HAC - asistent rozjezdu do kopce

Moderátoři: frawd, Moderátoři

egm
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2010, 17:39

HAC - asistent rozjezdu do kopce

Příspěvek od egm »

Chtěl jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s HAC (asistent rozjezdu do kopce)? Řekl bych že se na něj nemohu spolehnout. Aktivuje se jen občas, poraďte.
Reklama
 

Hyugo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 dub 2011, 20:05

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od Hyugo »

Mne to vyhovuje. Casto sa rozbieham do kopca a ak zabrzdim musim drzat brzdu, ale az pustim brzdu a stlacim spojku auto stoji pevne. Fakt ma to prekvapilo, necakal som ze to tak podrzi auto. Len treba potom dat o trochu viac plynu do rozjazdu a necakat dlho s rozjazdom. Super vec.]
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od Jarousek 18 »

Mám auto sice teprve týden IX 20 1,6 comfort ,Ice Blue ,6kvalt - 650 km a zatím to funguje. Auto stojí a pohodlně se dá rozjet. Na jízdu pohodlné a tiché.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
memphissk
Příspěvky: 8
Registrován: 11 úno 2011, 20:50

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od memphissk »

egm píše:Chtěl jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s HAC (asistent rozjezdu do kopce)? Řekl bych že se na něj nemohu spolehnout. Aktivuje se jen občas, poraďte.

co som sa pytal predajcu, vravel ze asistent sa aktivuje iba na kopceku ktore ma nejaky minimalny sklon, tusim 16 stupnov ci jak to vravel, cislo si presne nepamätam...
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od ferdu »

memphissk píše:
egm píše:Chtěl jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s HAC (asistent rozjezdu do kopce)? Řekl bych že se na něj nemohu spolehnout. Aktivuje se jen občas, poraďte.

Tak do včerejška jsem si taky myslel, že HAC špatně funguje. To jsem ale zastavil na prudším kopečku a i po uvolnění brzdy stálo auto jako přilepené. Až jsem se divil. Na menších sklonech jsem to nepociťoval. Asi fakt to funguje až od určitého sklonu. Chce to vyzkoušet.
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od koko »

měl jsem to na Octavii4x4(za příplatek) ,(ix35 to má v základu) paráda =D> , funguje to i při couvání do kopce.
mohu jen doporučit
myslím, že pro správnou funkci je potřeba auto zastavit a zařadit za 1., do garáže to mám taky mírně do kopce a když vše dělám rychle, tak "couvám"
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
Uživatelský avatar
babdul232
*
Příspěvky: 14
Registrován: 02 kvě 2011, 10:52

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od babdul232 »

HAC (asistent rozjazdu do kopca)

Pri rozjazde do kopca asi/určite niečo zlé robím, lebo stále pri rozjazde do kopca ma cukne dozadu (je jedno či je to menší resp. väčší kopec). Z praxe: stojím v kopci, v kolóne, držím len brzdu, pri rozjadne stlačím spojku, zaradím jednotku (stále brzdu držím), potom púšťam brzdu a idem s nohou na plyn. Pri prechode z brzdy na plyn ma cukne do zadu. Robím to správne, čo robím zle?

Ďakujem.
Hyundai ix20, 1,4CVVT, Style, celková spotreba 6,6L, 12.000 km
Jarousek 18
*
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2011, 19:40
Bydliště: Rakovník

Re: Ix 20 V praxi

Příspěvek od Jarousek 18 »

Tak jsem v sobotu vyzkoušel funkci HAC (asist. rozjezdu do kopce) při rozjedu do kopce. Musí být větší sklon a auto stojí perfektně. To platí i při couvání. Po uvolnění pedálu brzdy stojí a ty se v klidu rozjedeš.
Hyundai IX 20, Ara Blue - 1,6 - comfort - 10/2015
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Chalani, ja stále neviem ako funguje asistent rozjazdu do kopca. Včera som stál v križovatke hore kopcom, ked som stlacil spojku, auto stale padalo dole, keď som hodil jednotku a zošlapol spojku, auto nestalo, stal eklesalo dole.ja neviem ako sa to používa do riti :( Aj keď pravda je, že manuál som ani len nevidel, tak ani nemám prehľad, či sa niečo spomína, ako na to v manuáli...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

