící kapaliny jsem aktuálně a zatím úspěšně zastavil přípravkem do chladiče na utěsnění. V dubnu mě čeká technická, tak třeba něco objeví tam, ale u mne zatím maximální spokojenost. Takhle nízké provozní náklady jsem na autě v životě neměl. Prodávat ho nebudu ani omylem, radši ho budu průběžně opravovat a dojezdím ho do totálního šrotu. Sám jsem zvědavý, do jakého roku vydrží, ale podle současného stavu ho tipuju na dalších min. 7 let.

Podobně jednoduché a spolehlivé auto už se dneska ani nevyrábí, možná Dacia MCV nebo Duster, ale tam mi ta spolehlivost není známá. V nových autech je všude nacpáno mraky elektroniky a tím se obrovsky zvyšuje pravděpodobnost poruchy. I nové Hyundaie jdou tímhle směrem a nevím, jestli je to dobře. Podle mne by mělo být elektroniky méně a tím by byla auta nejen levnější ale i spolehlivější.
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
andre.7
Příspěvky: 5
Registrován: 26 kvě 2012, 22:19

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od andre.7 »

ahoj před čtyřmi roky jsem prodal hyundai lantra rok 98 1.9D v menším tuningu a koupil hyundai matrix rok 2002 1.5crdi 60kw stav tachometru byl necelých 100 tis.na auto se 3 roky ani nesáhlo teda krom provozních věcí jako jsou oleje filtry atd.Před pul rokem bohužel odešlo naftové čerpadlo tak jsem musel kupovat noví nyní mám s matrixem strasne moc zkušeností a auto za žádnou cenu neprodám momentálne je po G.O.po menší nehodě jinak šlape jako hodinky budu jezdit do posledního typuju že dalsích 7-8 let urcite i presto ze za chvíly na aute bude už 200tis.
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od Uzi77 »

4 roky 1 mesíc - oleje, filtry, 1x destičky jo a stk OK
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od michal2828 »

Ahoj. Tak jsem to asi zakřikl s těma závadama. Stav 114 000 km, a při zatáčení doleva (zejména větší vytočení) občas něco zavrže. Nedělá to stále, jen občas, hlavně po delší jízdě. Zavrze a třeba zase x km klid. Při točení na druhou stranu to nedělá a v přímým směru taky ne. Nechal jsem všechno (brzdy, podvozek, ložiska bez zatížení) zkontrolovat a nic se nenašlo, co by to mohlo dělat. Já si myslím, že by se mohlo začít hlásit odcházející ložisko pravého předního kola. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Kolik máte najeto x závady

Příspěvek od michal2828 »

Tak po 4.000 km pátrání a zkoumání všeho možného, zjištěna příčina a závada odstraněna. Na pravém předním kole, se nevracel brzdový pístek. Sice to bylo jen neparně, ale po zahřátí (delším brzdění), se zmenšila vlivem roztažnosti materiálů vůle mezi kotoučem a destičkami, a to způsobovalo to občasný zavrznutí.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“