bixenon i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Nově jsem zjistil, že na ebay se nabízejí bixenony do i35, tedy i Hyundai musí ty bixenonové čočky dělat!
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od JoKo »

heh, to je jasne, ze na ix35 su bixnenony na ebay, ked aj origo z fabriky ma to vozidlo bixenony.

pozri sa na ten svetlomet a zistis, ze to nema zvlast parabolu pre dialkovy svetlomet
http://www.motorvision.de/bild/5/6/7/5/ ... werfer.jpg

pozries si cennik a je tam uvedene, ze ix35 ma bixenony...
http://www.hyundai.cz/files/download/mo ... 35-new.pdf

:D


edit: teraz si citam este raz tvoj prispevok a je tam uvedene i35 {sorry, automaticky citam ix35}. i35 by mala byt elantra... elantra je globalny model s predajnostou v top 5 {top10} automobilov sveta, cize sa oplati vyrabat kadeco na to auto. original z vyroby to auto nema a kvalita takych svetiel moze byt otazna...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Mea culpa! On to je Ix35, ale já chtěl jen uvést, že tuhle bi-čočku Hyundai dělá, takže by nemusela být tak moc rozdílná http://www.ebay.de/itm/Scheinwerfer-rec ... 4623b7a5cf
Nikdo žádná reakce ke konstrukci, já si asi koupím ještě jedna světla a budu tedy na nich experimentovat, v Polsku se dají sehnat použitá pár za necelých 9.000.-Kč. To shledávám rozumné, čočku bych dal stejně novou, takže mě nezajímá, jestli je vypálená.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: bixenon i40

Příspěvek od idam.i »

Šťasný človek čo si môže dovoliť kúpiť svetlá za 9.000 na experimentovanie. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Nojo, vem to tak, že jsem si před měsícem koupil auto za tři čtvrtě milionu korun a teď s ním nemůžu jezdit v noci, do té doby jsem měl Mercedes s bixenony, a prodavač mě obelhal, že tohle bixenony má. Je to tedy zoufalá snaha upravit to auto tak, aby mohlo být plně použitelné, přidávám 9000 k tři čtvrti milionu! A experimentuju na náhradních světlech, abych něco nenávratně nepokazil, ev. světla mohl vyměnit pro STK. Nikoho nebudu oslňovat, auto má automatiku i ostřikování, protože má xenony, a čočku použiju homologovanou z BMW...
velsatis
*
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Nymburk

Re: bixenon i40

Příspěvek od velsatis »

"Nojo, vem to tak, že jsem si před měsícem koupil auto za tři čtvrtě milionu korun a teď s ním nemůžu jezdit v noci" :-D já teda v noci běžně jezdím a nikdy jsem si ani nevšim, že by světla nějak málo svítila a to ani xenony nemám :-P Ale půjdu to teda v noci zkontrolovat, jestli mi náhodou něco neuteklo :-D A jestli zjistím, že jsem rok a půl jezdil v noci aniž bych viděl na cestu, tak hned vystupuju a jdu auto reklamovat :-D Nevím, opravdu je to tak hrozný? Máme doma další 3 auta a nikdy jsem nezaznamenal nějaký významný rozdíl...
Uživatelský avatar
Linux
**
Příspěvky: 143
Registrován: 15 črc 2014, 09:27
Bydliště: Poběžovice/Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: bixenon i40

Příspěvek od Linux »

Hele a řešil jsi to nějak s tim prodejcem? Já jen aby pak lidé neřešili to co ty...
Popřípadě volají přímo z Hyundai ohledně spokojenosti zákazníků, tak bych jim to řekl.

