Automat

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

jirka78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2006, 23:56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Automat

Příspěvek od jirka78 »

Zdravím, já mám Hyundai Lantra 1,8 GT 93KW, r.v.12/94 s automatickou převodovkou a jsem maximálně spokojený. Samozřejmě že semtam nějaké posměšky na toto téma přijdou, ale vetšinou je to jen od lidí, kteří s tím zkušenosti nemají a tedy neví o čem mluví. Co se tyče jízdních vlastností a komfortu při jízdě, myslím, že není třeba více dodávat. Jen mne mrzí, že to nemá 5 rychlostní stupeň a možnost přímého řazení. S větší spotřebou jsem už při koupi počítal a proto jsem hned nato auto nechal předělat na plyn - což by mohlo být další téma nářků pro nezasvěcené. Po dálnici mi to jede za 9 litrů, no to město a mimo si vezme i o 2 litry víc,ale při ceně plynu 14Kč to opravdu neřeším. Spíše bych poprosil, jestli někdo z vás má stajný typ auta, o příručku, nebo návod k tomuto automatu. Mám tam tlačítko economy a normal, což je jasné, ale navic na levé straně knyplu tlačítko on/off u ktereho neznám přesný význam, mohu uvést snad jen to, že při vypnutí jede auto maximálně na trojku..?
Zdravím Vás a pokud mi někdo něco máte k tomu co říct, budu rád.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Tlačítko on-off na řadící páce automatu.

Příspěvek od Michaelsson »

tímto tlačítkem vypínáš rychloběh, jiný název pro čtvrtý stupeň, je to kvůli využití brždění motoru při jízdě z kopce, nebo výjezd táhlých stoupání, kde je čtyřka málo. Chci se tě zeptat jestli máš nějaké zkušenosti s měněním oleje a filtru v automatu. 8)
jirka78
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2006, 23:56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Re: Tlačítko on-off na řadící páce automatu.

Příspěvek od jirka78 »

Aha, dík za odpověď. Zkušenosti s tím zatím nemám, protože jsem se o něj nestaral a doplatil jsem na to. Auto občas když zastavím a vyřadím už nechce zařadit zpět a rychlost jakoby pokaždé vyskočila. Ale nakonec se to vždy podaří a rozjede, pak už problém není. Nakonec jsem se rozhodl, že auto předělám na manuál a nalítl jsem pánům v servisu BaV v Sukoradech u Ml.Boleslavi, že mi to udělají komplet za 12tis. Ale nebyli schopni s tím nic udělat a po 3 tydnech jsem si odvezl auto zpět, navíc mi zničili sondu a neustále mi svítí CHECK STOP. Jen dodávám, že jsem tam jel 2x 350km tam i zpět. A jejich slova, že si mám s CHECKem zajet do autorizovaného servisu a nechat spravit.
Takže pánové, pokud si nechcete nechat od pánů Boříka a Vraného zničit auto, pak na Autoservis BaV ze Sukorad u Ml.Boleslavi zapomeňte !!
Uživatelský avatar
moravak
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2007, 20:32
Bydliště: Nový Jičín

automat

Příspěvek od moravak »

Nazdar chlapi, zrovna dnes jsem si koupil Lantru - automat, takže začínám s tímto druhem převodovky a mé první dojmy jsou zatím smíšené, ale spíš jsem mile překvapený. Jirko 78, jestli máš zájem, mohu ti poslat na email uživatelskou příručku, kde je mj. i popis a funkce této převodovky. tak zdárek...
Hyundai Lantra, 1,6 GLS, rv. 1999, automat, LPG
kibut

Příspěvek od kibut »

Zdravim, aj ja mam automat a sa mi paci :roll: Manual k tomu som si stiahol z www.hmaservice.com (treba sa zaregistrovat), ale budem rad, ak ma niekto este daco ine k tomu a chce sa podelit... :shock:
Ten cudlik ON/OFF na boku paky je OVERDRIVE (jednoducho 4. prevodovy stupen). Co sa tyka olejoveho filtru, tak ten uz bol par krat meneny, olej do prevodovky sa tiez chystam menit, aj ked farbu ma este celkom dobru. Spotreba u mna je 10-12 L / 100 km :cry: To je dan za automat a ze je to 1.8 L...
ozaj kde ste prisli k tym automatom ? :roll:
Uživatelský avatar
moravak
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2007, 20:32
Bydliště: Nový Jičín

automat

Příspěvek od moravak »

