Výkon manuální klimatizace

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Jefe33
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2011, 09:18

Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Jefe33 »

Zdravím, mám ještě dotaz ohledně výkonu klimatizace - tedy ohledně maximálního možného chlazení.......

V minulých dnech, kdy teplota vzduchu dosahovala 33 stupňů, se mi zdálo, že manuální klimatizace v mé i30 cw, 1,6 CVVT, rok výroby 2011, nemá takový výkon, aby interiér vozidla ochladila. Chladil jsem na maximum po celou dobu jízdy (cca 40 minut) a i přesto se mi zdál interiér nedostatečně vychlazený. Nevím ale kolik stupňů v interiéru bylo (jak vlastníci vozidel s manuální klimatizací vědí, v autech není vnitří teploměr). Spíš to tedy odhaduji tak pocitově. Sedl jsem do otcova starého Peugeota Partnera (rok výroby 2005) a pustil jsem si klimu (taky manuál) na plné koule a při přiložení dlaně k průduchu byl vzduch o poznání chladnější než v mé i30. Myslíte, že i30tka má slabší klimatizaci (klimatizaci s nižším výkonem) než třeba zmíněný Peugeot? Nebo je v mém případě s klimatizací něco v nepořádku?
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od laufas »

Podle me nemas neco v poradku. Zrovna tedka jsme resili, ze sestrin Scenic ma mirnejsi klimu. V kazdem rezimu ji chladi mene a tak nejak prijemneji pro uzivatele. i30 je ledova kralovna a kdyz chladi naplno, tak to stoji za to
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Kazdy auto chladi jinak, samozrejme taky zalezi na objemu prostoru a kompresoru a zda mas packu uplne vlevo (tedy uplne chlazeni). Muj automat (btw, ten taky neukazuje teplotu uvnitr, nastavena se nerovna realna) vychladi interier rychle a nenechavam ho bezet naplno, vzdy tak na pulku. U Ceeda je taky automat, na maximalni vykon se dostava postupne (i30 po zmacknuti Auto ihned) a fukar na maximum je tak na urovni i30 na pulce a hlavne funguje uplne jinak - vysvetlim: venku je 18 stupnu, slunecno, ale v aute je vedro (uzavreny prostor, sklenik), v i30 dam klimu na 23 a za chvili je prijemne - dejme tomu vychlazeno. Pokud nastavim 23 (a samozrejme s cudlikem klimy) u Ceeda, zacne topit o 106, protoze ho vubec nezajima, jak je uvnitr, ale jak je venku. Chyba tam neni, medium je cele nove (ne doplnene), diagnostika v poradku, kompresor je naprosto v poradku a nelze to brat jako chybu, nybrz jako vlastnost. Napr. domaci klimatizace nastavena na 23 ma intenzitu foukani stale stejnou (50%) a v dobe, kdy teploty dosahne, tak prubezne spousti a vypina kompresor.
U tebe vsak vidim chybu, pokud 40 minut bezi na max a tobe furt neni kosa, pak mas bud otevreny okno, packu preplou na teplo, nesepnutej cudlik A/C nebo zavadu na klimatizaci. Ja jsem :hyu: s manualni klimou za 40 minut vychladil na 14 stupnu (venku 40, to byla pekna blbost, palie me bolela dva dny, ale pred sedmi lety jsem ty zasady pouzivani mel hodne v pazi, hlavne, ze byla zima).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od mnkk »

Pripájam sa k Jefe33. Idem hodinu a nie je mi zima. Presne túto otázku som tu chcel položiť. =D>

Ozaj, hučí Vám vetrák? Zapnem klímu a nič nehučí. Na H1 hučí, na íčku nie.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Aktualizace stavu: nakonec se v klimatizaci Ceedu projevila chyba i na diagnostice, odesla jednotka BCM (Body Control Modul), ktera ovlada podstatnou cast elektroniky v aute. Cidlo zblbla o 4 stupne (tedy nastavena 15 v realu 19). KIA objednala novou jednotku, vykon rovnaky ako u i30. Zvlastni ale je, ze tento stav byl uz pri koupi auta pred rokem, jak blazen jsem hned po koupi letel do servisu na plneni klimy, coz nic nevyresilo. Takze jednotka byla odejita dlouho, ale nic nehlasila. Komu se zda, ze klima nejede jak byva zvykem, necht i opakovane jede na diagnostiku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od severtom »

