Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od gribb33 »

Dobry den.
Ospravedlnujem sa ak zakladam zbytocne novu temu,ale nenasiel som tu temu o (zahrievani PP kolesa,resp. o hlavnom brzdovom valci.)iba o piskani kolesa,ktore bolo sposobene zodratymi brzd.platnickami.Priatelka pouziva Getz 2003,95tis km.Pouziva ho od maja a sem tam sa stalo,ze sa koleso zahrialo.Teraz sa jej stalo,ze zacalo hucat PP koleso.Kolega v praci sa na to pozrel,dal dole prasiatko,platnicky no neprisiel na nanic.Potom koleso zacalo piskat.Ked sa toci dopredu piska,ked dozadu skripe.Opat som s tym panom rozobral to koleso,sme to dali dole,rozobrali ten valcek alebo piestik,neviem ako to nazvat ktory tlaci na platnicky.Valcek bol cisty,hladky.Skusili sme aj odvzdusnit.No stale ten isty problem.Momentalne sa koleso nezahrieva iba piska.Cez telefon mi otec nevedel takto poradit,no spomol,ze moze byt problem Hl.brzdovy valec,ze nemusi dobre vracat.Ze ho treba bud pretesnit,alebo cely vymenit.Este jeden pan sa mi na to pozeral,dal dole prasiatko,platnicky a nakoniec pritialol nejaku skrutku pod pedalmi,pod pristrojovkou.Povedal,ze uz je to hotove.Ale ani to nepomohlo,na patke sme skusali ked sa tocilo koleso nepiskalo ale po zabrzdeni zacalo znovu.Chystam sa zajtra na vymenu brzd.platniciek.Ale tie stare sa nam este nezdali byt az tak velmi opotrebovane.A ak by to nepomohlo,chcem sa Vas opytat aku chybu by ste tomu pripisovali,resp. uz ste menili Hl brzdovy valec a ak ako ako sa k nemu najlepsie dostat,lebo zhora je k nemu mizerny pristup.Popripade ho staci len pretesnit,alebo lepsie je ho vymenit??
Dakujem
Martin
Reklama
 

Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od Marvel »

táhne to při jízdě směrem doprava? když to PP kolo zvedneš do vzduchu, sundáš kolo a třmen, zařadíš 1 a pustíš spojku s nastartovaným motorem tak to dělá furt nebo to zmizí? jde mi o to jestli to není ložisko nebo je to třeba kouslej kamínek mezi tím ochranným plechem a kotoučem. pak zkontroluj vůli kola jestli se v nějakým směru nekvedlá. hl. brzdový válec bych asi vyloučil je-li problém jenom na 1 kole. hodně štěstí
Hyundai Getz 1.3 ´05
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od gribb33 »

Nie,nijako to netiahne do prava,ani do lava.Myslim,ze lozisko by som z toho vylucil,kedze sa nejedna o nejako rovnaky dunivy zvuk,ktory by sa aj pri jazde zvysoval.A ani volantom nevybruje a tak.Koleso sme mali dolu aj prasiatko a po opatovnom nasadeni a pri nastartovanom motore a zaradenej 5tke to nepiskalo ale ako sa zabrzdilo tak to zacalo opat piskat.Niekde som cital,ze to mozu byt aj spinave platnicky,resp. nejako zdrsnene,zeby to mohlo robit.Cital som aj problem s kotucom,ze ho zbrusovali a potom to uz bolo ok...tak neviem,,,Takze ked je problem iba s jednym kolesom,takze s hl.brzdovym valcom to teda nema nic spolocne??
Vdaka
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od Marvel »

pokud je na kotoučích hrana a destičky sou do určité míry sjetý, tak právě ta hrana kotouče může neustále škrkat o tu základnu destičky, tady obrázek pro představu https://picasaweb.google.com/rado.megan ... 2938647106
ale stává se to jen když už jsou destičky více méně před výměnou. nevím jak tlustý máš destičky v tento moment ty. no a pak to tedy může být zadřený pístek nebo vodící čepy třmenu, takže třmen se nemůže hýbat a neustále přibržďuje.
vyzkoušej si (zařazený neutrál), jak lehce se dá tím kolem rukama otáčet a porovnej to s předním levým, asi se ti nepodaří jej roztočit kvůli převodovce, ale porovnej si tu sílu potřebnou k otáčení rukama. no a jak jsem již psal tak zkus tam zařadit jedničku se sundaným kolem a třmenem (tím pádem i destičkami) jestli to bude furt pískat.

já mám třeba podobnej problém a stále se mi ho nepodařilo vyřešit a s největší praděpodobností je to ložisko: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=5&t=24274
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od MICHAL77 »

Nevím jak má řešené brzde Getz, ale i tak si myslím že pokud se to hřálo tak to bylo tím že se nevracel brzdič, klasika u "H" a po rozdělání se to povolilo, ale má to nyní vůle a tím pádem to píská.
.........
gribb33
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:27

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od gribb33 »

Dakujem vsetkym za rady,ale nakoniec to predsa boli len tie platnicky.Panko mi tvrdil,ze platnicky su este ok,ja som si to nevsimol,ale nedalo mi a vybral som ich von a tam hned bolo vidno vybliskany pliesok co piskal.Po vymene je to ok.Len asi som mal velmi malo brz.kvapaliny alebo mi vytiekla nejako pri odvzdusnovani,alebo to malo co tam bolo tak sa zrejme dostalo do hadiciek,no nadrzka zostala prazdna.Dolial som tam DOT5 lebo DOT 4 nemali,ale je to zmes DOT 3 a DOT 4,,tak hadam bude dobra.Trosku malinko som prelial nad MIN a sem tam zasvieti kontrokla rucnej brzdy.Aspom frajerka tvrdi,ze stale ked stupi na brzdu,tak sa rozsvieti,,Ale uz to tu bolo spominane,ze asi je to tym cidlom,,
Tak este raz vsetkym velmi pekne dakujem.
Martin
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrievanie a piskanie PP kolesa

Příspěvek od alvin »

Už sme to tu riešili v inej sekcii to sú pridrhajuce platničky,hlavne,keď sa to ozýva pri vytočení kolies,asi sa niektorý z piestikov neodrbdzďuje včas.
AKO zisiťiť,či na vine pískania je ložisko,alebo brzdy ?
Ak v okamihu pískania sa zľahka dotkneme brzdového pedálu a pískanie v tú ranu zmizne,je to jasné,ložisko to nebude. :D
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Odpovědět

Zpět na „GETZ“