crdi nestartuje

Moderátor: Moderátoři

misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

crdi nestartuje

Příspěvek od misiak »

Zdravim Vas .. Poprosim vas o radu.. Mam crdi 2008 matrix, najazdenych 96000 km a asi mesiac mi auto po asi pool hodinovej jazde nie a nie nastartovat.. Jednoducho rano startuje o.k. Taha ako ma , vykon ma o.k. Jazdim kratke trasy po Kosiciach a vsetko o.k. No prejdem 50 ci 100 km a ked ho vypnem na 10 ci 15 minut, tak starter toci a nie a nie naskocit.. a to ci tocim 10, 20, 50 sekund vobec nic.. Cital som , ze to moze robit imobilizer, no dal som ho v Hyu servise vymenit a stale rovnako. Robili diagnostiku motora a nic nenasli na pocitaci.. Podla fora , zevraj kia a hyundai mali problemy s imobilizerom raspektive s antenou co nacitava kluc.. no mam to Vymenene a robi to stale.. Bol som v inom servise a pan mechanik podotkol, ze ak len za tepla, tak ze to moze byt vstrik a ak sa nahreje, ze prepusta vsetku naftu do prepadu, a ak sa ochladi , tak funguje normalne.. Zevraj mame tam Francuza a tie vstriky odchadzaju aj skor ako pri 100 tis km.. Lenze spotreba je ok. a ani nedymi motor.. #-o #-o #-o #-o no a na vstreky su take ceny, ze ma asi slak trafii ](*,) ](*,) ...
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od rastos »

Najskôr vylúč ten imobilizér. Dá sa to jednoducho. Zakaždým keď štartuješ, rozsvieti sa kontrolka na prístrojovke v tvare kľúča. To je funkčnosť imobilizéru. Ak sa rozsvieti, imobilizér je v poriadku a štart dovolí. Ak sa nerozsvieti, znamená, že imobilizér štart nedovolí (je vadný).
Skrátka, všímaj si kontrolku, ako sa správa pri úspešnom štarte, a ak sa pri neúspešnom správa inak, je to imobilizér a bude treba vymeniť cievku imobilizéra (keď aj znova).
Matrix 1.6
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od misiak »

zakazdym aj za tepla aj za studena kontrolka nabieha ak otocim klucom tak po dvoch sekundach neskor ako vsetky, ktore naskocia hned, ale po vymene anteny to nabieha takisto.. neviem vam nabieha spolu so vsetkymi kontrolkami , alebo tiez az po 1 ci dvoch sekundach :-k
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od michal2828 »

NO já bych to tipoval na problém ve vysokotlaké části vstřikování nafty. Za tepla to prostě nenatlakuje jak má a nedá to dostatek nafty. V případě startování studeného motoru asi elektronika zařídí větší dávku nafty nutnou pro bezproblémové nastartování. Jakmile se ale motor zahřeje, tak dává dávku menší a ta už na naskočení teplého motoru nestačí.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od misiak »

Moji miliiiiiii, takze mam zrepasovane vstrekovace, ktore podla stolice bosch tabulkovo prepustali vela paliva do prepadu, po oprave a po skusobnej jazde ide auticko lepsie, zrychlenie super, ale poviem vam, vypol som ho a za 10 min nie a nie nastartovat.. ](*,) ](*,) Toci a toci a nie a nie naskocit [-o< [-o< .. Takze 800 eur za repas vstrekovacov bolo zrejme vyhodenych zbytocne :roll: :roll: .. No a este mam si dat zrepasovat vstrekovacie cerpadlo, lebo asi to bude mat vysuchane elementy, a nemam tlak v rampe.. no a to stoji repas nejakych 600 az 800 eur a nove cerpadlo stoji v hyundai 2200eur a od pana co repasoval vstreky tak za 1600eur nove.. zevraj zla nafta, ale naftu tankujem skoro na kazdej pumpe, takze tomu neverimm.. a pritom od nova v lete a zime no stale davam vif aditivumm.. no poviem vam asi moje dalsie auto bude papat benzin plyn ... :-k :-k :-k p.s . asi zacnem davat do nafty M2Tolej co som daval do motorky pioniera na mazanie dvojtaktov.. nech maze a maze tu zevraj nekvalitnu naftu [-o< [-o< :roll: :roll: mimochodom mam vymeneny aj palivovy filter,, vycistil som si celu nadrz, lebo v servise hadalli, ci nahodou nemam zrazeniny od nafty no a vsetko krasne ciste a uz ma to aj prechadza trpezlivost... ale kolega dal radu, nech vyskusam oliat cerpadlo s vodou a pradstavte si ze auto nastartovalo.. takze asi ceerpadlo, ale ja si myslim ze to moze byt aj ta malicka cievka na mom, lebo auto ide ako rychlik kopec nekopec.. zevraj ona je davkovac paliva do rampy.. uz neviem co a ako....... uvidim, ako dlho s olievanim cerpadla vodou vydrzimmm.. drzte sa
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Richard555 »

