i30 cw 2012 nebo Octavia

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

Čau lidi,potřebuji prosím vás poradit.Začátkem příštího roku si chceme z manželkou kupovat nové auto,byl jsem na sto procent rozhodnutej že chci octavku ale nová i30 mě docela dostala.Jak jsem předtím zmiňoval chceme buďto i30cw 2012 Style 1,6 MPI LPG nebo Škoda Octavia Ambition 1,6 MPI LPG.Co se týká ceny a výbavy tak vítězí Hyundai,akorát mám trochu obavy ze spolehlivostí.Dám příklad,známej má octavku dva roky a do dnešního dne žádná závada,druhý má ix 20 pul roku a už ji měl dvakrát v servisu,tak si pořad nejsem jistej do čeho máme jít.Do auta chcem vrazit max.450 000Kč a proto uvítám názor vás všech,přece jen takový peníze se na ulici neválí a člověk si na nové auto dlouho šetří,bude to naše první fungl nové auto tak nechci aby stálo víc v servisu než doma v garáži.Manželce se líbí víc Hyundai ale nechává to na mě.Předem vám děkuji za vaše názory :D
Reklama
 

alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od alcione »

po mojich skusenostiach s i30 uz :hyu: pre istotu nikdy. 8x v servise za rok je trocha moc. problem :hyu: je ako pises ich kvalita, nie ze ostatne auta by boli kvalitne. a silna stranka :hyu: je dizajn a vybava - presne tak ludi namotaju...ono sice mas 5r zaruku ale to je tiez odrb, ak mas urcitu vadu hodia to na vlastnost vozidla a zaruka ti je k nicomu...vravim nie len na zaklade vlastnych skusenosti, mal som vela rozhovoros s majitelmi :hyu: a ta psychicka trauma z noveho auta rozhodne nestoji ta to. nie ale teraz ze vsetky :hyu: by boli shit.

moja jednoznacna rada vyber octaviu a nenechaj sa nalakat na cenu...
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od caruser »

:D už to tu vidím aká bitka sa tu odohrá VW vs. Hyundai/Kia

michal-b3

Každý tu bude radiť niečo iné, nečakaj, že tu nájdeš správnu odpoveď, rozhodnutie je hlavne na tebe.
Ale určite ti skúsime poradiť.
Píšeš, že tvoj strop je 450.000 Kč, v akej cene by bola OII a v akej i30 CW, treba si uvedomiť, že i30 CW je novinka, OII je výbehový model.
Ďalší rozdiel sú spomínané motorizácie motor 1,6 BSE v OII sa nedá zrovnávať s 1,6 v i30.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od Haer »

Za me :hyu: diky dobremu pomeru ceny a vybavy a povedenemu designu, ale je to otazku vkusu a priorit.
Kdyz jsem vybiral nove auto, koukl jsem snad na vsechny znacky, ktere jsou. Octavia vypadla hned na zacatku, protoze za ty penize mi to prislo jako znacne orezavatko.
Kvalita dnesnich aut je zhruba stejna pres vsechny znacky. Kdyz se podivas na hodnoceni poruchovosti napr. podle ADACu (to, ze je tohle hodnoceni blbost sama o sobe ignorujme), tezko najdes znacku, ktery by vyrazne vycnivala a dozijes se tam mnohdy i prekvapeni.
Mohl bych tady licit sve dobre zkusenosti s :hyu: a hanit konkurencni znacky podle mnohdy velmi tragickych zkusenosti kolegu, ale nebylo by to fer. Proste chce to mit jen to stesti a netrefit zrovna spatny kus, ktery se povede bez ohledu emblem, ktery auto nese. Drtiva vetsina komponentu je stejne vyrabena firmama, ktere dodavaji vsem automobilkam, a vsechny jedou podle zhruba stejnych norem kvality.
Rozhodnuti, co koupit, by se melo odvijet od priorit, jake na auto mas - nekdo dava prednost vzhledu, nekdo velikosti kufru, jiny vykonu motoru nebo vybave...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od Dalin »

