Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
verunka
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 srp 2012, 07:51
Bydliště: prachatice

Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od verunka »

Pomozte mi někdo.Koupila jsem accenta 1.5 gls,na pár kosmetických vad,prasklé zrcátko a ulomenou kličku u dveří jsem byla připravená.Pro auto jsem jela busem 200 km.prodávající se mnou pěkně vyběhl.
Vím,že jsem si to měla všechno vyzkoušet atd.ale no jo ženská a nikdo mi neporadil.Tak mám doma auto,který na první pohled nevypadá špatně ALE!!
Svítí kontrolka check..pořád.Nejde stahovat okénko u spolujezdce.Motor je hlasitej a při vyšší rychlosti jakoby vibruje v podstatě celý auto o výfuku ani nemluvím,nevím zda má cenu auto vůbec spravovat.
Podotýkám,že eko je uhrazené,STK do 02/2012 a dala jsem za něj 8000.Od koupě asi odstoupit nepůjde,nevím,kde bych toho chlapa naháněla a ty peníze už stejně neuvidím.
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od hlobilp »

Ahoj, chtelo by to trosku lip napsat co jsi koupila za model.. najdes to ve velkem technicaku...
chech... taky bych to videl na diagnostiku
vibrace pri jizde.... moznosti je mnoho.. od nevyvazenych kol po blbe svareny auto :-)
vyfuk muze byt jen spatne pridelany a rezonuje...
Prvni vec co udelej, jed s tim do nejakyho slusnyho servisu, tam Ti na tohle snad odpovi... teda jestli takovy servis znas... jinac se poptej kamaradu, kam oni jezdi
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Farrael »

Hlavně napiš odkud si. Pak ti snáze poradíme nějaký servis. U té STK jsi se určitě upsala že? Pochybuju, že bys jezdila s půl roku propadlou technickou :mrgreen:
Jinak určitě do servisu. Ten check svítí z nějakého důvodu a může to být jen vadné čidlo.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
verunka
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 srp 2012, 07:51
Bydliště: prachatice

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od verunka »

Jo to jsem se přemáčkla,STK je 02/2013.Už sem z toho auta vyřízená a to ho mám třetí den.Jsem z Prachatic.Servis je tu jeden který znám z doslechu,kolik si mám připravit?
Další problém je,že prodejce mi velkej nedal,prý ho nemá a dopravka mi dá jinej až auto přihlásím na sebe.Můžu jezdit s malým uštípnutým TP?sem fakt blbá,že jsem si vůbec náký auto kupovala.Accent se mi líbí,ale takhle sem si to nepředstavovala.Je to hyundai accent 1.5 gls.R.v 1994
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Farrael »

Mám takovej neblahej dojem, že to asi nepůjde přihlásit. Pokud vím velkej TP je k přihlášení potřeba. Aspoň ho po mě vždycky chtěli.
Kolik bude potřeba za opravu těžko říct. Záleží co všechno je tam špatně. Takhle z dálky to nelze odhadnout. Může to být dva-tři tis. i s prací, nebo taky částka převyšující hodnotu auta.
Jinak mám takovej dojem, že jsi naletěla hezkému podvodníkovi. Velkej TP nemá a malej ti dal štíplej. Buhví jestli to nebylo už odhlášeno ve stylu, že z toho bude kurník pro slepice.
Než to budeš jakkoliv opravovat, tak si nejdřív zjisti jestli to půjde přihlásit. Pokud ne, tak bych to u prodejce reklamovat a trval na odstoupení od smlouvy. Zvlášť pokud v ní nejsou uvedeny vady, které auto má a tudíž byly skryté. Pokud to nepůjde, neváhal bych to zkusit přes PČR.
Do tý doby to neopravuj a pro jistotu šetři peníze na jinýho, raději novějšího, kterýho radši kup tady přes klub, kde máš větší šanci, že mu nic nebude, nebo to nebude totální vrak.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
verunka
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 srp 2012, 07:51
Bydliště: prachatice

