1,7crdi studená nejede

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Čau,jsem tu nový a mám jeden dotaz.Jsem majitelem rok staré 1,7ky,momentálně najeto 19000km.O co se jedná.....Když je motor studený,auto vůbec netáhne,na 3ku tak 60km/h.Jakmile se motor ohřeje,alespoň na jednu čárku,auto začíná ject normálně.Kontrolka nesvítí žádná,v servisu nic nenašli,že prej,až se něco rozsvítí.. :twisted: Je možné,že by to dělala nějaká sonda?Kdyby někdo něco věděl,dejte vědět,dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od bruno75 »

A co nafta? Nejazdis nahodou na letnej?
Kludne mozes mat aj zaneseny palivovy filter parafinom a po zohriati motora nim jednoducho prejde viacej nafty ako za studena.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Jezdim v létě na top q a teď vevru,začalo to blbnout tak před 3 týdny,v ůterý jdu na garančku,tak uvidíme...jinak dík 8)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od FISHkaa »

taky bych odhadoval filtry...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od bruno75 »

taker píše:Jezdim v létě na top q a teď vevru,začalo to blbnout tak před 3 týdny,v ůterý jdu na garančku,tak uvidíme...jinak dík 8)
To je sice pekne ale nevies ci im nezostalo este z letnej nafty v nadrziach. Este som nikde nevidel, ze by nejako extra pumpy riesili prechod z letnej na zimnu. Proste pri doplnani sa uz doplna zimna a so zvyskom letnej sa proste zmiesa. Problem je ak je tam tej leptnej este hooodne tak potom tych par litrikov zimnej nepomoze.

Pripadne kludne sa ti mohlo stat, ze si natankoval aj necistoty pripadne kal (vodu) cim si si zasral filter natolko, ze pri vacsej hustote nafty z dovodu mrazov a zaroven pri poziadavke na vacsie mnostvo paliva pre potreby studenej prevadzky motora proste filter nestiha. Po ohriati aj motora a filtra sa jednak filtracna schopnost/mnozstvo zvysuje a potreba nafty zohriatim motora zase klesa. To by mohol byt dovod preco to po zahriati motora nevykazu ziadnu chybu a vsetko ide tak ako by malo.
Jednoznacne trvaj na vymene palivoveho filtra s tym, ze ho chces vidiet v akom stave je.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Jj,je to možný,filtry nechám vyměnit a pak se uvidí.
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Tak filtry to nedělají...po Novym roce jim to tam necham,ať vymění třeba celej motor....už mi to docela začíná srát :evil:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od Hardcam »

co software, prehrali?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Ještě ne,to je podle mne poslední možnost....to budu chtít udělat,když to nepomůže tak :^o ať si to strčí třeba do p....e.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od 69pavel »

k moznostem ktere tu byly zminene to muze deklat take nektere cidlo,snimac ktere posila info do RJ a ta pak upravuje dodavku paliva atd............ ,
uz byly pripady ze na diagnostice to nic nenapsalo ale kdyz promerili samotne cidlo ktere melo vykazovat urcity odpor za studena a pote za tepla tak v pripade studena davalo nesmysly, takze je sice blba prace pro toho kdo to provadi ale nech se v servise snazej. pokud check nic nenapsal tak je treba brat jedno cidlo,snimac po druhem a promerit-vylucovaci metoda

a dalsi vec poradne zkontrolovat svorkovnice jestli v nektere neni ohly pin,nebo oxidace a tim neni kontakt nebo je nedostatecny
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

O těch čidlech jsem jim říkal,to je taky můj osobní názor,že tam jde málo nafty.Bylo mi řečeno,že je tam milion sond atd.Auto tam nechám tak dlouho,dokuď ho neopraví... :lol:
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od FISHkaa »

doufám, že ti zdarma dali náhradní vůz :

Od ledna 2012 nabízí společnost Hyundai všem svým zákazníkům v ČR unikátní službu. Při návštěvě servisu, která má trvat déle než 1 den vybaví servis zákazníka náhradním autem zdarma.

Nový program permanentní mobility znamená, že ani případná nutnost opravy v servisu nezpůsobí, že by se majitel vozu Hyundai ocitl bez automobilu. Vlastníci automobilu Hyundai tak budou podle dovozce neustále mobilní.

Pokud bude mít zákazník auto v servisu déle než 1 den, Hyundai po dobu opravy zajistí náhradní vůz, a to ve stejné, nebo dokonce vyšší kategorii.

Bezplatné zapůjčení se vztahuje nejen na automobily v záruce, ale také na opravy, kdy dodání náhradního dílu trvá více jak 1 týden. Náklady na ujeté kilometry se přitom nebudou fakturovat.
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Jj.To není problem.Už mi auto za rok provozu 2krát nabourali,takže stím mám bohaté zkušenosti.... :)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od FISHkaa »

nojoo, a pak se div, že něco nejde :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
taker
*
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2012, 09:10

Re: 1,7crdi studená nejede

Příspěvek od taker »

Jednou to bylo zezadu,vysklený zadní sklo a po 2hý pravý přední dveře.Nic velkýho.....dodám,že to ani jednou nebyla moje vinna.Spíš manželky,je to její.Jako rejpnutí to bylo nehezký... :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“