sundání výplně dveří u zadní řady sedadel (ne do kufru)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

sundání výplně dveří u zadní řady sedadel (ne do kufru)

Příspěvek od cmd »

Může někdo poradit, jak sundat výplň zadních dveří? Objevil jsem 5 šroubků, ale výplň stále drží za vnitřní kliku a nemůžu přijít na to, jak jí odpojit aby šla celá výplň sundat. Sousedovi se povedlo mi utrhnout ochranou lištu na dveřích a potřebuji jí vyměnit, na předním konci je ale přišroubovaná zevnitř dveří (asi se po sundání výplně musí demontovat u reproduktor ve dveřích? )

Tak nakonec se ukázalo, že vnitřní výplň dveří se sundávat nemusí - zmátlo mě že poslední zámek lišty je na ní přišroubovaný "zevnitř". Nicméně kdyby někdo věděl, jak se ta vnitřní klika odpojuje, dejte to sem, může se to někdy hodit...

Doplním, kdyby se někomu přece jenom hodilo (například při výměně reproduktorů ve dveřích). Borci, co mi na mého Matrixe lepili folii proti slunci poradili, nevěřil jsem jim, ale přesvědčili. Je to údajně stejné u více značek aut.
1, odšrooubovat všechny šrouby na obvodu výplně plus v el.ovládání skel ve výplni dveří (pokud jste to ještě nedělali, opatrně na "kloboučky", co kryjí některé šrouby-nejdřív nožem vydloubnout "špunt" uvnitř šedivého kloboučku, pod ním je normální šroub. Nepačte to jako já na obvodu celého toho oného, zmrvíte ho-ale dá se koupit)
2, zatlačit na plastovou část, ve které drží vnitřní klika směrem dopředu, aniž bychom se snažili jí vyndat
3 až se část s kllikou posune dopředu (cca o půl až 1 cm) s citem uvolnit a otočit výplň dveří tak, aby se plastová část s klikou provlékla dírou ve výplni. Natáčíme a sundaváme výplň, ne část s klikou.
4, výplň dveří je dole, plastová část s vnitřní klikou ej stále na dveřích na táhlech
5, Kdo chce rozebírat dál, použije oči a rozum :-)
6, K nasazení nejspíš obrácený postup :-)
Matrix 1,5 CRDi VGT
Reklama
 

cmd
*
Příspěvky: 58
Registrován: 20 lis 2011, 19:15
Bydliště: Praha

Re: sundání výplně dveří u zadní řady sedadel (ne do kufru)

Příspěvek od cmd »

viz úprava původního textu nahoře
Matrix 1,5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: sundání výplně dveří u zadní řady sedadel (ne do kufru)

Příspěvek od enjoy »

To je dobrý,dík.. mě někdy v budoucnu čeká promázání táhel,nějak se mi,hlavně když je horko, nechtějí odemykat zadní dvěře,respektive ten čudlík co je zevnitř na páčce dvěří se neotevře úplně.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“