Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od tomiboy »

Tak uz sa aj ja pridavam k vlastnikom novej i30 a od citania prispevkov sa tu dostavam konecne aj k hodnoteniu :)

Najskor info k mojmu autu:

:hyu: i30 2012, 1.6 GDi Style
+ navi
+ elektronicka parkovacia brzda
farba Cool Red

Auto objednane 23.5.2012, vyrobene v july 2012, dodane 7.8.2012
Za tie 2 dni co auto vlastnim mam za sebou necelych 300 km a za tuto kratku dobu som bohatsi o niekolko subjektivnych poznatkov:

PLUSY:

1/ nadherny a nadcasovy dizajn auta
2/ tichy a vcelku zivy motor, zabera pekne odspodu
3/ pomerne presne preradovanie rychlosti
4/ interier - kvalitny a komfortny, dobre spracovany, vela miesta vsade, priestor na nohy
5/ komfortne sedacky
6/ disky R17 - velmi pekne, priznam sa, bal som sa toho kvoli kvalite nasich ciest, ale teraz po vlastnej skusenosti viem, ze sa nebolo coho, nakolko:
7/ podvozok je velmi komfortne nastaveny, aj vzhladom k diskom r17 a pneu 225/45 sa cvakanie zubov nekona, na zimnych to bude ako vo vaticke :)
8/ parkovacia kamera - velky pomocnik, dal by som to do povinnej "vybavy" kazdeho auta, ako aj:
9/ smart key - nobelovu cenu vynalezcovi, uz nikdy ziadne zhladavanie klucov po taskach a vreckach, prides k autu, otvoris, stlacis gombik a ides
10/ volant vyborny, velkost optimalna, nezda sa mi byt tvrdy ako tu niekto spominal, ovladanie a tlacitka umiestnene fajn a rozumne, avsak mute by som dal asi blizsie k prstom
11/ elektronicka parkovacia brzda je vyborna, nielen ze vyzera v interieri dobre s prepracovanym tunelom, vyzdvihujem hlavne funkcnost, ked vas nepodrzi hill assist, parkovacia brzda je v tomto fakt dokonala - davam velke plus a som rad ze som sa pre nu rozhodol
12/ laktova opierka - pocitovo je sice tvrdsia a nema latku a polstrovanie (bol som zvyknuty na maksiu), ale tvrdost mi az tak neprekaza, ocenujem hlavne ze sa da posuvat, co vyuzivam najviac
13/ elektricke nastavovanie sedadla vodica a bedrovej opierky - vyborna vec, nastavovanie sedaka vsetkymi moznymi smermi
14/ navigacia - dobra, prehladna, premix zenskeho hlasu, ktory sa neda vypnut, mi nevadi
15/ supervision display - kvalita dobra, graf spotreby sa mi nakoniec paci, aj ked som bol z predchadzajuceho auta skor zvyknuty na okamzity udaj o spotrebe, co ma niekedy tlacilo jazdit na spotrebu - v tomto pripade clovek nevidi numericku hodnotu spotreby a jazdi sice menej na spotrebu ale viac si uziva jazdy a jazdi tak, ako potrebuje a ako je to optimalne

MINUSY:

