Sonata asi už v neděli

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Ahoj lidi v neděli asi pojedu pro Sonatu
http://www.sauto.cz/osobni/detail/hyund ... oFrom=list
Omlouvám se ale jsem tu dnes poprvé a asi do neděle nestihnu přečíst moc příspěvků. Dlouho jsem sháněl Nissana Primeru, ale už tři měsíce nebylo v inzerci nic kloudného a tak světe div se úplně náhodou jsem kliknul na značku Hyundai a zjistil jsem že by mi to auto asi splnilo všechno co potřebuji a s větším luxusem a za méně peněz.
Potřeboval bych rychlé rady k nákupu než se mi podaří načíst to co tu je abych se hned nespálil. Všem Vám předem děkuji a doufám že v neděli tu bude nový majitel Sonaty.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od Borek »

Přesně tenhle typ Sonaty+motoru i s LPG má nebo měl Hlobilp a Nexus.U těch hledej odpovědi. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od mechoun »

První majitel v CZ, takže si přidej ještě 3000Kč za ekologickou daň pro vypatlané zelené mozky. Anebo ať si to přihlásí invalidní děda :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od Hardcam »

Vypada docela zachovale a ma pekny kola :)
trochu by me stval odrenej tapec a diry v ovladacim panelu pod radiem, ale to se da vyspravit/vymenit.
Ty tri tisice ekovyplanyho se jeste daj prezit a treba bazar udela kompromis - nejakou slevu, aby to tak nebolelo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Ten tapecírung a ten děravý panel bych si vyměnil, ale hlavně Ať to auto jezdí a nechce nic víc než opravit a pak jen udržovat. Ještě jsem si říkal tam dát elektrický sedačky, ale to už by asi byla alchymie. Toho výpalnýho se dá zbavit ale člověk moc neušetří v případě E2, budu si to muset od státu vybrat jinde, spálím v kamnech pár PET flašek a jednu gumu a třeba mi bude líp :D
Trochu mě překvapuje stav tachometru a odřený tapecírung, jedno z nich nesedí :D
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od Nexus »

panel bych asi zamazal nějakým kitem a víc bych ho neřešil, stejně tam dole mám většinou hozenej mobil nebo nějaký papírky a není to vidět :)

kola pěkný, korozi nevidím, akorát asi nebude plně funkční anténa - nezajíždí úplně a abys nedopadl jak já, mě ji pak do dvou týdnů nějaký dobrák zlomil a vypadá to otřesně :| akorát se mi nezdá, že ty nasazený kola jsou 205/60 R15? Připadá mi, že mají rozhodně nižší profil a ty nejsou standartně v TP, jako alternativu tam mám tuším nějaké 14". Já sám mám 195/65, protože na komfortu jízdy to dělá opravdu hodně a když jsem nedávno přezul na předepsaný letní 205/60 tak cestující vzadu se mě ptali, co s tím autem mám (D1 Vyškov-Brno, rozdíl opravdu markantní) a že zimní jsem měl nafoukaný na 3,3 a letní mám jenom 2,5 a je to minimálně o třídu horší. Odřený tapecírung neřeš, ke kilometrům naprosto sedí :wink: není to kůže ale koženka a dost tenká a když jsem já kupoval sonatu v cca 170tis, tak to bylo odřený imho víc, včetně volantu :wink: a elektrický sedačky myslíš jak? Jako posouvání a naklánění co má sedmičkový bmw? :shock: přední vyhřívaný máš, pokud máš namysli tohle. Vypadá to na plnou palbu, ale nevidím na volantu tempomat? Ale ten tam má i táta a ten má nějakou dost ořezanou a tempomat se mi v ní podařilo zapnout pouze jednou tak nevím :roll:

