Ukazatel stavu nádrže

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj lidičkové,

manželka má iX20 ve verzi s 1,4 benzínem a ve výbavě Comfort s digi A/C

takhle si jedeme spolu autem pozdě v noci od jejich rodičů, já řídím, těhotná manželka na sedadle spolujezdce ( v těhotenství nerada řídí dál než na nákup a navíc v noci obecně nerada řídí ) a ejhle ... škyt ... škyt ... škyt ... a stojíme ...

sakra, co teď ? je tma, jsme v polích a manželka chytá náběh na hysťák ( to víte, hormony ) ...

nejde nastartovat ... volám mým rodičům ať pro mě přijedou a jen z legrace říkám, ať vezmou v garáži kanystr, natankují do něj benzín, že zkusíme dolít nádrž - přijeli, manželka už byla v klidu i když už jsme pomalu mrzli v autě ... dolili nádrž a ejhle, nastartovali jsme ...

nemyslete si ale, že jsem naprostý vůl, že jedu dočista na sucho - ukazatel nádrže mi hlásí PLNÁ NÁDRŽ ! ! ! ( protože se střídáme 2 řidiči, neměl jsem důvod údaji nevěřit ) ... dojedu na benzínku, doplním nějakých 20l a pořád plná nádrž - sakra ...

to je jasný, říkám si, zaseknutý plovák ... ale po proklikání palubního počítače vidím, že mi to ukazuje dojezd na nádrž relativně reálně - jedu, kilometry ubývají - natankuji, kilometry přibudou ...

hurá do servisu - tam se dozvídám, že jsem již druhý ( první na novém autě, to prodali, zákazník měl pocit, že má bonus - plnou nádrž a po asi 80km zůstal na suchu - ostuda jako blázen - u nového auta ) - a že prý jediné řešení je výměna palubní desky, že to je problém v ní ( viz zkušenost z prvního případu ) a že kontrolka "hladového oka" nesvítí protože tu vyhodnocuje elektronika, ne jako dříve, že měla svůj vodič od plováku a rozsvítila se když bylo třeba - teď již druhý týden čekám na palubní desku, manželka ze strachu že někde zůstane viset pomalu ani do auta nesedá ... preventivně máme plnou nádrž a 5L kanystr v kufru ( pro její klid )

a kdy bude auto opravené ? to nikdo neví, byť se iX20 dělají v Nošovicích, náhradní díly nejsou ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Reklama
 

ixmartin
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 bře 2011, 14:44

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od ixmartin »

To je hodně nepříjemné. Nejhorší je, že na těch 80 km není šance poznat, že je něco v nepořádku. Většinou mi první dílek ukazatele zmizí až někde mezi 75-100 km, což se může stát díky natankování opravdu do plna.

Půjčil vám alespoň Hyundai náhradní auto, všude se tím chlubí, že při opravě nad 2(?) dny se automaticky půjčuje grátis náhradní vůz?
Hyundai ix20 1.6/91 kW, 2011, ice blue
Hyundai Getz 1.3/60 kW, 2003, silver
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od pietro32i »

Prístrojový panel ti vymenia na počkanie, netreba ti náhradné auto. Auto má pojazdné, určite ho nemá v servise, len musí počkať, kým im dôjde náhradný diel, potom ho zavolajú, vymenia a odíde zase svojim autom.
Ten druhý prípad, čo si myslel, že má bonus plnú nádrž, je jednoznačne chyba predajcu. Pri odovzdávaní auta mal upozorniť preberajúceho, že si musí ísť natankovať. Keby ho na to upozornil, tak by si zároveň všimol, že je niečo v neporiadku s ukazovateľom stavu nádrže.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od FISHkaa »

jako sorry, ale bát se jezdit autem, kde natankuji plnou? Spočítám si dojezd při nejhorší možné spotřebě a sem v klidu ne? Extra drát k hladovému oku se už pěknou řádku let nedělá... Ano je to chyba, ale takhle na to dojet mi přijde až úsměvné (tím nemyslím toho chudáka co jel ze salónu) :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od airwaves »

Přesně tak, vzít spotřebu odhadem 10 vynulovat denní počítadlo a jedem. Já takhle jezdím s LPG pořád.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
spesl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 20 led 2012, 22:21

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od spesl »

:?: Nemáte někdo zkušenost, jestli někdy zmizí i ten poslední dílek po rozsvícení hladového oka? :idea: Případně jestli se ještě něco bude dít (pípnutí, blikání,...) Mám naftu, a zatím jsem si netroufl to vyzkoušet, jestli můžu věřit tomu dojezdu. Židovo oko se rozsvítí tak kolem dojezdu 120-130 km.

