RZ (SPZ) na přání

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Váš názor na RZ na přání

Líbí se mi a určitě si ji pořídím
2
5%
Líbí se mi, ale na svém autě to považuji za zbytečné
9
24%
Líbí se mi, ale je to pro mně moc drahé
8
22%
Nelíbí se mi a neuvažuji o ní
9
24%
Je mi to jedno
9
24%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od David PLEVA »

Jak jste si již mohli všimnout, v mediích proběhlo několik diskuzí o značkách na přání. Při sledování včerejší reportáže a pročítání jednoho topicu zde na foru mě napadla myšlenka, založit toto vlákno.

Co si myslíte o značkách na přání, myslíte si, že jejich "výhody" předčí cenu požadovanou ministerstvem dopravy?

Napište zde svůj názor a případně i kombinaci, která by se vám na autě líbila. Jen připomenu, že budou existovat dvě možnosti a to sedmi a osmimístná, která bude rozdělena na dve části. První bude mít vždy tři znaky a druhá pak čtyři nebo pět v závislosti na variantě, kterou si zvolíte.

Více o značkách na přání najdete například ZDE
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od David PLEVA »

Já už něco podobného mám, jen ji jaksi ještě nemůžu používat legálně. Většinou ji mám nasazenou jen na nějakých akcích na "uzavřených" tratích. Snad se mi jednou tato kombinace objeví i v TP :-) [-o<

Obrázek
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od smokeflypaper »

Já myslím že to určitě ničemu neuškodí takže to neodsuzuji ani nekvituji.

Já osobně ale určitě svou vlastní značku nechci.
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Haer »

Za me - na sve auto bych ji nedaval, i kdybych si ji mohl vybrat zadarmo. Kdybych mel firmu, tak na firemni auta, tam bych nad tim asi zauvazoval :)
Prijde mi spise skoda, ze se z RZ vytraci info o tom, odkud auto je...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Vilda »

Haer píše: Prijde mi spise skoda, ze se z RZ vytraci info o tom, odkud auto je...
Přesně !!!! Dřív člověk dojel auto a hned věděl s kým má tu čest ....... dneska víš kulový ](*,) zase nějakej blb něco vymyslel hlavou ( dutou ) .... a co jsem slyšel, tak v Německu pořízení značky na přání vyjde cca o 80% levněji než tady ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od FISHkaa »

přesně tak, tohle mě vadí také nejvíc - cizí značka = potenciální nebezpečí při zazmatkování. Tohle se teď ztratí. Navíc upřímně lituju ty první vlašťovky s "A" značkou v Brně... :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Mexican »

IMHO znacku SATAN urady nedovolia

mne je uplne jedno aku mam znacku (teda kym nemam A a nestojim na Bazalech v Ostrave so salou SLavie za zadnym sklom). Kto chce, nech si ju zaplati, myslim ze urady maju plnu moznost si vypytat cenu aku chcu. Pretoze povedane slovami trhovych ekonomov - kde je dopyt, tam je adekvatna ponuka. Ked to ludia budu kupovat za 5000 kc kus / preco by mali znizovat. Ja to povazujem za uplnu zbytocnost
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Josef »

Vilda píše:
Haer píše: Prijde mi spise skoda, ze se z RZ vytraci info o tom, odkud auto je...
Přesně !!!! Dřív člověk dojel auto a hned věděl s kým má tu čest ....... dneska víš kulový ](*,) zase nějakej blb něco vymyslel hlavou ( dutou ) .... a co jsem slyšel, tak v Německu pořízení značky na přání vyjde cca o 80% levněji než tady ...
Naopak - identifikace řidiče bude naprostá dokonalost - SNOB :lol:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Hardcam »

Media a potazmo lidi to podle me jenom zbytecne prozivaji. Je to jenom cislo a bud pro nekoho vyznam ma a nebo nema. Napriklad pro Janouska ma vyznam cislo 1968, zdanelive uplne obycejny cislo z okynka, pro nej vyznam ma, kdyby nebylo medii, zbytek sveta vi prd. Nejsem ale pro, avy se na SPZkach objevovala slova a zanikla diferenciace kraju.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Gandalf »