akorát vůči vyměneným rozvodům, které jsou v popisku bych byl asi dost skeptický. Nevím, proč by je někdo měnil při tomhle nájezdu kilometrů, poku nemají namysli výměnu při 90tis :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Těma sedačkama jsem myslel elektrický posuv, ale jak říkám jestli nezajíždí anténa nebo něco podobného, to mi nevadí s takovou drobností si pohraju. Rozvody od SKF stojí trojku, takže si je minimálně zkontroluji. Možná to má i servisku ale to si prodávající nebyl jistý, on o tom autě nevěděl vůbec nic. Rozvody se dříve dělaly po šedesáti pak to natáhli na devadesát tak se třeba někdo splet... :D
Já jen mám největší vítr z automatu, jinak se mi nikdy nestalo že by mě nějaká závada odstavila zcela nečekaně a na dlouhou dobu. Teď už jen doufat aby mi ho nikdo nevyfouknul. :D
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Tak neděle je pryč a sonata nikde, zase hovno. Prodávající nemá čas.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od Mates »

Smutný přístup prodejce. Snad ti to vyjde třeba zítra.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Auto sháním už šestý měsíc a setkávám se s tím stále, jen na zlomek z toho co jsem telefonoval jsem se nakonec jel aspoň podívat. Přitom bych v dnešní době čekal že prodávající bude do telefonu panáčkovat...
Uživatelský avatar
M.Ela1600
**
Příspěvky: 193
Registrován: 18 črc 2011, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od M.Ela1600 »

Uz tam neni, prijel sem, videl jsem, koupil jsem a budu mit s cim o vikendu rajtovat :D Sorry, priste musis bejt rychlejsi :D

Delam si srandu...vypada zachovale, kdybych nemel cim jezdit a byla by alespon trochu ve slusnym stavu, tak bych ji vzal.
Elantra 1.6 2006
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od Nexus »

trochu ve slušným stavu :shock: minimálně vzhled je luxus :wink: zbytek projížďka, ale pokud automat bude sloužit, jakože tahle stará konstrukce by mohla, tak držím pěsti ať to vyjde, určo budeš spokojený aspoň tak jak já :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
xaler
Příspěvky: 6
Registrován: 03 kvě 2012, 01:41

Re: Sonata asi už v neděli

Příspěvek od xaler »

Nepřijel jsi neviděl jsi a jak je to dál? Dneska jsem si udělal výlet 310 kilometrů. Auto se mi moc líbí jsou na tom dva puchýře a lehce promáčklé dveře, Kola hezký ale škrtaj o lemy [-X Dalších pár drobností koroze takových těch černých pruhů co jsou na dveřích. Interier krásný zachovalý. Nová TK po opravě LPG, vyměněné hučící ložisko plná nádrž LPG, rád bych takhle pokračoval až k tomu jak se mi jelo krásně domů. Po nasednutí ke zkušební jízdě se auto rozbilo, škubalo, nejelo víc jak 60, nechtělo startovat, automat řadil krásně, ale po dosažení rychlosti 60 jakoby byl zmatený, občas vypadla rychlost. Já bych to odhadnul na nějaký čidlo v motoru, ale auto jsem samosebou nekoupil, jet takhle takovou dálku, bych nemohl. Prodejce se dušoval že auto bylo OK, měl s ním najeto asi 200 kilometrů a dobrý. Poté co jsem vystoupil a odjel se auto samo opravilo :D ale to už jsem byl na cestě domů a stejně bych nerisknul s takovým autem jet večer takovou dálku a asi bych ho ani nechtěl.
To byla moje první jízda se značkou Hyundai, o které jsem ještě před dvěma týdny ani nevěděl že existuje, Budu shánět dále kdyby byla Sonata 2,7 V6 na plyn tak věřím že to je přesně to co hledám, protože proti ostatním autům je cena tak třetinová a po té krátké jízdě bych se Sonatu nebál přirovnat k pohodlnějšímu BMW řady 5. Na stejné platformě by měla ještě jezdit Kia Magentis, ale nikde v inzerci jsem nenašel kousek co by za to stál.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“