U předchozího auta (Renault Scenic II) poslední dílek začal blikat červeně (s jedním pípnutím) a s dojezdem cca. 90 km.
Spešl
Ix2O, Trikolor, 1,4 CRDi, 57kW, Ice Blue, tempomat,
5,1 l/100km (pr. 57km/h) - nový SW 8.000 km
5,4 l/100km (průměr 55km/h) 43.000 km

Předchozí:
Renault SCENIC II, 1,9 DCi,
Škoda FABIA, 1,2 HTP
Škoda FELICIA Combi, 1,3 i
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od Hardcam »

A je potreba to pokouset? :)
od doby, co jsem zustal nekolik hodin viset v zime jsem se stavem pod pul nadrze nervni jak prase pred porazkou
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od FISHkaa »

@spesl: pokud zachovali logiku ix35, tak s dojezdem pod 50km se poslední dílek rozbliká (edit: po Praze, když není čas, tak jezdím podle počítadla i na dojezd cca 30km a pohoda...)
@hard: jojo, v zimě mimo město mě nikdo s nádrží pod 1/3 nevidí, taky sem "bivakoval" na dálnici. Naštěstí jenom hoďku, ale jistota je kulomet...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od SuperMUF »

Oficiální vyjádření :

reklamaci jsem podal 10.4.2012 ( 15 týden - úterý )

že prý snad bude do konce 19. týdne ...tedy do 11.5.2012 ... ale možná i později

když pominu to že bude možná více než měsíc ( ale to bych si je docela podal ) tak mi ze všeho nejvíc vadí to, že vlastně nevím o co jde ...

pominu předchozí příspěvky ve kterých někdo nechápe, že se moje těhotná manželka bojí jezdit s plnou nádrží když si vypočítá "dojezd třeba při spotřebě 10L/100km" ...

mě jde jen o to, že diagnoza - VADNÁ PŘÍSTROJOVKA - je hozená od boku. Protože v našem okolí je několik aut i moje pravidelně navštíveno kunami i přes veškeré kunoplašky, speje, vlasy atd, mám prostě pocit že to nemusí být jen tato jediná možnost - že to může být klidně někde překousaný kabel nebo i hadička atd atd ... a že příště zůstaneme trčet v noci a už ani kanystr s benzínem nepomůže, bude někde přehryzáno něco a finíto ...

prostě to auto bylo v servisu jen na parkovišti, ne na dílně a protože moje manželka jezdí na cvičení a vrací se ještě s jednou další těhotnou kamarádkou pozdě v noci, nemám z toho dobrý pocit. Ano, nabízeli mi i30CW kombi ale to zase manželka nerada řídí protože tam kam jezdí je strašně málo místa na parkování a kombík se tam snad ani nevejde ...

takže se nedivte, že má strach s takovýmto autem jezdit ... a žádná počtářská cvičení ohledně "bezpečného dojezdu" s tím strachem nehnou
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od SuperMUF »

Takže už více než týden je to vyměněné ( jen jsem nebyl u PC ) - opravdu to byla palubní deska ...

jen na okraj - nová palubní deska a počitadlo kilometrů je na 0km - takže jsem přišel o nějakých 7.000km ale v servisní knížce je to napsané ...

škoda že jsem musel tak dlouho čekat ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od Erik-TT »

Čo sa týka hladového oka, keď svieti na poslednej paličke, po pár odjazdených km začne biela palička blikať a toto robí v kuse a spolu s ňou svieti nádržka signalizujúca málo benzínu. Ale tá posledná palička nikdy nezmizne, stále bliká...
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od Docent »

Zaseknutý plovák? Já měl pocit, že už pár let se objem nádrže vyhodnocuje kapacitně, a ne podle plováku...

BTW měl bys ještě poděkovat Nejvyššímu (fakt nemyslím DrAtha :twisted: ), že ti při vyjetí nádrže do mrtě neodešlo čerpadlo.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
geoch
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 bře 2012, 07:12

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od geoch »

Zdravím všechny,

přidávám jeden zajímavý poznatek ohledně ukazatele stavu paliva. Mám mám najeto 3500 km a v pátek, kdy jsem čerpal benzín ve Strážném, tak mi nevypnulala na podruhé čepovací pistol benzínu a nádrž jsem nabouchal nechtíc tak, že mi benzín přetekl až ven. Nic se nedělo, zavíkoval jsem nádrž, utřel benzín z karoserie a jel. Ujel jsem najednou 158 km, ale ukazatel stavu nádrže byl pořád na maximální hodnotě. Začal jsem být nervózní, protože i při té nejméně "žravé" variantě tzn. cca 5,8 l/100 km bych musel spotřebovat cca 7-8 l benzínu. Myslel jsem si, že se jedná o problém se "zaseknutým" měřením paliva . Naštěstí obava se nepotvrdila a po ujetí dalších 20 km (druhý den) ukazatel nádrže klesl o jeden dílek. Jediné co nebylo OK, bylo, že pak spotřeba na PP a skutečná (nabíral jsem už pak jen po první vypnutí tankovací pistole) byla velmi rozdílná, ale vyplývá to z logiky věci.
Závěr a zjištění: 1.tankovat s větší pozorností 2. prostor v nádrži mezi prvním vypnutím tankovací pistole a hladinou benzínu na úrovni víka nádrže je minimálně 7 litrů!
ix20 3/2012 1,4 CVVT /66kW Blueberry metalická
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od FISHkaa »

ten prostor tam je známý, ale je bezpečností. Rozhodně a hlavně ne v létě netankujte až po hrdlo! Navíc mám pocit, že se ničí odvětrávací filtr v nádrži (nevím jak to :hyu: má) :!:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel stavu nádrže

Příspěvek od frawd »

Mne ukazuje po dotankovaní (beriem vždy plnú po prvé vypnutie pištole) pomerne malý dojazd - niečo cez 700 km.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“