Já se přiznám, že mi nejvíc seděly značení starých okresů. Kraje už jsem nikdy všechny dokonale nepostihl a navíc, kraj je už dost široký pojem, byť se zmenšily... Ale už v době starých RZ (tedy SPZ) bylo období, kdy se při převodu na nového majitele nemusela měnit značka, takže klidně mohla škodovka z KV skončit v Opavě a dál fungovat. Navíc se stejně počítá s doživotní RZ, takže řidič ji/je dostane na pořád a bude ho doprovázet bez ohledu na místo pobytu.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Hardcam »

Gandalf: ale to se bezne deje i ted, predevsim nemoviti na sebe auta neprihlasuji bo ekopoplatky 3, 5 resp. 10 tisic nehodlaji platit. Takhle nam po Slanym jezdi x aut s novymi majiteli, ale znacka brnenska, jihoceska atp. Nicmene zakonem je dano, ze povinnost auto prihlasit na sebe je, v odhlasce by mel clovek jezdit jen po nutnou dobu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od 69pavel »

holt je to jen o tom jak vytahovat penizky z danovych poplatniku,mne je jedno jaka znacka tam je,klidne by mohli davat i zlatou,ale kdyz vemes ze ted se kradou ve velkem znacky(nesmi byt provrtana a prichycena sroubkem-mluvim o novych) a zlodejicci na ne jezdi tankovat bez placeni ,k ranu ti ji zase pekne vrati na auticko a ty ani nevis ze si ji nekdo pujcil,pak ti jednou prijde obsilka k podani vysvetleni,co ze jste to tam delal na te benzince bez placeni. pak se nestacis divit.stimto by meli neco delat a ne vymslet chujarny v podobe znacekl na prani,ale to by pak nemeli prijem do statni kasy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Hardcam »

Ktery novy mas na mysli? RZ mam z roku 2010, prisroubovanou a "navzdy" nalepenou na aute, tyka se to mych znacek taky? :mrgreen:
ne ze by me to trapilo, tyhle upravy se nevzdam (navic mam bilou krytku sroubu, takze jsem vzhled nepozmenil) bo je to jedinej zpusob, jak ji neztratit a nenechat ukrast a legalni STK neni problem, na predchozich autech jsem to mel stejne a bezeslova proslo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Mexican »

69pavel píše:holt je to jen o tom jak vytahovat penizky z danovych poplatniku,mne je jedno jaka znacka tam je,klidne by mohli davat i zlatou,ale kdyz vemes ze ted se kradou ve velkem znacky(nesmi byt provrtana a prichycena sroubkem-mluvim o novych) a zlodejicci na ne jezdi tankovat bez placeni ,k ranu ti ji zase pekne vrati na auticko a ty ani nevis ze si ji nekdo pujcil,pak ti jednou prijde obsilka k podani vysvetleni,co ze jste to tam delal na te benzince bez placeni. pak se nestacis divit.stimto by meli neco delat a ne vymslet chujarny v podobe znacekl na prani,ale to by pak nemeli prijem do statni kasy
ak maju toho isteho Hyundaia, tak ano mozu byt trochu opletacky a dokazovanie. S tymto pripadom som sa le netretol, ze by niekomu bola ukradnuta znacka. BTW ak ju niekto chce ukradnut, tak ju proste ukradne aj keby bola prisrobovana. Prisrobovanie je dobre proti kabrnakom, co vyuzivaju tazne (gulu) ako parkovaci senzor. To man osobne napriklad trapi daleko viac
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: RZ (SPZ) na přání

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: mne znacky ukradly, proto je priprevnuju tak, ze kdyz odeme naposled nekdo koupil auto, tak je nemohl dostat dolu :D
a nebylo to poprve, co se nam v rodine ztratily znacky, bydlime vedle cikansky ctvrti...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“