Jestli můžu, tak jednoznačně i30. Mám accenta který má najeto 197000 km bez jediné závady. 2x jsem měnil destičky 1x brzdové kotouče vše ostatní je původní. Teď jsem si koupil i30 jízda, ovládání všeho a dojem z kvality je o level výš než u oktávky. A hlavně bál by jsem se spolehlivosti u jakéhokoliv koncernového motoru.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

Octavia II a i30 cw by stály zhruba stejně,rozdíl je ve výbavách. i30 cw cena 445 000,- skoro plná palba a Octavka 460 000,- a výbava tak poloviční.Rozum mě říká Octavku ale ta výbava u i30 mě taky dost láká :-k ,tak proto čím více názoru tím lépe. i30 2012 jsem měl týden půjčenou,krásné svezeníčko akorát ten motor mě trochu sklamal na 88kw žádná hitparáda :roll:
Naposledy upravil(a) michal-b3 dne 20 čer 2012, 09:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od Espero »

Jde nejen o výbavu, ale i o užitnou hodnotu, ta oktávka je trošku větší, takže bude záležet na i na konkrétních potřebách rodiny, nejen na tužbách.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

Pokud se jedná o rodinu tak jsme celkem čtyři a tomu obě dvě auta vyhovujou.Místa je v obou dvou případech stejně.
atík
*
Příspěvky: 32
Registrován: 26 bře 2008, 19:44

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od atík »

Já přidám svoji zkušenost s Octavií 1.6 MPi r.v.2009. Během záruky měněna těsnící guma kolem dveří, zabrušování dveří, které tu gumu prořezávaly. Tahání umělohmotných nálitků z ventilace, vrzání z pravé strany motoru. Po uplynutí záruky a nájezdu 42t km, nešly řadit rychlosti - výměna synchronů 12t kč. Ihned další jízda opět nešly rychlosti. Konzultace s MB - výměna převodového oleje za speciální olej s molybdenem 1.500kč. Rychlosti šly ale hůře než před závadou. V 41t. jsem dal do auta LPG. Maximální spokojenost. Již delší dobu jsem pozoroval, že auto při parkování z kopce zařazení rychlosti jedna či zp a nezatáhnutí r. brzdy volně popojíždí z kopce. V 44t km jsem to začal řešit a ptal se ve třech servisech. Co byste chtěl to je vlastnost auta. nechal jsem změřit tlaky válců. Ejhle 2. a4. nízká komprese. To víte pana to je to lpg. ( to jsem měl najeto na lpg 3t km!!!) No zkrátím to, koupil jsem z nouze I20 a doufám, že 5 let vydrží a pak si třeba koupím i škodovku, ale ne s dvouletou zárukou a ne s motorem TSI. Takže závěr: to si nevybereš je to kus od kusu. Jo a mimochodem v těch 44t km v pr.... svíčky. Měnit se mají v 60t. A to změření tlaků s výměnou svíček 1500,-
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9010
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od idam.i »

Čo sa týka motoru,tak O II. s 1,6 určite nebude ťahať lepšie.Je to o tvojích prioritách.Podla mňa je i30 konštrukčne novšie auto a aj keď octavka nie je vyslovene zlá, volil by som i30.Navyše, čo sa týka O II. tu stále vysí hrozba ukradnutia.Pokial plánuješ kupovať auto v roku 2013,tak počkaj kam klesnú ceny i30 (zatial sa ukážu prípadne problémy) a navyše Škoda vypustí OIII.Nie je dôvod plašiť sa.V súčasnej dobe by som určite volil i30sw.Držím palce k spokojnému výberu. :)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