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od verunka »

zavolám do toho sevisu a zjistím kdymě vezmou.Snad to nebude taková katastrofa,jak to vidím ted já.Pak se podle toho zařídím.No určitě ještě písnu jak sem dopadla.Držte mi palce :cry:
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Josef »

Podle cvaknutýho OTP to vypadá s přihlášením dost špatně. #-o Vozidlo byo pravděpodobně trvale vyřazeno z provozu ](*,)
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od hlobilp »

dej sem registracni znacku toho auta... podivame se, jak je na tom se zakonnym pojistenim, to by taky mohlo neco napovedet
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Farrael »

Hlavně s tím ještě nejezdi do servisu. Dokud nebudeš vědět, jestli se to dá přihlásit, tak to nemá cenu do toho cokoliv dělat. Maximálně si to pak necháš na náhradní díly a koupíš si nějakej pojízdnej.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
verunka
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 srp 2012, 07:51
Bydliště: prachatice

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od verunka »

SPZ--2U7 6340
koupila bych jiný ale nemám prachy.Za tohle pitomý auto sem dala svoje poslední :cry:
Uživatelský avatar
verunka
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 srp 2012, 07:51
Bydliště: prachatice

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od verunka »

Josef píše:Podle cvaknutýho OTP to vypadá s přihlášením dost špatně. #-o Vozidlo byo pravděpodobně trvale vyřazeno z provozu ](*,)
nesebrali by pak i značky?ty mám a prodejce mi údajně dnes odeslal velký TP.já už se v tom bordelu fakt nevyznám
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Jura »

tak dle SPZ:
2U76340 / OSOBNÍ AUTOMOBIL / HYUNDAI / ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
od-do: 2.2.2012 - neuvedeno
2U76340 / OSOBNÍ AUTOMOBIL / HYUNDAI / GENERALI POJIŠŤOVNA A.S.
od-do: 19.7.2012 - neuvedeno
tak pojistka je snad uzavřená, no samotného mě zajímaá jak to dopadne :-k . Každopádně přeji ať je vše OK.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od FISHkaa »

vůbec nerozumím, že lidi můžou být tak naivní i přes mediální masáž ve sdělovacích prostředcích.
Chce se mi skoro napsat - si za to můžeš sama, takhle se přece nekupuje auto?!?

Přesto ti přeju, aby závady nebyly velké, byť IMHO převýší nákupní cenu auta... ](*,) :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Hardcam »

Verunko, mam takovy dojem, ze auto uz do registru nedostanes...zadny "dopravka ma jinej technicak" jednodusse neexistuje, ma akorat tzv. dvoji zaznam v archivu v utrobach budovy, ktery ale slouzi pro jejich potrebu. Ja se ted na urad moc nedostanu, ale doporucuju tobe, abys tam zasla s kupni smlouvou (tim budou mit jistotu, zes auto nebyla) a overial si informace. Radeji bych ted resil tohle, nez technicky stav auta. K cemu je vonavka, kdyz nemuze na silnici.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupila jsem accenta a ted sem v pr....

Příspěvek od Farrael »

Jo holt to musíš čekat. Nekupuješ nové auto. Auto je jako pokladnička a jestli jsi za to dala poslední peníze, tak to těžko budeš opravovat. Opravy se ti klidně vejdou víc než na dvojnásobek ceny auta pokud na tom bude špatně + Přihlášení 800,-- + pokud to nemá zaplacenej eko poplatek (výpalné), tak dalších min. 3tis navrch a u tohodle z r. 94 to může být i 5tis. Netuším totiž jestli už má Euro II. či ještě I.
A to nemluvě o tom, že je otázka, zda to ještě půjde přihlásit. Samozřejmě je tu obligádní pojištění. Což bude dělat podle věku a bydliště od nějakých dvou do čtyř tis. za rok.

PS: už jen podle toho, kdy byla změněna pojišťovna bych si tipnul, že auto v tu chvíli změnilo majitele a protože to bylo nedávno a už se zase prodalo, tak o problémech majitel věděl.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“