Pomalé vracení spojkového pedálu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od lyachin »

Dnes jsem zjistil, že se mi nějak pomalu vrací spojkový pedál. Při rychlejším řazení se mi spojkový pedál vrací pomaleji než noha a vždy mě to jakoby klepne do boty. Pochopitelně nejde o to klepnutí, ale o to, zda je to normální, že se pedál vrací tak pomalu.

Nesetkal se s tím už někdo? Je to v pohodě?


Díky


Vozidlo New Santa 2,2 CRDi
Reklama
 

Karel6888
**
Příspěvky: 125
Registrován: 18 dub 2009, 13:11

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od Karel6888 »

Zřejmně prasklá vratná pružina.
vencas
*
Příspěvky: 38
Registrován: 09 črc 2010, 11:55

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od vencas »

Dělalo mi to to samý v těch největších mrazech - přikládal jsem to zatuhlým lanovodům nebo něčemu takovýmu.Bylo to takový "gumový" vracení - pomalu. Teď je teplejc a vše je OK.
Santa Fe 2,2 crdi 114kW - modelový rok 2007
lyachin
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2011, 12:35

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od lyachin »

Dík za info, ještě to okouknu.
hloubas
*
Příspěvky: 32
Registrován: 24 pro 2009, 18:29

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od hloubas »

Asi před 2 roky (ještě v záruce) se mi pod nohy vykutálela prasklá pružina, pedál byl fakt gumový, nevracel se.
V servisu něco měnili (mluvili něco o pedálu), takový pologumový to zůstalo asi rok, pak někdy na podzim se při prvním startu
(já vždy sešlápnu spojku) spojka odmítala vracet, pedál zůstal v polovině dráhy a spojka nerozepnula.
Chtělo to vždy 2x-3x prošlápnout a bylo ok. Pak se párkrát stalo, že po cca hodině jízdy na dálnici na stejný kvalt to samé, zase
pedál napůl na podlaze. To jsem už nevydržel, po záruce mi odborníci v Hyundai servisu vyměnili celou spojkovou
hydrauliku, včetně nějakého unikátního Hyundai systému, už sice nevím, jak se jmenoval, ale pekelně složitý a náležitě drahý byl.
Od té doby zase asi rok je vše OK.
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od bob&bobek »

Taky mi to dělá v zimě ve velkým mrazu, je taková líná.
Po několika km to přestane.
Dle servisu to dělá ta hydraulika.
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od Jarda776 »

Tak mam uplne ten stejny problem jak hloubas, sem tam sem mel propadly spojkovy pedal, vzdy stacilo potahnut spicku nohy navrch a jelo se dal, stavalo se to max 1x do mesice. Ale tento tyden se to strsne zhorsilo, neda se s tim skoro jezdit, v Hyundau strasiju opravu za 55tkc :shock: , nebyl jsem tam osobne, takze nevim co rikali, zkusim jeste dvorniho mechanika, jestli neco vymysli, nevite co by to mohlo byt? Nemoze to byt jen nejaky propustajici valecek? Dik
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od Gurthang »

Taky mě postihl tenhle problém. Spojkový pedál se mi cca jednou za měsíc nevracel - respektive zůstával "na půl cesty".
Teď na dovolené se mi ale stalo, že mi unikla celá nádržka brzdové kapaliny a spojka se zavzdušnila.
Mohl za to spojkový válec, za který jsem dal v Chorvatsku 350 EUR ( originál Hyundai) a 200 EUR za práci.
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
rdvanek
Příspěvky: 4
Registrován: 06 srp 2010, 22:07

Re: Pomalé vracení spojkového pedálu

Příspěvek od rdvanek »

Také se mi to stalo, pomohla výměna hlavního spojkového válce (6400 i s prací v neautorizovaném servisu)
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“