Mám pocit, že v nádrži je ještě el. podávací čerpadlo (podobné jako u benzínu) prostě dopraví naftu do vyskokotlakého čerpadla.... to el. čerpadlo je spínané relátkem, může být pecka na kontaktech, může být vadné relátko při zahřátí může být nějaký mezizávitový zkrat a nemá takovou sílu... atd.atd. zkus se podívat i tímhle směrem.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Marcel123 »

Mam ten samy problem ako misiak
a to doslovne na sto percent
už sa trapim druhy mesiac.
repas vstrekovačov ](*,) novy filter :roll: a vyčistena nadrž.
dlho ale dlho točiii a toči a až potom chytne
točim asi minutu .kde možeš byt chyba som tiež hotovy ](*,) ](*,) ](*,) euri už nemam bo furt dačo
žeby fakt repas vysokotlakoveho čerpadla [-o< .
že vraj v opave to robia .alebo poliaci.
poradi niekto niečo [-o< pane bože šak pomož nam [-o< .
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od misiak »

nadrz som ja sam otvoril a vytahal vsetku naftu z nej a uplne cistucka ani naznak nejakej spiny.. No a v nadrzi je len smiesny plavak a nic viac.. Na vysokotlakom cerpadle je dodavacie cerpadlo, ktore pri startovani taha naftu. .Ak pozries na cerpadlo, tak na jeho konci je hlinikova priruba asi 2 cm siroka a to je ono.. Mas tam privod, ktory ide z nadrze cez filter. Pozeral som vsetko, cele potrubie odkial a kam vedie.. Na vysokotlakom cerpadle mame cievku cize odborne DAVKOVAC PALIVA, ten ked odpojim , auto nastartuje.. Tato vecicka komunikuje s riadiacou jednotkou a prepusta tlak cerpadla hore do rampy. je to na principe elektromagnetu.. V sobotu som ho vymenil na vrakovisku za to iste z cerpadla z renaultu , aj tam je bosch system, no a uz sa to zlepsilo na nejakych 60 percent, no ale nieje to 100ka. Mozno je aj to vadne, ale nove stoji 133 eur. Zajtra idem do hyundai servisu, nech vyresetuju pamat, lebo vsetko odpajal a skusal a riadiaca mi svieti na oranz.. Kazdy kto mal vadne cerpadlo, kazdy mi hovoril , ze za jazdy im robilo auto problemy, nechcelo tahat a to hlavvne do kopca.. na mne de ako blesk.. Pri pajam nieco o common raile.. http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_ ... le_id=5718 .. velmi zaujimave citanie..
Marcel123.. skus a to mne pomaha aspon ako tak oliat cerpadlo 1.5 l flaskou vody.. do vrchnaku som urobil ma lu dierku a striekam a tak potom nastartuje. no ani ja nemam tie eura naviac na ten repas . skoda bolo toho repasu vstrekovacov.. co uzzz ](*,) ](*,)
Naposledy upravil(a) misiak dne 29 kvě 2012, 19:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Marcel123 »

Vyskušam potom sa ozvem mne ak to chytne ide jak čert .
skusim tu cievku.
dikec.
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
Uživatelský avatar
Marcel123
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 bře 2008, 22:12

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Marcel123 »

Skušal som všetky senzory je to furt stejne po minute a viac :shock: točenia to chytne
a ide normalne som s toho ko....t
dam ho do servisu ak bude čas a euri.

to ma sčešu aj z kože.
Hyundai Matrix 1,5CRDi 60kw 3valec -JohnDeer
Uživatelský avatar
Hlod
**
Příspěvky: 161
Registrován: 17 dub 2008, 21:57
Bydliště: Bystrice nad Pernštejnem-- Lísek

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Hlod »

