Problém s odemykáním u DO

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Nonid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 20:11

Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od Nonid »

Dobrej den vespolek!
Matinka nedavno koupila novej Hyundai i20 1.2 v relativne obstojny vybave(ten kozenej volant je skvela vec :D ). Kazdopadne, ted ma najezdeno asi 5k kilometru klasickejch cest do prace a zpet(2x15km denne) a zacal se u tohodle ''pohodlneho rodinneho auta'', jak tomu rikaj v reklame, projevovat velice neprijemnej problem: Pri odemknuti s pouzitim DO se nejdriv vsechny zamky odemknout a hned na to zamknou, tzn. cloveku zbyva asi 1s mezi odemknutim a zamknutim, kdy muze auto otevrit. Stejny problem je pri odemknuti s klicem. Zkouseno i s nahradni dalkou.

Nevi si s tim nekdo rady? V servise rekli, ze ''je to v poradku'', takze jim to tam pojedu pristi tyden omlatit o hlavu, jenom bych chtel znat nazor dalsich uzivatelu. Diky!
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od jirikstbk »

Pokud chceš znát názor na odpověď servisu ''je to v poradku'', tak to není nic nového. Hučící diferenciál je také v pořádku. Hyundai slogans "New thinking. New possibilities.", "Think About It", "Smart Is In" tomu odpovídají.

Jinak v pořádku to určitě není. Ten čas jsem změřil, ale když odemknu dveře DO a nechytnu na kliku, tak to trvá přesně 30 sec než se to znovu zamkne.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Nonid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 20:11

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od Nonid »

Jojoo, tak to fungovalo driv... Uprimne receno me pekne irituje tenhle pristup Hyundai servisu a dealershipu, clovek to tam doveze, nechaj si to den a pak mi reknou, ze ''je to v poradku''...

Sam mam Focuse '98 a v zadnym servise se mi nikdy nestalo, ze by mi rekli, ze je neco ''v poradku'', kdyz evidentne neni :)

Me ale spis zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenosti a nejak to vyresil :)
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od suah »

Tych 30s je tam zamerne - pri nahodnom odomknuti sa auto automaticky zamkne, je to popisane aj v manuali. Ci tam zblbol casovac alebo je tam iny problem, to uz ti poradi servis :lol:
Osobne by som to riesil tak, ze by som sem napisal ktory servis to konkretne bol - nech tam nejazdia ani ostatni a siel sa spytat do ineho..
Nonid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 20:11

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od Nonid »

To je mi jasny, celkem chytrej bezpecnostni prvek :) No jakmile jednou odemknu, nastartuju a vypnu motor, tak se to zamkne spravne po 30s... Pak ale to chci znova odemknout a problem je zpet :/

Ja tam skocim jeste nekdy behem tejdne, pouziju nejaky hezky fraze a snad se nekam dostanem... Treba proste si toho jenom technik nevsiml, i kdyz i to je kvalitni selhani, od ceho potom je, ze? Kazdopadne nechci zbytecne spinit jmeno servisu ;)
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od suah »

A ty si im o tom povedal alebo nie? :mrgreen:
Lebo podla mna to nepatri do "beznej" kontroly, to by tam auto muselo byt tyzden, aby otestovali stav vsetkych jeho funkcii..
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od jirikstbk »

Nonid píše:To je mi jasny, celkem chytrej bezpecnostni prvek :) No jakmile jednou odemknu, nastartuju a vypnu motor, tak se to zamkne spravne po 30s... Pak ale to chci znova odemknout a problem je zpet :/
Ne, tak to nefunguje. Když už vlezeš do auta, tak to samo nezamkne dokud nejedeš 40 km/hod (v případě, že tato funkce není vypnutá). Po vypnutí motoru se samo nezamyká.
Funguje to tak jak jsem psal výše "když odemknu dveře DO a nechytnu na kliku, tak to trvá přesně 30 sec než se to znovu zamkne." jako ochrana proti nechtěnému odemčení bez vstupu do auta.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Nonid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 20:11

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od Nonid »

No jasny, ja vetsinou teda po vypnuti motoru vylezu z auta, i20 je moc malej na cokoli jinyho :lol:
To zamykani pri 40kmh funguje, kupodivu, bezchybne :)
Jasne, ze jsem jim to rekl ;)
Nonid
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2013, 20:11

Re: Problém s odemykáním u DO

Příspěvek od Nonid »

No nic, v servise to opravili, pri prelakovani potrebovali zmenit cas automatickyho zamku a zpatky to nastavili ne na 30s ale 3s...ach jo :D
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“