Nový člen

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Dejl Jiří
Příspěvky: 7
Registrován: 18 čer 2012, 11:13

Nový člen

Příspěvek od Dejl Jiří »

Dobrý den,
tak jsem se stal majitelem Elantry a chtěl bych se Vás zeptat. Už tady delší dobu čtu, jak vyměnit filtr na klimu, ale nemůžu se dostat na ty fotky, které popisují demontáž přihrádky u spolujezdce. Mohl bych poprosit o poslání na mail ? Děkuji a přeji mnoho šťastných km všem hyundajákům. :D/
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Nový člen

Příspěvek od XMira »

Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový člen

Příspěvek od bohrosik »

nebo si stahni tenhle manuál - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=26&t=17015
muj odkaz zde z fora

Podle něj vše hledám, zatím nezklamal.
I ten filtr na klimu tam je.


Jinak vitej mezi majiteli Elantry.
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
fana
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2013, 17:17

Re: Nový člen

Příspěvek od fana »

Všechny vás zdravim z vysočiny dlouho jsem tápal jaké si koupit auto. Octávii jsem dal synovi a začal pomalu shánět jiné auto a zabrousil jsem i sem skouknout nějaké recenze a rady !!! Uplnou náhodou když jsem sháněl info na novou i 30 jsem objevil Elantru v Novém mněstě u Pana Hudce a začal jsem shánět více info v pondělí jsem zavolal a po šichtě tam vyrazil to co mně čekalo v autosalonu mně vyrazilo dech autíčko nádherný kam se hrabe Rapid atd. a ta víbava a hlavně pan Hudec a jeho představení vozu no prostě je moje nepřemýšlel jsem ani vteřinu v pátek si proni jedu už se těším jak budem spolu polikat první kilometry =D> =D>
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Nový člen

Příspěvek od PPP »

U mě to bylo podobné...já takhle před půlrokem sháněl info na ix35 :D
Gratuluji =D>
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový člen

Příspěvek od bohrosik »

fana píše:Všechny vás zdravim z vysočiny dlouho jsem tápal jaké si koupit auto. Octávii jsem dal synovi a začal pomalu shánět jiné auto a zabrousil jsem i sem skouknout nějaké recenze a rady !!! Uplnou náhodou když jsem sháněl info na novou i 30 jsem objevil Elantru v Novém mněstě u Pana Hudce a začal jsem shánět více info v pondělí jsem zavolal a po šichtě tam vyrazil to co mně čekalo v autosalonu mně vyrazilo dech autíčko nádherný kam se hrabe Rapid atd. a ta víbava a hlavně pan Hudec a jeho představení vozu no prostě je moje nepřemýšlel jsem ani vteřinu v pátek si proni jedu už se těším jak budem spolu polikat první kilometry =D> =D>
Velká gratulace a těšíme se na první dojmy a na fotečku :-) ... a na nejaký ty detaily (km,benz/naft ...atd)
Vašek
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: Nový člen

Příspěvek od vado »

@fana
vitaj v klube,
Ja som tiez zhanal nove auto, v konecnom dosledku som vyberal medzi Chevrolet Cruze a :hyu: Elantra. Vyhrala to Ela, hlavne z dovodov (podla dolezitosti):
1. velky vnutorny priestor, pohodlie. Ziadne problemy s nohami a podobne
2. vybava - je malo toho, co vo vybave nie je
3. vzhlad - mne osobne sa veelmi paci, ako to auto vyzera
4. cena
5. vykon, zrychlenie. Nepotrebujem to na "sport", vozim rodinu, preferujem pohodlie.

Tak si to uzi, podel sa o prve skusenosti :D
bohrosik píše: a na nejaký ty detaily (km,benz/naft ...atd)
Vašek
@bohrosik
Toto auto sa u nas dodava iba s benzinom o obsahu 1.6. Nafta nie je. Jedine, co sa da vybrat, je mechanicka, alebo automaticka prevodovka a nieco z vybavy (koza, velkost diskov, ...) Niet vela moznosti vyberu :lol:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: Nový člen

Příspěvek od PPP »

vado píše:Niet vela moznosti vyberu :lol:
A to je na Ele to nejlepší :D/
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Nový člen

Příspěvek od sarin007 »

