Klimatizace - řemen

Moderátoři: miooo, Moderátoři

suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Ahoj Santíkáři.. Tak mám další problém. Když někde stojím delší dobu (semafory atd.) pravděpodobně hned jak se ustálí otáčky motoru. Mi začne vybrovat řemen co je na klimatizaci. Už jsem měnil 3x napínací kladku a 2x řemen. Je to vidět jak vibruje když sundám pravé kolo a ten plastový dekl. A když běžící řemen trochu napnu. Nasadím klíč na kladku a trochu kladce pomůžu ji přišponovat je po vibracích... A při zapnutí klimatizace jsou vibrace ještě mnohem větší.. Teď už si jen myslím, že by to mohl být kompresor klimatizace.. Že tam bude něco v čudu.. Ale zas se mi nechce koupit hned novou pokud by to bylo tou klimatizací.. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným???
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Reklama
 

Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od Peko »

možno máš zadretú volnobežku alternátora .prejavuje sa to podobne.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od Richard555 »

Může být slabší to péro co kladku napíná, může to být ta volnoběžka a může to být i řemenice na klice, tam je taková navulkanizovaná guma oddělující pružně vnitřek řemenice (napevno na klice) a obvod řemenice s drážkami (právě kvůli vibracím)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od Maky »

Ja sa priklanam k tej remenici na hiadeli. Mal som podobny problem. Kaslal som na to az do vtedy ked sa remen zacal zarezavat do toho plastoveho krytu,ktory zakryva rozvody.
Problem bol v tej gume, co spomina Richard555, bola prasknuta, ale zo strany motora, co bolo vidiet, az ked sme ju dali dole.
Ak si uz problem vyriesil, hod sem prosim nejake info, ze co a ako, mozno to pomoze aj druhym. :wink:
Vdaka.
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Tak jsem to celý posral.. Když už jsem měl u kamaráda domluvenej servis na víkend, že se na to podíváme.. Tak se to celý ve čtvrtek podělalo.. Jel jsem normálně ve městě cca 50 km/h, nejednou rachot a zabouchání.. Rychle jsem to ještě stačil chcípnout.. Po dni rozebírání jsem zjistil, že řemenice jak píšete výše je úplně v pořádku, kompresor taky a aleternátor se taky točí normálně.. Tak jsem šel do rozvodů jestli neprask řemen.. Řemen tam byl a vše v pohodě.. Tak jsem šel na motor se shora.. sundal jsem víko hlavy a začal vyndavat trysky. 3 šli normálně a 4 nejde tak na to dnes kamarád přiveze něco speciálního abysme jí vyndali.. Ale bohužel už se tam ukázali špony.. Takže je něco v čudu.. Uvidíme dneska..
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Tak to byl koník co zvedá ventyly.. Prostě se mu přestalo chtít běhat..
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Tak po opravě motoru sice fajn.. Ale pořád tam ty vybrace jsou.. A asi se to pořád víc a víc zhoršuje.. Ale už fakt nevim co s tim.. Řemenice od kliky je v pořádku když jsme to měli venku tak utržená ani vůli nemá.. Řemenice u alterátoru je taky v pohodě.. Točil jsem s ní rukou bez sebemenšího odporu.. Takže si myslim, že už to může být jen ta klimatizace......
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od Slavek8 »

vyřad klimatizaci, tim ze koupis mensi remen prave o kompresor klimy, investice par korun a nasad to bez klimy, jeste na tom remenu je servo. Dělato na ruznych otackach nebo jen na nizkych?, pokud to na vysokych nedela tak nekde neco neni vycentrovyne
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Dělá to jen při volnoběhu.. (př. při stání na semaforech cca po půl minutě). Ještě se trochu vyklá řemenice na tý klimatizaci.. Tak zkusim dát o víkendu ložisko.. Jinak mi asi fakt nezbyde nic jínýho než koupit nějakej menší řemen a nebo celou klimu...
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od Slavek8 »

no pokud ja tem vule tak by to mohlo byt ono, ono staci i mala vule a pri nizkych otackach to hazi, kdyz se to toci rychleji tak se to vycentruje
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Dneska jsem teprve koupil to ložisko, tak snad se na to přes víkend dostanu ho vyměnit a uvidíme..
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Tak jsem vyměnil ložisko klimatizace a problém vyřešen. Pokud by chtěl někdo poradit jak na to, tak se ozvěte suchyjar@gmail.com
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od kanal »

Ahoj. Kde si koupil to lozisko?
Trajet 2.0 CRDi, 2003
suchyjar
*
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2009, 14:27

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od suchyjar »

Ahoj tady na těch stránkach:
http://www.eshop-loziska.cz/loziska:japan/
Je to to 30x52x22
Santa Fe 2004 CRDi 2,0
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Klimatizace - řemen

Příspěvek od vitak »

Ahoj všem po delší době - v poslední době se mě začal ozývat při volnoběžných otáčkách nepříjemný hluk od řemene alternátoru, jelikož je od leta nový, bude to nejspíš také nějaké ložisko. Můžeš trochu popsat, co obnáší výměna ložiska na kompresoru klimatizace? Je potřeba vyndávat kompresor z vozu?
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“