Jinak mě se nezdá, ze by to svítilo nějak málo a to ani xenony nemám...Rozhodně tedy ne tak, ze by se s tím nedalo v noci jezdit. Nemáš nějakou oční vadu? Jsou lidé, kteří v noci nemůžou řídit, protože trpí nějakým druhem šerosleposti...
Hyundai i30 kombi, paket parking, weekend, barva Aqua Blue, 07/2014.
Co ještě mám:
Tabant 601 S 1971
Trabant 601 de Luxe 1989
Trabant 601 S 1989
ČZ 125 Sport 1964
Jawa 50 typ 20 1968
Suzuki Ignis 1.3 VVT, červená, 2004
Koky5
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 led 2014, 13:46
Bydliště: Bratislava

Re: bixenon i40

Příspěvek od Koky5 »

velsatis píše:"Nojo, vem to tak, že jsem si před měsícem koupil auto za tři čtvrtě milionu korun a teď s ním nemůžu jezdit v noci" :-D já teda v noci běžně jezdím a nikdy jsem si ani nevšim, že by světla nějak málo svítila a to ani xenony nemám :-P Ale půjdu to teda v noci zkontrolovat, jestli mi náhodou něco neuteklo :-D A jestli zjistím, že jsem rok a půl jezdil v noci aniž bych viděl na cestu, tak hned vystupuju a jdu auto reklamovat :-D Nevím, opravdu je to tak hrozný? Máme doma další 3 auta a nikdy jsem nezaznamenal nějaký významný rozdíl...
Ak si to nevieš predstaviť tak skus pozrieť na toto video Xenon vs. Halogen headlight comparison
Hyundai i30 1.4 MPI DOHC CVVT Family cool red 1/2014
Opel Vectra 1.8i 16V CD Dark Blue - predané (224824 km)
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Řešilo se tu na několika stránkách, jak vylepšit dálková světla. Ale pokud jednou jezdíš na bixenonech, teprve pak si uvědomíš ten rozdíl a jak jsi předtím do dálky neviděl. Pro mne to bylo kriterium, zase auto s bixenony. A prodejce? Samozřejmě mi to buď zapře, nebo řekne, že mi špatně rozuměl. I kdybych řekl přímo na Hyundai, že jsem byl uveden v omyl, tak mi to samozřejmě nevezmou zpátky. Je to i moje blbost, člověk musí míň věřit a víc kontrolovat, já na to přišel až při jízdě v noci, kdy jsem při přepnutí myslel, že ta clonka na bixenonech je zaskočená. Teprve pak jsem zjistil, že i40 vůbec bixenony nemá... :x Teď to musím do zimy vyřešit, pokud se mi to podaří, dám sem výsledky.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Dík za video, ale si to umím velmi dobře přestavit, protože jsem 7 let jezdil s Mercedesem E220 s bixenony, přávě proto už jiná světla nechci, teprve to byla bezpečná jízda!
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Někdo se tu děsil, že dám 9000.- za xenonová světla na experimentování, sehnal jsem je nakonec za 150 zlotych, takže pakatel kolem tisícovky =D> :D
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: bixenon i40

Příspěvek od idam.i »

Nedesil som sa,len som skonštatoval,že na experimontovanie sa mi to zdá dosť. [-X
V každom prípade tých 150zlotých je iná pesnička.Gratulujem a prajem nech ti to funguje. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Pokud někdo taková levná světla chce, podívejte se na polské Allegro - obdoba našeho Aukra. Oni to snad masově kradou z aut, ta xenonová světla jsou tam za pakatel!
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: bixenon i40

Příspěvek od karelmrak »

Už jsem zjistil, jak to funguje, oni nenaklánějí reflektor, ale jen natáčejí clonku s různě hlubokým výřezem, to je komplikace, nemohu tam dát padací clonku, protože bych přišel o tu povinnou automatiku. Jak clonku přimět, aby se otočila o 90 stupňů a tak uvolnila paprsek? Otevřel jsem na to nové téma "automatické naklápění světel", ale doteď se nikdo nepřidal...
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: bixenon i40

Příspěvek od skuči »

není označení bixenon používáno u světel, kde je xenon jak tlumené, tak i dálkové světlo?
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Odpovědět

Zpět na „i40“