Zamykání dálkovým ovladačem

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od Flufi »

Ahojte, mám dotaz ohledně zamykání dálkovým ovládáním. V poslední době se mi stává, že auto nemůžu zamknout nebo odemknout ovládáním a musím otevřít normálně otočením klíčku ve dveřích. Zkoušel jsem i druhý ovladač, ale výsledek stejný. Dnes bylo auto v servisu, ale na nic nepřišli. Nemá někdo nějakou zkušenost?? 10x ovladač funguje normálně, ale pak z ničeho nic vůbec nereaguje. Díky za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od FISHkaa »

to je jednoduché - prostě blbý přijímač. Dokážeš to navodit? Pokud ano, předvést v servisu a žádat výměnu
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od potki »

Stava sa ti to na roznych miestach alebo len na jednom?
Ja som sa stretol s takou zaujimavostou s dialkovym ovladanim brany NICE. Jedneho dna mi prestala fungovat brana na dome, skusal som druhy ovladac, nefungovalo to ani s nim. Otvoril som skrinku s ovladacou doskou a dioda na prijem signalu blikala ako o zivot. Pozrel som sa okolo a susedovi skladali tehly z nakladneho auta a vodic mal zeriav na dialkove ovladanie. Isiel som za nim a poprosil ho, nech vypne ovladac no a brana zacala fungovat bez problemov. Preto sa pytam, ci to nemoze byt sposobene niecim, co ti rusi signal.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od Flufi »

Navodit to právě nedokážu, je to nahodile. A zpočátku jsem si taky myslel, že to dělá jen na určitém místě kde to něco ruší. Ale začlo to blbnout na různých místech, takže o tomhle to nebude.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od 69pavel »

neco podobneho mam na svem accikovi, akorat nepises zda tito dela na stejnem miste nebo proste 10x zamknes odemknes pokazde na jinem miste a pak nekde prijedes a musis pouzit klic,ja mam par mist kde jezdim kde to proste nejde dalkacem zamknout a musim pouzit klic,zrejme v tech mistech dochazi k nejakemu ruseni meho ovladace
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
honemi
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2012, 23:48

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od honemi »

Měl jsem stejný problém asi před měsícem. V servisu nic nezjistili jen klíče znovu "naučili". Zatím to funguje, nicméně zůstávám ve střehu :roll:
HYU ix35 2.0CRDi 4WD Trikolor+PaketStyle
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od ilcas »

Mně už se to asi třikrát taky stalo. Ale jen při zamykání. Nejdříve jsem měl pocit, že jsem to způsobil tím, že jsem vypnul motor a pak ještě chvíli zůstal v autě sedět... Tak jsem to nejdříve taky zamčel ručně, teď naposledy, když to nešlo, tak jsem vlezl zpět do auta, zasunul klíček do zapalování,otočil a pak jsem vylezl a už to šlo.. Ten můj pocit ale nyní vylučuje to, že se ti to stalo i při odemykání.... Tak nevím..
ix35 1.7 CRDi Comfort
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od FISHkaa »

neměl si jenom blbě zavřené dveře?
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
honemi
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2012, 23:48

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od honemi »

Tak za mě dovysvětlím. Dveře vždy zavřené, nefungovalo si to jak se tomu zachtělo, vždy po nastartování funkční. Navodit se mi to nepodařilo nikdy. Chvíli jsem hledal zástupné problémy(garáž, zvláštní místo :roll: atd.) a potom jsem si řekl prdlajs a šup do servisu. Zbytek viz. výše
HYU ix35 2.0CRDi 4WD Trikolor+PaketStyle
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od ilcas »

Jasně, ty dveře mě napadly také. Ale byly zavřené, samozřejmě. Ostatně, jinak bych to zřejmě pak nezamknul ani tím klíčem... Ale navodit se mně to taky nepodařilo. No, uvidíme, jestli se to bude opakovat..
ix35 1.7 CRDi Comfort
honemi
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2012, 23:48

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od honemi »

Snad se bude někomu hodit. Na garančce rozebrali spínačku, pročistili a prostříkli WDčkem. Napsali si číslo dílu a v případě opakování problému bude díl ve spínačce vyměněn. Zatím je to O.K. Jo a ještě k navození situace, jednou jsem si všimnul že se po vytažení klíčku nerozsvítilo stropní světlo..... :idea: proto ta spínačka
HYU ix35 2.0CRDi 4WD Trikolor+PaketStyle
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od 69pavel »

honemi píše:Snad se bude někomu hodit. Na garančce rozebrali spínačku, pročistili a prostříkli WDčkem. Napsali si číslo dílu a v případě opakování problému bude díl ve spínačce vyměněn. Zatím je to O.K. Jo a ještě k navození situace, jednou jsem si všimnul že se po vytažení klíčku nerozsvítilo stropní světlo..... :idea: proto ta spínačka
nevim jak je to u tveho auta ale vetsinou a i u jinych znacek, stropni svetlo pokud je spinac nastaven na svetle tak aby se automaticky rozsvitilo tak se svetlo zapne az otevres dvere a je jedno zda je klic zasunuty nebo ne,a ne jak vytahnes klicek,po zavreni dveri svetlo ve voze sviti cca 20-30secund,jak zamknes dalkacem tak se stropni zhasne hned,kdyz odemknes dalkacem tak se svetlo samo rozsviti,pokud neotevres dvere ci nezasunes klicek do spinacky a klic do polohy 1(ON) tak sviti tech 20sec. a samo zase zhasne. pokud otevres dvere a zasunes klic hned do spinacky - otocis klickem do polohy 1(ON)) tak se svetlo zhasne ale ne proto ze seto preplo ve spinacce ale proto ze se preplo prepinaci rele v poj.skrini

ve spinacce je mikrospinac na detekci klice pro funkci alarmu a dalkove ovladani,pokud je spatny tak to detekuje porad zasunuty klic a nejde dalkac.dalsi mikrospinac je ve dverich ridice na detekci zasunuteho klice v zamku dveri.
pokud ti rikali to co prezentujes stim stropnim svetlem tak te mystyfikovali-toto vubec solu nesouvisi.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od luiz »

Ovšem on má pravdu, v IX35 se skutečně rozsvítí stropní světlo i po vytažení klíčku ze spín. skříňky aniž by jsi otevřel dveře. Takže servis ho nemystifikoval.
ix35 1.6 GDI Style white
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zamykání dálkovým ovladačem

Příspěvek od pietro32i »

Takisto to funguje aj u i30, rozsvieti sa už pri vytiahnutí kľúča zo spínacej skrinky. Má to aj svoju logiku, zastavíš, vypneš motor, vytiahneš kľúč a potrebuješ ešte odložiť napríklad okuliare alebo navigáciu, či odpojiť telefón od nabíjačky. Bola by blbosť, aby si kvôli tomu musel buď otvárať dvere alebo ručne zapínať osvetlenie, ktoré by si potom mohol ešte aj zabudnúť vypnúť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“