1/ potrhavanie pri preradovani rychlosti - po zaradeni rychlosti, vysliapnuti spojky a nabehu plynu, pevne dufam ze je to vec zabehu :shock:
2/ hluk od pneu vpredu aj vzadu (zavisi aj od rychlosti a typu vozovky) - odhlucnenie podbehov
3/ prehadzovanie radio stanic cez volant - neprehadzuje v ramci presetov, ale zakazdym ladi nanovo stanicu - ak nepridem na to, ako sa cez volant prehadzuje v ramci presetov, tak je to fail (na volante chcem prepinat medzi stanicami a nie ladit stanice!)
4/ displej - chyba "povinny" udaj hodin, urcite by sa vmestili hore vlavo vedla udaja teploty (takisto prisediaci ma poznatok, ze kvoli krytom budikov nevidi, aka je vonku teplota)
5/ repro a hudba - standardny zvuk, slabe a nevyrazne basy
6/ flex steer - nepostrehol som, aky je rozdiel medzi normal, comfort a sport
7/ chybajuce madlo na uchopenie ruky v dverach (napr ked sa chce prisediaci niecoho poriadne chytit v zakrute :)
8/ cloveka zohrievajuce sedacky (v lete ratajte so spotenym chrbatom a stehnami)
9/ vypln dveri v polokozi - na jednej strane kvalitna a stylova vypln, na druhej strani sa mi na nej poti laket :)
10/ nepohodlne vylozenie laveho lakta na hornu hranu dveri - z predchadzajuceho auta som bol zvyknuty pohodlne soferovat s vylozenym laktom na hornej hrane pri okne, tuna je hrana prilis vysoko a material je na laket pritvrdy
11/ po odtiahnuti zrkadla na slnecnej clone sa automaticky nezapne svetlo nad zrkadlom
12/ klima - zda sa mi, ze nevychladi tak ako ma
13/ solarne celne sklo - myslel som si, ze solarne sklo nepusti na cloveka pecuce slnko
14/ truba - zvuk trosku "lacnejsi"
15/ zatial som nenasiel smetnu nadobu. kde je?
16/ kde je aktualny trip? teda pocet odbehnutych KM za session po nastartovani auta?
17/ nutnost zakazdym potvrdit varovanie po spusteni navigacie - trochu zdrzuje
18/ zadna laktova opierka - po spusteni opierka nie je v stave vodorovnom ale sa preklopi do sikmej polohy - drobna chybicka krasy

K niekolko problemom forumakov:

- problem s diletaciou po otvoreni zadnych piatych dveri som zatial nepostrehol
- s tazsim zatvaranim dveri u vodica som sa nestretol
- praskanie/pukanie vyfuku po zastaveni auta a vypnuti nepozorujem

Zatial mam priemernu spotrebu 6.1 l / 100km (300 km jazdy 60% mimo mesto, 40% mesto)

V noci som zatial este nejazdil takze neviem zhodnotit svietenie a podsvietenie palubovky. Takisto som zatial neskusal BT/phone.

Chcem sa vsak spytat na prevadzkovu teplotu - tu mi stale ukazuje pod 90 st. Je to v poriadku, alebo je to nejaka chyba/zavada?

Zaverecne zhodnotenie - ak bude auto dobre sluzit a posluchat, nebude sa kazit a nebude vnutri po case hrkotat, budem velmi spokojny :)

Pridavam aj par fotiek :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomiboy dne 09 srp 2012, 15:16, celkem upraveno 3 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Moc pěkná kára =D>
Tak užívej pocitu z nového auta a ať ti dělá jenom samou radost :wink:
Barva i motorizace =D>
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Limitz »

paráda :) to že není kam dát levý loket mě taky štvalo..... :D hrana u okna je moc vysoko a překážela mi např. i při vytažení lístku od závory na parkovišti
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Borek »

Dobře jsi vybral-hlavně je vidět,že máš podle barvy dobrý vkus(mám také červené auto :D ).Tak ať ti dělá radost.
Chlapi co si stěžujete na vysokou hranu okna-to já mám spodek okna v úrovni brady a frajerský loket z okna je spíše jogínským cvikem :D .O parkovacích automatech nemluvě.Jo a placení benzínu třeba u Makra,Hypernovy..do šuplíčku(okénka) při výjezdu,který vyjíždí nad střechou :tus: .... :-k .Nebo si zkuste platit mýtné třeba v Itálii,když se chlap v budce dívá na střechu mého auta jako z jeřábu......tam musím otevřít dveře,natáhnout se do výšin a podat penízky někam k nebi #-o :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Limitz »

:lol:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od laxo18 »

borku tak v tomto maas recht :mrgreen: toto sa mi stalo jedine u coupe ako nieze to je nevyhoda toho auta ale ked sa pozriete na coupe z vonka ked je sofer dnu tak mu iba hlava trci ja som najviac zboznoval prechadzanie cez turnikaty na listky to som si niekedy normalne musel pekne vystupit potlacit tlacitko a zobrat listok nastupit ](*,) ludia na mna kukaju ze co si ho nezoberem z auta ze co zdrzujem len sa mi parkrat stalo ze som si aj dvere obuchal ](*,) vystrcit ruku z okna to jedine ked chces niekomu ukazat pekne gesto :mrgreen: alebo zakyvat :D
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Haer »

