Nelepte se na kamiony!!!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Jsem řidič kamionu a asi by hodně z vás koukalo, jak dokáže kamion rychle zastavit, když je naložen. Pokud budete chtít jet za ním v jeho pytli, aby jste ušetřili nějaký ten litr paliva, tak mějte jednu nohu na brzdě, jinak...
http://www.jenproauta.cz/video/3242-vid ... e-nasledky
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Haer »

Kdysi v Hradci na Truck Festu predvadeli srovnani brzdne drahy z 80km/hod osobaku a asi 40 tun vazici soupravy s nalozenym nejakym stavebnim strojem. Prekvapive rozdil v brzdne draze byl jen neco pres 10 metru. Presne hodnoty si nepamatuju, ale vzpominam, ze kdyz jsem toho Davida a Goliase videl, tak jsem cekal, ze ten nakladak zajede mnohem dal...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Mexican »

ak si zratas celkovu plochu pneumatik u takaca s navesom vyjde solidne hrisko.. a to je v podstate to co to auto brzdi :-)

BTW to video je ucelove, pretoze zobrazuje polovicu testu.. stare navesy z 80`tych rokov, v druhej casti (ktora tam zahadne nie je demostrovali moderne privesy, kde ten naraz bol daleko viac okay pre osobak ;-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

To jsem tam zamerne nedaval. S dnesnimi navesy se to stat nemuze, ale po silnicich nejezdi jen tahace s navesema. Jsou tu i nakladaky, vetsinou sklopky, se kteryma dopadnete presne takto.
Nerad bych tu vypisoval parte, ze jsem seskrabaval ze svehe tahace nekoho z Vas :-)
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Zlatej starej brandejsák,pod ten by ses zezadu nedostal,tam byl místo nárazníku železnej jekl 10x10cm a síla stěny 3mm.Stál jsem u krajnice a vlítla do mne stodvacka,ten nárazník vylezl dole u pedálů,kluk otiskl hlavu do okna a nic víc.Dnes návěsy dělaj z odlehčenejch materiálů,na všem šetří a pak to dopadá jako v tom videu.

Jinak souhlas s tím lepením na zadku,taky to nesnáším :!:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Davidos »

Taky nemám rád,když se mi kamión lepí na prdel... :mrgreen:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Nexus »

nevím jak tobě, ale to se mi stalo asi jednou v životě :roll: byť spousta řidičů jezdí jak hovado, tak kamioňáci snad téměř všichni ví, že mají delší brzdnou dráhu a narozdíl od osobáků si ten rozestup dokáží udržet a nezkouší se lepit za cenu, že možná ušetří pár vteřinek :roll:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od 89majlo96 »

No tak ja som uz zazil aj kamionistov ktory sa v obci nenormalne lepia a tiez mi to vadi. Za kamiony sa nelepim, lepsie povedane za ziadne auto.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od MICHAL77 »

Asi před cca deseti lety "kolega" od konkurence v Německu jel s A31T (oturbená ávie pro neznalé...) za návěsem, psal u toho prej SMSku a na dálnici byl štrůdl, návěs před ním odbočil na sjezd a on vletěl do návěsu na kontejnery. Ávie byl nad rámem uříznutá až ke korbě a mladík to samosebou nepřežil. Tu ávii jsme potom opravovali, motor byl na kašu, kabina se k nám anii nedostala, z převodovky zbylo torzo.....

Je fakt že když jsem jezdíval tak jsem neměl rád když se na mne někdo lepil a ještě víc mě s.... Ti co se nacpali do mezery přede mnou např. před světlama...., ale zažil jsem když se na mne v osobáku pověsil mladej magor s kamionem, jel mi asi metr za autem a nezbylo mi nic než tomu šlápnout a v kopcu mu poodjet a odbočit z hlavní, pak jsem počkal až přejede a vrátil se zpět.

Toliko magoři jsou jak na straně řidičů osobáků i kamiónů.....
.........
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Vysvětlení, proč se na vás kamion pověsí je jednoduché. My můžeme jet denně jen 9 hodin, pak musíme udělat pauzu 9-11h, která je nařízena a pokud ten kamion se chce dostat včas domů a ne trčet někde na silnici celý víkend, tak mu nezůstane skoro žádná jiná možnost, než jet 90 km/h (má to omezovač, víc to nepustí). Říkáte si, jak to krásně stíháte a najednou se před vámi objeví osobák, který jede klidně i necelých 80 km/h a to je pak v prdeli. S kamionem se nedá moc dobře předjíždět a tak máte jedinou možnost. Zkusit toho lenocha trošku poposrtčit, aby jste nezůstali někde vyset. To je jediný důvod, proč se na vás občas nějaký kamion nalepí. Většinou je to čtvrtek, pátek.
Osobák vás předjede raz dva, nevadí mu, že pojede o pár minut déle, atd, ale my za překročení doby jízdy platíme velké pokuty. Těšíte se, že po měsíci uvidíte svojí rodinu a najednou zjistíte, že to nestihnete, protože jste dojeli osobák, který nikam nespěchá a nejde ani udělat to, že holt bude stát 2 km před barákem. Většinou se kamiony parkují ve firmách a pokud můžete před barák, tak to nestihnete a nechat kamion někde stát je taky oříšek a když cestu znáte, tak víte, že jediná další možnost, kde ho nechat stát je třeba 50 km od baráku na benzínce a to se ještě musíte modlit, aby tam bylo volno. Pokud se na to podíváte očima řidičů kamionů, tak by jste se zachovali asi stejně, protože vám nic jiného prostě nezůstane. Horší je to pak, když ten osobák, od kterého jste jen 10m šlápne na brzdy...
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Nightmare
*
Příspěvky: 72
Registrován: 05 srp 2007, 23:12
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Nightmare »