Jo nebude to lehké rozhodování ale čím víc skušeností přidáte tím bude rozhodování snažší :D
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od laxo18 »

v tejto dobe je to tazko fakt so spolahlivostou doteraz som mal hyundai nedal som na to auto dopustit teraz mam renault a to dost slusnej kategorie so slusnym motorom co sa tyka auta spokojnost ale je tam to ale , v tej kategorii som cakal lepsie spracovanie interieri cital som jeden clanok kde zrovnavali i40 s lagunou a chlapik sa tam vyjadroval ze laguna je daleko pred nou na rovinu poviem ani nahodou prisiel som do salonu hyundai sadol do i40 sedan a potom do svojho a ked som to porovnal kvalitou tak i40 bola ako z ineho vesmiru nechcem toto tu vsetko rozpisovat lebo som s porovnanim mimo teemu lebo tu sa jedna o OII a i30, oktavku mame sluzobnu ale 1,9TDI ako som odporca skodoviek poviem na rovinu asi jedina skodovka ktoru by som akceptoval je OII ma svoje neduhy sedel som aj v i30 nemam snou skusenosti nemozem povedat aka je nepoznam jej chyby sice poznam choroby hyundau co su trhanie motora v nizsich otackach vedsinou pri 90tis km vedsinou problem so svieckami alebo cievkou (vymenene na zaruku) mal som to na kazdom hyundai co som mal ale vzdy je to lepsie ako problem s turbom zlym tesnenim pod hlavou poruchy na elektrike co sprevadzaju zase skodovky v poslednej dobe sa ma vela ludi pyta ake auto by som mu doporucil vela ludi sice znich nema raad hyundai tak som im ho naschval nenukal ked ho odpodzuje a potom som akurat tak povedal kup si co sa tebe paci a dufaj ze si nenatrafil na zly kus nechcem tym povedat ze hyundai je super to sa stat moze aj u nich zatial po 3 hyundaioch co sice este mame sonatu tak jednoznacne mozem doporucit ale tu si na fore hyundai tak zas treba cakat aj to ze ludia sa tu zhodnu viac na kupe i30 ale zatial to je tu celkom objektivne napisane :) este aby som netrepal zbytocne uvazujeme o kupe noveho auta a jednoznacnymi kandidatmi su optima a i40 len dufam ze este dojdu lepsie motorizacie

keby som stal v tvojej situacii ja tak urcite by som pockal na OIII ale si myslim ze cenovka bude vedsia ako terajsej kazde nove modely su drahsie to iste plati aj pre i30 treba trosku pockat a ceny pojdu nizsie bude vedsia konkurencia a potom vyberat,a budu aj ludia ktori uz maju viac skusenosti
zas poviem takto ak mi napise clovek ze ma 2roky auto a najazdene 30-40tis km u mna nema vypovednu hodnotu o spolahlivosti ked to auto nejazdilo poriadne
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
michal-b3
*
Příspěvky: 57
Registrován: 20 čer 2012, 07:25

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od michal-b3 »

No mě osobně se třeba OIII nelíbí,díval jsem se aji na ostatní značky a prostě mě padly do oka tady ty dvě auta.Samozřejmě mít na i40 tak vůbec neváhám :D
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od FISHkaa »

Kup si OII, ta se rychleji krade (tj. i vyšší koeficient v pojistce)- za prachy z pojisky si konečně koupíš správné auto - i30 :mrgreen:

Nebo OII a za dva roky budeš platit za závady, a to by ti ještě zbývali tři roky klidu u :hyu:

8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: i30 cw 2012 nebo Octavia

Příspěvek od laxo18 »

ja som i40 dal iba ako priklad a ked by som volil medzi OII a i30 viem do coho by som siel ale to by som ta zavadzal pises ze chces LPG skoda ma v tomto vyhodu ze ju montuju seriovo a do i30 to mozes dat iba do 1,6CVVT teda nie do GDI aj u skodi to je klasicke MPI teda motor starsi nie z priamim vstrekom rozhodnutie je na tebe prajem vela radosti s novym autom a hlavne nech sluzi v poriadku s min investiciami :) bez investicii to proste nejde :)
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“