Aaaa, prvni cervenacek, vitej :)
Predne at auti dobre slouzi a je jen ke spokojenosti.
A par pripominek k Tvym poznatkum. Dam je radeji prokladane, at se vi, nac reaguju, mas tam toho opravdu pozehnane..
tomiboy píše:3/ prehadzovanie radio stanic cez volant - neprehadzuje v ramci presetov, ale zakazdym ladi nanovo stanicu - ak nepridem na to, ako sa cez volant prehadzuje v ramci presetov, tak je to fail (na volante chcem prepinat medzi stanicami a nie ladit stanice!)
Normalne by mel prehazovat stanice, ladit az kdyz tlacitko pridrzis dele. Zkus stisknout opravdu kratce
tomiboy píše:4/ displej - chyba "povinny" udaj hodin, urcite by sa vmestili hore vlavo vedla udaja teploty (takisto prisediaci ma poznatok, ze kvoli krytom budikov nevidi, aka je vonku teplota)
Nezobrazuje se na navigaci?
tomiboy píše:6/ flex steer - nepostrehol som, aky je rozdiel medzi normal, comfort a sport
Mel bys poznat dost velky rozdil. Je potreba jet ale pomalu, tak do 50 v hodine. Zmena se projevi jen pokud netocis volantem, aby nedoslo ke zmene posilovace v zaberu
tomiboy píše:7/ chybajuce madlo na uchopenie ruky v dverach (napr ked sa chce prisediaci niecoho poriadne chytit v zakrute :)
Na to jsou spise madla u stropu, ne? :) Na dverich byvaji jen k zavirani a k tomu je tam ta miska, co zaroen slouzi jako maly odkladaci prostor :)
tomiboy píše:15/ zatial som nenasiel smetnu nadobu. kde je?
To jako popelnik nebo hledas vyslovene velky odpadkac? :D Popelnik je u me ve stedovem tunelu v podobe kulate nadobky s vickem, ale mam klasickou rucku, ne elektrickou. Nicmene hledal bych ho tam.
tomiboy píše:16/ kde je aktualny trip? teda pocet odbehnutych KM za session po nastartovani auta?
Neni. Jsou jen dva ve volbach palubaku a sam si ridis, kdy je smazes.
tomiboy píše:17/ nutnost zakazdym potvrdit varovanie po spusteni navigacie - trochu zdrzuje
To dela i fura neintegrovanych navigaci, taky me to privadi k silenstvi. Asi nejake "bezpecnostni" narizeni
tomiboy píše:Chcem sa vsak spytat na prevadzkovu teplotu - tu mi stale ukazuje pod 90 st. Je to v poriadku, alebo je to nejaka chyba/zavada?
Podle me to je v poradku.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
ičkař
**
Příspěvky: 166
Registrován: 27 lis 2009, 16:27
Bydliště: Opavsko

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od ičkař »

konečně někdo s "normální" barvou :mrgreen: , gratuluju =D> výborná volba :wink:
od 27.3.2018 - Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2015
od 24.5.2016 - Hyundai i30 1.4 CVVT 2010 (x)
od 9.11.2010 - Škoda Fabia 1.4 MPI 2002 (x)
od 10.12.2009 - Hyundai i10 classic, 1.1 SOHC
od 1.10.1986 - Fiat 126p 650E (x)
Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od tomiboy »

Dakujem chlapi za privitanie a tesi ma ze sa Malina paci :D/
Haer píše:
tomiboy píše:3/ prehadzovanie radio stanic cez volant - neprehadzuje v ramci presetov, ale zakazdym ladi nanovo stanicu - ak nepridem na to, ako sa cez volant prehadzuje v ramci presetov, tak je to fail (na volante chcem prepinat medzi stanicami a nie ladit stanice!)
Normalne by mel prehazovat stanice, ladit az kdyz tlacitko pridrzis dele. Zkus stisknout opravdu kratce

bol som to prave vyskusat a mas pravdu, dlhym stlacenim tlacitka preladuje, kratkym prepina presety, problem bol v tom ze mam v presetoch naladene zle "sumiace" stanice, tak som si myslel ze to ladi ked to len sumelo, beriem spat :)
tomiboy píše:4/ displej - chyba "povinny" udaj hodin, urcite by sa vmestili hore vlavo vedla udaja teploty (takisto prisediaci ma poznatok, ze kvoli krytom budikov nevidi, aka je vonku teplota)
Nezobrazuje se na navigaci?