Ahoj tak jsem si pořídil matrixe 1.5 crdi tří válec a hned problém dělá mě to stejný jak vám jede normálně ale start je hrůza ](*,) točím hodně dlouho než naskočí jinak jede v pohodě takže kdybyste něco zjistily tak dejte vědět čím to může být?? dík
:-k :-k :-k
Mometálně Matrix 1,5crdi tříhrnek
bylo Lantra wagon 2.0gls -J2- 102kw-LPG r.98
Dříve lantra 1,5-J1- 63kw. r.95 lpg
a před škoda Favorit135LS r.92 lpg
a před škoda 120GLS r.81
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od misiak »

Marcel123 Vyskusaj to s vodou.. Ja uz mam auto v servise, uz to nechcelo vobec startovat... Bol som v http://www.autoservisjan.sk/test-vstrekovacov.php tomto servise. , a uvidime :-k :-k ROvNO povedal, ze cerpadlo ide a musi von.. Tie vstrekovace som podla vyjadrenia znackoveho servisu zbytocne repas vstrekovacov, nakolko podla protokolu prepustali tabulkovo hornu hranicu normy paliva, ale na tie km boli v norme.. ale to mozem rovno povedat, ze vstrekovace co repasoval pan v kosiciach boli zbytocne vyhodene eura, a pan http://yanyc.webnode.sk/ ma krasne oklamal , nakolko zobral eura a auto aj tak nestartovalo, nakolko som mu jasne povedal, ze ked olejem cerpadlo, tak nastartujem,. no a on ma presvecil, ze to vstrekovace musia von.. no nemal pravdu. skoda 800 eur do vzduchu vyhodenych..
take hned ak auticko bude odskusane , dam vam vediet co bolo s autom.. Michal
Uživatelský avatar
Hlod
**
Příspěvky: 161
Registrován: 17 dub 2008, 21:57
Bydliště: Bystrice nad Pernštejnem-- Lísek

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Hlod »

ahoj Marcel123 měl jsem stejný problém jako ty točil jsem asi minutu než to chytlo tak jsem byl na diagnostice tam jsme zjistily že mu dlouho trvá než stoupne tlak v railu na potřebnou hodnotu tak jsme naznali že je špatné vysokotlaké čerpadlo. pak jsem volal jednomu pánovi z diesel servisu a ten mě řekl že to může být i v nízkotlaké časti čerpadlo v nádrži atd. tak jsem šel od nejlevnějšího a vyměnil jsem pal. filt a ono to startuje na 3-4otočení [-o< tak snad to vydrží ale to střikovací čerpadlo bude stejně horší. jak to startovalo když to bylo nové??
Mometálně Matrix 1,5crdi tříhrnek
bylo Lantra wagon 2.0gls -J2- 102kw-LPG r.98
Dříve lantra 1,5-J1- 63kw. r.95 lpg
a před škoda Favorit135LS r.92 lpg
a před škoda 120GLS r.81
martiiiinek
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2012, 12:58

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od martiiiinek »

prosim o pomooooooc.... Mám taky problém se startováním Matrixe 1.5 CRdI.... je odlišný od "vašich" kdy motor točí, ale o to zajímavější......... :( ](*,)

Auto jezdí týden,dva zcela bez problémů...A najednou bez zjevných příčin nebo opakujicí se situace(počasí,vlhkost,denní doba... :D ) nejde nastartovat.
Příklad: Ačkoli jsem před 20 minutami startoval u domu,pak u školky,a bez problemu...zaparkuji u tesca o cca.8 minut později,za 5 minut se vratim a už nenastartuji. otočím klíček v zapalování,kontrolky se rozsvítí (jako normalne) zavrčí čerpadlo,kontrolky zhasnou (žhavení,ABS,atd) ,ale tímto vše končí!!!!! Startér ani necvakne,prostě se nestane nic.....
A nejbáječnější na tomto je že ani jeden z 5 automechaniků nepřišel na příčinu(ač byly u toho) ...
Takže když s nákupem a dětma dofuním domů,nasraně zařídím odtah vozu do servisu...dojdu zpět k autu...při čekání jen tak zkusím nastartovat...a ejhle jde to. Motor naskočí jako by nic "a mě by prask č.... ve švu" nejhorší je že nikdy nevím kdy nastartuju a kdy ne,takže to je každe rano loterie...
Jsem zoufalý prosím poradte nekdo pokud se vám to také stalo!!!!
předem moc děkuji
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: crdi nestartuje

Příspěvek od Davidos »

Tohle měla teď teta na felicii...někdy jí šlo startovat a někdy ne ..a postupem času už nešlo...Mysleli jsme ,že to je startér...ale nakonec mechanik přišel na to ,že to byla spodní číst spínačky :lol:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“