Přesně tak, možná mohl být výběr benzin - nafta, ale co se týká i jediného výběru motorizace, naprostá spokojenost. U ostatních aut je sice výběr motorů větší, ale když jsem začal vybírat, začíná to většinou někde na 90k a když jsem chtěl mít aspoň 110-120k, na ceně bych musel přitlačit min. 60 tisíc, někde i víc. Někde mají navíc motor spojený s výbavou, takže cena pak pěkně naskakuje, takže nekoupit Elantru, měl bych dneska pod kapotou nejspíš něco línýho. Takhle mi sice v salonu řekli, že na výběr je jen jeden motor, ale hned 132k :D A výbava? Myslim si, že Elantra nabízí prvky výbavy, který mají smysl s denním využitím. V autosalonu mají někdy auta, kde papír s výbavou zakrývá čelní okno, jen za výbavu dam jak za druhou Elantru a po dvou letech používání zjistim, že na polovinu čudlíků v autě jsem nesahl a jediný k čemu to bylo dobrý, že jsem se mohl před známýma chlubit, kolik to auto má funkcí a že jich mam o 10 víc než soused :D Samo, že pár věcí tam být mohlo, ale nechybí mi. Možná bych si připlatil za displej z navigací (kdyby byla), nemusel bych mít navigaci přisátou na skle. Ale v dané ceně, co stojí Elantra, spokojenost.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
fana
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2013, 17:17

Re: Nový člen

Příspěvek od fana »

Zdravím Vás pánové z Vysočiny :)
I já jsme se dnes stal konečně hrdým majitelem Hyundaiu Elantra :) A musím říci, že jsem nadmíru spokojen :) Auto jede jak z praku. Po cestě z prodejny se mě pokoušel předjet synátor s oktávkou 1.6, ovšem místo mých 97KW jich tam má jen 74. Když jsme se sešli doma byl udiven. Já jel normálně 2-3000 otáček - zajížím motor a on to pral do 6ti tisíc a tak tak mě předjel =D> Takže motorově se mohou jít škodovky zahrabat. Interiér je perfektní - topí to hned a pochopí ho každý blbec. Jízdní vlastnosti jsou solidní- ovšem zaskočili mě brzdy, které brzdí až moc a velice tuhé řízení ! Máte s tím někdo nějakou zkučenost?? S oktávkou se dá krásně řidit jednou rukou, ale s tímhle jsem musel nutně použít dvě :shock: Nevíte, co by to mohlo u nového auta být? :-k Napadl mě nedostatek kapaliny v posilovači - ale auto bylo prohlídnuto před prodejem tak nevím :( Díky za odpověď ! :D/ Fana
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nový člen

Příspěvek od mmv »

... "Takže motorově se mohou jít škodovky zahrabat." :) nebo synátor z5 do autoškoly ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
fana
Příspěvky: 4
Registrován: 11 úno 2013, 17:17

Re: Nový člen

Příspěvek od fana »

Tak to si piš že motor je super dneska mně otom přesvědčíl na výpadovce na Brno jen si ševelil =D> :D/ !!! A náš mladej starej motocrosař zvá jen průhrab a plnej plyn!!!
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: Nový člen

Příspěvek od vado »

fana píše:Zdravím Vás pánové z Vysočiny :)
Jízdní vlastnosti jsou solidní- ovšem zaskočili mě brzdy, které brzdí až moc
Zo zaciatku som si aj ja na brzdy dost musel zvykat. Po nejakom case sa mi zda, ze brzdy trochu zjemnili. Usadili sa (?) a hlavne brzdia dost agresivne len pokial sa nezahreju. Rano pri vyjazde z parkoviska sa obcas nalepim na predne sklo, ale to moze byt subjektivne - edte neprebudeny ? :mrgreen:
fana píše:S oktávkou se dá krásně řidit jednou rukou, ale s tímhle jsem musel nutně použít dvě :shock: Nevíte, co by to mohlo u nového auta být? :-k Napadl mě nedostatek kapaliny v posilovači - ale auto bylo prohlídnuto před prodejem tak nevím
Mne naopak zo zaciatku pripadal posilnovac riadenia az dost aktivny. Ale uz som si zvykol. Nemam pocit, ze by neslo outo ovladat doslova jednym prstom na volante. Vzhladom na to, ze auto ma elektricky posilnovac riadenia (ovladany elektromotorom), problem v hydraulike to nebude :D
Mne trvalo zzit sa s Elou asi 4tkm. Asi najvaecsi problem, ktory mam, ked presadnem do ineho auta, je zdvih plynoveho pedalu. Ten ma Ela na rozdiel od inych aut dost konzervativny. V inych autach sa pri pohybe o rovnaku vzdialenost otacky motora zvysia ovela vyraznejsie.
Dalsia (subjektivna) vec bola, ze po prejazdeni zhruba 3 tkm sa spravanie motora dost zmenilo a aj spotreba sla dole. Zeby RJ motora presla z rezimu "zabeh" na normalny rezim ?

Skus sa podelit o skusenosti po prejdeni tak 3-4 tisic km. Mozno budes sam prekvapeny :wink:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Nový člen

Příspěvek od sarin007 »

S posilovačm nemám taky problém. Je i znát, že se tuhost mění v závislosti na rychlosti. Při parkování s ním točim skoro prstem.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“