Budete tam mít nějakou chybu nebo má motor 1.6 menší převod mezi motorem a kompresorem než 1.4?
Chladí mi to ďábelsky, před rokem klimu nedoplňovali, před týdnem jsem si sám vyměnil filtr a vydezinfikoval klimu, na výkon to nemělo žádný vliv - když klimu zapnu, do 10 minut ji spolujezdec chce vypnout (já tak po 2 minutách).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Chasnik »

Pokud vám klima málo chladí, zkontrolujte pylový filtr (když je zanesený, tak propouští obecně málo vzduchu, studeného i teplého) a náplň chladicího média. U nás ve firmě i u kamarádů tohle byly nejčastější příčiny slabé klimatizace. Pokud je obojí v pohodě, tak asi návštěva servisu, mně to taky chladí dobře.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Jefe33
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2011, 09:18

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Jefe33 »

Určitě to není pylovým filtrem, tohle se mi pokoušeli namluvit v servisu. Ovšem klima nejela ani s vyměněným filtrem.... Takže jsem jel znovu do servisu, důrazně jsem opět reklamoval dle mého názoru vadnou klimatizaci a ejhle..... skutečně se našla závada /nějaké prasklé kroužky či co, což chápu tak, že byla v cestě mezi kompresorem a kabinou nějaká netěsnost v systému/

Od té doby chladí jak drak.

Takže rada pro všechny, nenechte se v servise odbýt a reklamujte..........
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Chasnik »

Tak hlavně, že se na to přišlo =D>
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od AleKa82 »

To mně na 1. garančce zjistili, že mám klimu poloprázdnou, ale na důvod se nepřišlo. Zkoušeli těsnost, ale žádný únik nebyl nalezen. Auto je rok staré, ale bylo na opravě chrastící převodovky (viz jiné vlákno zde na fóru). Těžko říct, co s tím autem v Butovicích prováděli. Na garančce jsem byl v NUBO a docela spokojenost. Kontrola těsnosti a plnění klimy přišlo na necelých 800. Po sezóně to nechám v rámci kondiční prohlídky ještě jednou zkontrolovat, abych měl jistotu jestli to někde neutíká.

Jinak moje automatická klima chladí docela dobře. Klimu zapínám jen na ochlazení auta na začátku cesty a pak jen občas v průběhu, protože docela zvyšuje spotřebu (cca o 1l/100km) a znatelně bere autu výkon. Je to znát hlavně při akceleraci do kopce. Při krátkých cestách po městě klimu moc nepoužívám, protože se pak rosí a začne smrdět.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Skyline »

Nejak nechypu proc bylo nutne platit za opravu klimatizace, kdyz je to v zaruce???? Mel jsem za to ze je to zarucni oprava.!!! nebo se pletu?!
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od enjoy »

Doplneni chladiva,ze by byla zarucni oprava?no toto?:-)
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od pietro32i »

Na chladiace médium sa vzťahuje 2-ročná záruka. Je to napísané aj v servisnej knižke.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od Hardcam »

Znova aktualizace stavu: jednotka BCM vymenena, avsak zjisteni, ze v puvodni jednotce BCM chybi "svab", ktery komunikuje s cidly, nevydesilo nejen me, ale i technika. Cili zkracene - automaticka klima nemohla automaticky fungovat ani minulymu majiteli, jelikoz nemela jak ziskavat udaje o teplote. Zvlastni je, ze kazdou garancku se to melo hlasit na diagnostice a pritom se tka stalo az na ty posledni. Cena cely jednotky je pro Ceeda i i30 stejna a to 15 tisic, diky bohu za zaruku, bo jinak bych toho tamana, co tam ty spoje letoval, zadupal do zeme (jo, na malyho korejce bych si troufnul :mrgreen: )...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Výkon manuální klimatizace

Příspěvek od mnkk »

Chasnik píše:Pokud vám klima málo chladí, zkontrolujte pylový filtr (když je zanesený, tak propouští obecně málo vzduchu, studeného i teplého) a náplň chladicího média. U nás ve firmě i u kamarádů tohle byly nejčastější příčiny slabé klimatizace. Pokud je obojí v pohodě, tak asi návštěva servisu, mně to taky chladí dobře.
Bol som na garančke, vymenili filter a klíma chladí dobre. Bol čierny (zaujímavé, že za tak krátky čas).
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“