Chrastění z motoru

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Chrastění z motoru

Příspěvek od nicolas.tesla »

Nevím co to je, ale když mám zahřátý motor a je jedno jestli je venku teplo nebo zima a zastavím na křižovatce, tak si v poslední době všímám, že zepředu někde od motoru jde zvuk. Takové jak nepravidelné chrastění. Vypnu ventilátor, rádio a dělá to pořád. Mám pocit, že když sešlápnu spojku, tak to přestane. Ono to tak přerývaně potichu chrastí celou dobu co stojím na křižovatce a cítím to, když mám ruku položenou na řadící páce. Z venku je to slyšet víc.
Nalítáno 9tis km s ix20 1,6i LPG. Jinak auto nezlobí a jezdí perfektně.
Naposledy upravil(a) nicolas.tesla dne 18 říj 2012, 12:33, celkem upraveno 1 x.
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomiboy
**
Příspěvky: 109
Registrován: 22 kvě 2012, 20:47

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od tomiboy »

nebude to nieco so spojkou? (raz takto znamemu pochrastiavalo, po stlaceni spojky to prestalo, po vysliapnuti znova zacalo - musela ist spojka na repas)
i30 2012 1.6 GDI, Cool Red
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím, mám stejný problém. Všiml jsem si toho minulou neděli. Otevřel jsem kapotu a zkoumal místo odkud ten zvuk vychází a myslím si, že to chrastí někde v pravé části motoru a stejně jako u nicolas.tesla po vyšlápnutí spojky to přestalo. Myslel jsem si, že to chrastí ventilátor a s tou spojkou to byly náhoda, ale asi ne.

Čeká mě I. garančka a tak jsem to chtěl řešit až při ní. Doufám, že to nebude nic závažnýho - mám zatím najeto cca 12 tisíc km ...
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1479
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od oltcitak »

nechcem zbytocne strasit,ale to moze byt problem s prevodovkou(spojkou),v kazdom pripade sa nedajte odbyt v servise [-X
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od azibrov »

resilo se to ve vlakne stare i30 https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=56&t=20862. take na foru kia. dela to ozubene kolecko 3 rychlosti. nekdo s uzivatelu nechal to opravit a vymeneli mu za modifikovane. od tou doby ma klid. ja na sve ix35 zatim to neresim. myslim, ze je to spis koosmeticka vada. slysim jen pod cas chladneho pocasi
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od PetrUL »

To:azibrov
Díky za odkaz. Poslechl jsem si ty nahrávky chrastění a je to přesně ono. Nemám z toho vůbec radost :cry: U mě to zatím chrastí jen když je motor zahřátý u studeného jsem to zatím neslyšel.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od azibrov »

ja to chrasteni taky hned neslysim. az za chvile. ale vzdy s ochlazenim. asi ma na to vliv vetsi teplotny rozdil. jsem prekvapen, ze hyundai nevyresil tohle u novych aut. o chrasteni prevodovok uz nejaky patek vedeji... jak rikam, ja to zatim neresim. zda se mi, ze to chrasteni se zmirnilo. momentalne nic nepozoruji ale pockam na vetsi ochlazeni.
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
jarda2206
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2012, 10:12

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od jarda2206 »

Podobné chrastění se mi u i30 objevilo hned po zakoupení vozu.Dělalo to nepravidelně, slyšitelné zejména po zastavení při chodu motoru na volnoběh. Při vyšlápnutí spojky to ustalo.
Naposledy upravil(a) jarda2206 dne 07 dub 2013, 10:06, celkem upraveno 1 x.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Chrastění z motoru

Příspěvek od mmv »

divný že to v servisu neudělali na 3× , nejdříve přítlačák, pak lamelu, a nakonec ložisko, mohli to mít zaplacený 3× a ne jenom 2x, kolik je normohodin na spojkovou sadu ??? a kolikpak asi stojí to ložisko :-) ](*,) ](*,)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“