zobrazuje, ale je to uz pohlad mimo budiky a navyse Deegr tu na fore pisal, ze v noci NAVI dost oslepuje a ked nechce aby ho oslepovala, ma ju vypnutu a tym ma vypnuty aj udaj o hodinach...

tomiboy píše:6/ flex steer - nepostrehol som, aky je rozdiel medzi normal, comfort a sport
Mel bys poznat dost velky rozdil. Je potreba jet ale pomalu, tak do 50 v hodine. Zmena se projevi jen pokud netocis volantem, aby nedoslo ke zmene posilovace v zaberu

flex steer som prepinal ked som siel cez mesto pocas jazdy a fakt som nejak necitil rozdiel... cize postrehnem to len povedzme pri parkovani?
tomiboy píše:7/ chybajuce madlo na uchopenie ruky v dverach (napr ked sa chce prisediaci niecoho poriadne chytit v zakrute :)
Na to jsou spise madla u stropu, ne? :) Na dverich byvaji jen k zavirani a k tomu je tam ta miska, co zaroen slouzi jako maly odkladaci prostor :)

Madlo v dverach v tvare prirodzene polozenej ruky ukoncene uchopom je podla mna najlepsia moznost, ako sa prisediaci rychlo chyti bez nutnosti dvihat hore ruku a hladat madlo na streche, tuna je madlo v strede cisto len na zavretie dveri... Je to taka malickost, ale manzelke to vadi:)
tomiboy píše:15/ zatial som nenasiel smetnu nadobu. kde je?
To jako popelnik nebo hledas vyslovene velky odpadkac? :D Popelnik je u me ve stedovem tunelu v podobe kulate nadobky s vickem, ale mam klasickou rucku, ne elektrickou. Nicmene hledal bych ho tam.

Myslel som nieco ako uzatvaraciu nadobu na papieriky a drobne smeti... V stredovom tuneli vedla brzdy su 2 gulate otvory na flase, v jednom otvore je vlozena vyberatelna nadoba, takze asi toto bude "smetiak" :)
tomiboy píše:16/ kde je aktualny trip? teda pocet odbehnutych KM za session po nastartovani auta?
Neni. Jsou jen dva ve volbach palubaku a sam si ridis, kdy je smazes.

Skoda ze napr trip A nie je resetovany automaticky, zakazdym mazat trip pred startom... to clovek zabudne spravit.
tomiboy píše:Chcem sa vsak spytat na prevadzkovu teplotu - tu mi stale ukazuje pod 90 st. Je to v poriadku, alebo je to nejaka chyba/zavada?
Podle me to je v poradku.
Dnes behnem pre istotu do servisu a spytam sa na to...
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Haer »

Ad flex steer:
Zkus popojizdet na parkovisti na jednicku a zakroutit pritom volantem vpravo vlevo, nechat jet chvili rovne a behem toho prehodit posilovac, po dalsi vterine zase zakroutit vpravo vlevo. Melo by to byt poznat.
Ad odpadkac:
jj, to bude ono :) Taky jsem chvili badal, k cemu to muze byt dobre :) Je kovova (prave jako popelnik), i kdyz to na prvni pohled nevypada.
Ad trip:
V menu se da, myslim, nastavit, jen zda se bude trip mazat pri natankovani. Pokud se teda nepletu, uz je to par mesicu, co jsem si s tim hral :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
techset
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 črc 2012, 21:10

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od techset »

Auticko nadherne, Ta farba tomu "sekne" :mrgreen:
I30 2012 1.6GDI Style Aqua Blue
Mirec.K
*
Příspěvky: 48
Registrován: 24 dub 2012, 22:56

Re: Tomiboy's i30 1.6 GDi Style

Příspěvek od Mirec.K »

Veľa šťastných km prajem s novým autkom :)

Flex Steer - v H som ho neskúšal, v Ceede áno a prišiel mi tam veľmi znateľný rozdiel. Dokonca aj v rýchlosti 60-70kmph...
Škoda Fabia Kombi Mk3, 1,0 TSI, 81kW (2018)
Ex:
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2004)
Ford Focus Kombi Mk1, 1,6 Zetec-SE, 74kW (2002)
Ford Mondeo Turnier Mk1, 1,8 Zetec, 85kW (1994)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“