A k cemu ten manual mas?
Zbytecna otazka, na kterou v manualu najes opoved.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Asistent rozjezdu do kopce funguje asistuje v kopci :D . Nefunguje na mírné nakloněné rovině kde auto sice couvá ale není to kopec. On se sám rozhoduje kdy bude asistovat a to podle náklonu. Definice kopce asi najdeš ve wikipedii. Hodně štěstí. :D :D :D Jinak teda plácáme tady v tom tématu kde co asi admin by nám měl pomoci nějak to lépe nasměrovat co kde psát. Je zde všechno možný :D :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Poradek byste si meli predevsim delat sami, doma za vas taky neuklizi spravce budovy (pokud nemate rodinny dum) :mrgreen: kdyz si prectete manual, vyvarujete se spouste otazek, usetrite misto na disku a navic mate odpoved k dispozici i kdyz jste na cestach.
At si tedy neaktivnejsi z vas rozmysli nejaky koncept a podle nej muzeme forum nejak upravit (viz. sekce co jsem delal ve spolupraci s moderatory konkretnich for - New Accent, i30, Lantra). A urcete si, kdo bude moderator a bude to nadale udrzovat. Adminovani je spise sprava uzivatelskych uctu a beh fora jako takoveho :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ferdu
*
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2011, 10:55
Bydliště: Zlín, CZ

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ferdu »

Hardcam - máš pravdu, pořádek si tady musíme udělat sami, ale to by hlavně diskutující museli umět hledat.
Téma rozjezdu do kopce se probíralo na fóru - ix 20 v praxi , což je logické. Nevím, proč to ERIK-TT dává sem. Asi protože to tu založil, nebo se mu nechce hledat. Přitom je tady jedním z nejvíce přispívajících a nevzpomene si, co kde bylo psáno. Chce to taky si trochu pamatovat a ne hned když něco nevím a na něco příjdu, tak to prásknout na web kde se dá a on mi snad někdo odpoví.
Já si půjčil od prodejce manuál už před přebráním auta a v klidu jej doma prošel abych si při první jízdě nepřipadal jak blbec. Tady má někdo auto týdny a není si schopný zásadní věci přečíst.
Je zase fakt, že některé věci se z manuálu čerpat nedají nebo je člověk hned nepochopí. Já mám problém volat přes Bluetooth. Jsem spárovaný ale dál nevím. Zatím to však nepotřebuji a neřeším to.
Tak zdar a polepšete se !! :D
HYUNDAI ix20 COMFORT 1,4 CVVT 16V , Stříbrná
Š FELICIA 1,3 GLXi

Š FAVORIT 136
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Vidis, to me nikdy nenapadlo pujcit si manual jeste pred prevzetim auta. To je docela obry, hlavne pak u aut, kde elektroserepeticek je hodne a na kazdou blbost je tlacitko nebo nejlepe kombinace dvou tlacitek :mrgreen:
Lenost se netyka jenom Erika, ale hlavne v tematu o starsich modelech je treba 10x (co 10x, to bylo mozna pred trema lety) tema o tom, jak vymenit olej, jaky disky disky a pneu patri na auto apod. Zpetne uz se to strasne spatne trii a promazava, protoze nikdy nevis, kde zrovna bude uzitecna rada (treba jak spravne utahnout olejovy filtr, coz je mozna v jednom ze vsech duplicitnich temat).
Sekce ix20 je hlavne pro vas a samozrejme pro nove prichozi (to jsou ti, co pravdepodobneji budou hledat odpoved), proto se snazte, abyste se v tom hlavne sami a samozrejme i my, co se nam ix20 moc libi, vyznali...:)

A abych nebyl tolik OT, protoze se to primo auta netyka, tak pridam neco k tematu - chtelo by to v nabidce aslespon jedno o trosku ostrejsi verzi nez je 1.6. i za cenu toho, ze nebude tvorit tretinu zisku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

No, ale Ste ma tu teda dobre dodrbali teraz :oops: :cry: Ale samozrejme robím si srandu. No ťažko budem chytať manuál do ruky, ja som celý život všetko robiť bez manuálu, či je to televízor, video, satelit, počítač, vždy som si poradil so všetkým sám alebo tak, že mi to niekto presne ukázal na príklade. Manuály nečítam z toho dôvodu, že ako tu bolo spomínané, niekedy je manuál oničom a hlavne ak je to preklad z iného jazyka, ako napr. koľkokrát som videl manúal z anglického jazyka preložený do slovenčiny alebo češtiny a to boli iné bludy. ( Ako v niektorých prípadoch môj manuál IX 20-neúplný, bludný ) Mne stačí, keď niekto napíše ako to presne robí a dokážem si to predstaviť a na základe toho to tak urobiť, ako keď to mám čítať. Čo sa týka toho, že ja som založil túto tému a píšem tu už úplne iné veci, to je pravda, ale keď si pozriete túto tému, je tu už všetko možné popísané, tak preto som sem aj ja začal písať o asistentovi, pretože už je tak či tak táto téma v prdeli :twisted:
Odpovědět

Zpět na „ix20“