AirBag TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od dikard »

pokial to rozoberiem viem to naspät s zlozit?
predpokladam ze je to celo liaty plast.
neviem zda sa mi dost velka investicia do takej malej blbosti co nema ani poriadny plosak teda skoro nic neobsahuje.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Reklama
 

FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

Zdravím kolegové.
Chtěl bych poprosit o odkaz,kde v China kupujete ty čidla nárazu,která se tu řeší a která tu jsou na fotkách i uvnitř.Má někdo spolehlivý tip na prodejce v Číně?
Moc díky.
Naposledy upravil(a) FERO dne 21 led 2018, 16:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od Melda »

Zkus to vygooglit má označení 95930-2E 000.
Třeba na eBay. https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=95 ... noapp=true
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

Melda píše:Zkus to vygooglit má označení 95930-2E 000.
Třeba na eBay. https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=95 ... noapp=true
Jo jasně,nenapadlo mně,že číňani prodávají také na ebay.myslel jsem stránky jako Alliexpres a podobné full čínské.
Díky za nakopnutí.
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od Melda »

Jak si Fero dopadl. Já na něho čekám už 14 dní než připluje nebo přiletí.
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

Melda píše:Jak si Fero dopadl. Já na něho čekám už 14 dní než připluje nebo přiletí.
Dorazil minulý týden,ještě nebyl čas namontovat,pevně doufám,že to udělám teď v sobotu.
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

Omlouvám se,že jsem zapoměl napsat výsledek výměny čidel nárazu.Po namontování obou nových čidel a zapnutí klíčku kontrolka zhasla.Napojení diagnostiky a přečtení závad vše bez závad.
Ještě jednou díky "Melda" za radu ohledně Ebay......
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 196
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od Melda »

Tak já vyměnil levý nárazový snímač a kontrolka nezhasla. Diagnostika ukazovala závadu na levém předpínači bez.pásu. Po prostříkání konektoru pod sedačkou Kontaktolem kontrolka zhasla. Tak v listopadu - pravý nárazový snímač za 5 500,- v servisu :hyu: v únoru levý snímač za 770,- včetně dopravy z Číny. Nejvyšší čas to auto prodat.
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

Opravdu je lépe měnit obě čidla,mám odzkoušeno,že když jsem je prohodil mezi sebou,tak se závada přenesla na druhou stranu podle diagnostiky.Potom jsem to vadné vyměnil za nové a ejhle,závada vyskočila na tom,co se jevilo doposud jako dobré.Až kydž jsem dal obě nová čidla,tak kontrolka zhasla a na diagnostice čisto.......
Toť moje zkušenost.
datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od datam »

Dve veci na ktoré trpia tieto autá čo sa týka airbagu.

Odchádzajúce čelné nárazové snímače (naštastie mne držia a bola že vraj na to aj zvolávačka)
Studenák v konektore pod sedačkou vodiča s spolujazdca (riešil som asi 20x keď sa posunie sedačka alebo tam niekto niečo strčí. Vymenený aj origo konektor v H a po pol roku zase). Nechcem to zase nejako prasácky riešiť (použiť konektor z inej značky) ale kto nevie ako z toho von tak je to fakt otravné ( a hlavne po zaplnení pamäte alarmov treba ísť tak či tak na diagnostiku lebo to zostane svietiť aj ked tam už problém nie je!!!)
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od dikard »

ja mam problem s tymi snimacmi ale nechce sa mi to riesit lebo je to dost penazi za blbost velkosti cigarety :(
co sa tyka otravnej kontrolky na palubovke tak som vypojil poistku a uz mi to tak netrha srdce, teraz ma stve dalsia kontrolka a to check engine a to kvôli lpg a to tak ze celu zimu nic az teraz ako sa oteplilo(chyba O2lambdy)
ide ma roztrhnut auto ide ako hodinky ale tie svetielka mi vadia.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
datam
**
Příspěvky: 148
Registrován: 06 říj 2014, 17:07

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od datam »

Fúú no to si si mohol kúpiť rovno trabanta. Ten nemal airbag v základnej výbave. Ja by som to radšej sprevádzkoval ale je to tvoje rozhodnutie.

Tá chyba je normálna. Nižšia teplota spalín pri LPG. Myslím že to niekto riešil úpravou SW ale neviem povedať z vlastnej skúsenosti.
Škoda Octavia SCOUT TDi 110kW strieborná r.v.2015
Hyundai Tucson 2,0 CVVT 104kw tmavozelená r.v.2006 výbava: polokoža
WV Golf III 1,4i 44kW tmavozelená :P r.v. 1996 výbava: CL (RIP 2017 smer šrotovisko - slúžil 21 rokov a 417tkm)
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od dikard »

Trabanta som za svojho života nemal ale tá chýba s airbagov vyskočila cca polroka po kúpe auta, pred tým som mal x áut a ani pri jednom som neriešil toto, čo sa týka iných veci tak to tento neduh prevyšujú čiže som spokojný. Raz keď budem veľký tak si kúpim tie snímače.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od FERO »

To dikard:
A myslíš,že těch 1500kč za oba přední snímače ti stojí za zdraví,případně život tvůj a tvých blízkých?Volba je samozřejmě na každém z nás .
dikard
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 čer 2015, 06:16
Bydliště: Slovensko

Re: AirBag TUCSON

Příspěvek od dikard »

Nie nestojí ale akú mám záruku že tie moje 13rocne airbagy aj vystrelia? Keďže aj tie majú nejakú spotrebnu dobu.
Hyundai Tucson 2,0 CVVT, 104KW, 4WD
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“