Nazdar pánové,
tak jezdím s automatem třetí den a už jsem si zvykl a jsem příjemně spokojený. Nejdřív jsem pořád tlačil levou nohu na neexistující spojku, ale už to jde. Tak se modlím, ať to vydrží. Kibute - Lantru s automatem jsem koupil od švagra a je to dovoz, ale nevím odkud....tak zdárek !!! P.S. s tou spotřebou jsi mě tedy nepotěšil, ale už si domlouvám montáž plynu!
Hyundai Lantra, 1,6 GLS, rv. 1999, automat, LPG
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Kibute, stačilo by mi jen poradit kde, co a jak. Dělal jsi si výměnu sám nebo v servise? Mimo to, nikde nejsem schopný zjistit jaký filtr do převodovky použít, různí schopní a neschopní dodavatelé ani neví že automat na Lantře má filtr!!! A ještě mám dotaz, vzhledem k tomu, že Lantřičku vlastním od minulé středy:D, potřeboval bych poradit, jak sundat středový panel, kvůli výměny autorádia? když jsem vše povolil, zůstal mi viset na táhle topení, ale nemůžu k němu ani strčit prsty, natož jak ho odpojit. Díky za radu, mívejte se....
kibut

Příspěvek od kibut »

Hehe, ja som myslel klasicky olejovy filter do motora, nie v prevodovke. :oops: V nej tiez este neviem ako to presne je :oops: Ale vsetko aj z postupmy, ako to rozobrat a poskladat je v tych manualoch na www.hmaservice.com. Ja som si ich vsetky stiahol a riadim sa pomocou nich. Stredovy panel s palubnou doskou som sa raz pokusal davat dole ale po 2 hodinach som sa na to vys... Pokial si dobre pametam, tam pokial ide o tu strednu cast (radio, klimatizacia.....), tak tusim ze to tam drzi na klipsnach, mozno aj na par srubkach, ale neviem ci netreba pred tym davat dole aj palubovku, aby si sa k tym srubkam dostal. Jedna je asi aj v tom otvore, na kos, kde davas smetie. Fakt nechcem kecat, lebo sa uz nepametam a tiez mi to neslo velmi. Navyse tie s pribudajucimi rokmi material starne a tie klipsne sa lamu. Treba to opatrne a s citom. Ale v tych papieroch na tej stranke to najses. :shock:
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Vím, už jsem to tady četl několikrát, ale bud jsem prostě úplný nemehlo, nebo něco dělám špatně, protože nejsem schopný to na tom odkazu http://www.hmaservice.com./ najít, můžeš mi prosím nějak poradit jak se tam orientovat a kde je stahnout? angličtina nebýt kamarád.... :lol: :lol: :lol: gracie 8)
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
kibut

Příspěvek od kibut »

Nazdar.
Pokial nie si na tej stranke zaregistrovany, tak:

-Na tej stranke kliknes na: "Click Here to register for an account"
(to sa pojdes zaregistrovat)
-Tam musis vyplnit uplne vsetky udaje, ktore tam su (user name, first
name, last, mail, zip.....)
a potom si musis precitat podmienky. To urobis tak, ze kliknes na:
"HMAService Privacy Policy and Usage Agreement Link" a tam uplne dole
zaskrtnes policko, ze suhlasis s podmienkami... Potom CLOSE.
-Vrati ta to o okno dozadu a ked kliknes na: "create account", tak ti
vypise, ze vsetko prebehlo OK a ze na mail, ktory si napisal ti prisiel
kod(heslo). Tento kod pouzijes spolu s menom, pod akym si sa registroval
pri prihlasovani.

Pokial si uz registrovany:

Na stranke si kliknes na " Service Information". (Ja to prezeram v OPERE a trochu pomaly to natahuje)
Potom si klikni na "TSB" a urci si model auta(elantra), rok, motor.
Ukaze sa ti zoznam, kde si najdes napr. TRANSAXLE......, na ktory ked kliknes, takby sa ti mal otvorit pdf subor (na tie pdf subory treba mat nainstalovany Adobe Acrobat Reader). Tie pdf si mozes ulozit do pocitaca
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Jasně, moc díky...už se s tím nějak poperu...ještě jednou díky moc. Zdarec :wink:
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
kibut

Příspěvek od kibut »

v poho :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

S automatem jezdím cirka 3 roky... v poho je to sice jenom 1.6.....
Hyundai Lantra 1.6-automat
Uživatelský avatar
moravak
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2007, 20:32
Bydliště: Nový Jičín

automat

Příspěvek od moravak »

Zdárek pánové,

tak už jezdím s automatem týden a opravdu jsem spokojený, automat je fakt bezva! Akorát jsem tedy zvědavý na tu spotřebu, ale nevadí-plyn je už na cestě.....měl bych jeden dotaz - akcelerace je někdy vyšší a někdy slabší a to se snažím plynový pedál ovládat stále stejně....nevím, možná to tak má být... :roll:
Jo Pedro, přečetl jsem si, že jsi ze Studénky...já jsem taky rodák ze Studénky a teď bydlím v Novém Jičíně, takže bychom mohli dát někdy řeč i osobně. Který servis navštěvuješ (tedy jestli si neděláš všechno sám)?
Hyundai Lantra, 1,6 GLS, rv. 1999, automat, LPG
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Jezdím kSekaninovi to je servis u nádraží..spokojenost... myslí,že jsem viděl to tvoje auto stát u lékarny v Butovicích u těch paneláčků....
Hyundai Lantra 1.6-automat
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“