Deegr. Děkuji za vysvětlení situace. Takže já, když budu potřebovat jet opatrněji (vezu náklad,který nechci rozsekat) a budu "zdržovat" kamion a on mi bude nalepený metr za řití tak je to vlastně ok, protože on spěchá a já jsem pro něj pouze překážka. Vždyt´ to co si napsal je kravina jak prase. Pokud kamioňák není schopen se nad to povznést a udělat si odstup, tak jak mu říká vyhláška, neměl by za volant VŮBEC SEDAT. S tímto snad musí počíta, že může zůstat viset, jak říkáš 2 km od baráku. Chápu, že to je náročné povolání, ale ohrožovat někoho..na to snad obhajoba neexistuje.
Huyndai Lantra 2.0l..modra metla
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Hardcam »

Muj postreh z nekolika diskusi:

1) kamionak ma vzdy potrebu poucovat nekamionaka o tom, jak strasne tezky to ma na silnici
2) kamionak najezdil miliony kilometru a uz vi, jak se to ma delat - kdyby jezdil osobakem, pravdepodobne by dodnes netusil
3) kamionak muze porusovat predpisy - jede s kolosem, kterej blbe brzdi a stejne pospicha, kotoucek je neco jako hrozba
4) respekt ma pouze jednu podobu - vy respektujte kamion
5) s kamionakem je lepsi o situaci na silnici nediskutovat, nikdy se neshodnete

K tomu se snad vic rict neda...kdo delal papiry, tak snad vi, ze ma udrzovat bezpecnou znalenost a to samy plati i pro ty chlapce v tilkach a upocenych trenyrkach, ze se nemaji lepit na auta jedouci po dalnici 100kmh...na tu rychlost ma kazdej stejny pravo jako kamion :!:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od antek »

Pěkně napsáno
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Tringi »

Velkou část tohodle napětí mezi kamioňáky a osobáky mají na svědomí stupidní vyhlášky a předpisy, které připravují pitomci, kteří o kamionové dopravě nemají ani potuchy, poradit si svými dvaceti poradci nenechají, v osobním autě je veze osobní šofér a když jim pod okny začne vyřvávat patnáct cykloaktivistů nebo hlouček vychcánků, co si koupí byt u dálnice nebo někde, kde se už dvacet let plánuje dopravní stavba, a pak řvou, že slyší auta, tak bezmyšlenkovitě odhlasují kdejakou kravinu. Věřím, že pokud by nad dopravci a řidiči nevisely takové hrozby pokut za banality, velká část stresu by jim ubyla, a tím odpadlo by i spěchání za úplně každou cenu. Je jen málo povolání, která nejsou nějakým způsobem náročná, a pointou zásahů státu by mělo být prostor k jejich vykonávání co nejvíce zjednodušit, jelikož čím lépe se pracuje, tím víc se vydělává, a tím víc se platí na daních.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Tak tyhle reakce jsem čekal, nic nového. Jen jsem chtěl poukázat na důvody, proč se to děje, nebo co k tomu ty lidi vede. A kdo si tu práci nevyzkoušel, tak neví, o čem mluví. Řidiči osobáků se samozřejmě nikomu na zadek nelepí, jezdí lépe než řidiči kamionů a všemu rozumí lépe. Oni mají také každý rok školení, kde musí několik hodin sedět a poslouchat, co je nového za vyhlášky a co už zase neplatí. Oni si přece nepotřebují opakovat, co se naučili v té bezchybné autoškole a po dvaceti letech si pamatují vše.
Nejvíce miluju, když jedu 90km/h na přivaděči z Plzně na Přeštice a za každou cenu mě musí předjet, přece nepojede za kamionem a na konci přivaděče je šedesátka a samozřejmě hned dupne na brzdy. Takové debily bych nejradši profackoval. Na 90 km/h 110 km/h jet může, ale na 60 km/h musí jet 60 km/h?

A takových blbostí se děje celá řada. Nevím proč, ale jakmile někdo vidí kamion, tak se mu v té palici zatemní a za každou cenu ho prostě musí předjet, i když by on sám jel pomaleji, než ten řidič kamionu. Po předjetí se mu odtemní a najednou zpomalí a začne ten kamion zdržovat. A takových případů je spousta a vy se divíte, že se ten drzej kamion lepí na vaše autíčko? A co jste čekali, nejdřív ho předjedete a pak ho akurát zdržujete. Trošku se nad tímto stylem jízdy zamyslete a nenadávejte na kamiony.
Pokud vezete nějakej náklad, kvůli kterému musíte jet pomalu, tak to je váš problém, že jste si ho pořádně nezajistili a musíte se šourat. To je česká lhostejnost k ostatním a lenost něco dělat pořádně. Co by mi vadilo, že za mnou bude třeba kolona, vždyť se taky neposerou,né? Všichni berete kamiony jako zlo. Měli by jste zažít stávku kamionů, jako měli ve Francii a až by jste neměli co pít a žrát, tak by jste doslova žadonili, aby jste nás zase mohli potkávat na silnicích. Nebo si myslíte, že všechno to jídlo, časopisy, elektronika se do těch obchodů teleportují? Nebo se to v nich vyrábí? Tak a teď čekám zase smršť spoustu dalších negativních ohlasů. O tomhle se dá mluvit věky.
Naposledy upravil(a) Deegr dne 27 dub 2012, 11:13, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Odpovědět

Zpět na „Pokec“