kontrolka Check Engine kratce sviti

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Geee
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2005, 10:12
Bydliště: Litomyšl

kontrolka Check Engine kratce sviti

Příspěvek od Geee »

Zdravim, po nastartovani mi kontrolka Check Engine tak půl minutky svití,nebo blika a pak po celou dobu jizdy nic. Dle starších příspěvků by to mělo byt něco kolem katalizatoru či lambdy sondy. Baterku jsem zkoušel odpojovat, ale nepomohlo to. Myslíte ,že mi něco pomalu odchází, nesetkal jste se s tím někdo? Díky Geee Accent 1.3,rv1996
Reklama
 

director
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2006, 08:36
Bydliště: Krh.Podhradie-SLOVENSKO

Příspěvek od director »

Je to jednoznačne lambda sonda resp.katalizátor - lambda sonda určite.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

director píše:Je to jednoznačne lambda sonda resp.katalizátor - lambda sonda určite.
Jednoznačně nikdy neříkej :!: Že je hned pryč lambda,bač to může být cokoliv a lépe raději zajed na autodiagnostiku a mrknout do počítače co se děje!! A zde pčikládám seznam co může rosvítit kontrolku Check Engine!! :wink:
Faults with the following items will illuminate the MIL

Catalyst
Fuel system
Mass Air Flow Sensor
Intake Air Temperature Sensor
Engine Coolant Temperature Sensor
Throttle Position Sensor
Upstream Oxygen Sensor
Downstream Oxygen Sensor Heater
Downstream Oxygen Sensor
Upstream Oxygen Sensor Heater
Injector
Misfire
Crankshaft Position Sensor
Camshaft Position Sensor
Evaporative Emission Control System
Vehicle Speed Sensor
Idle Control Valve
Power Supply
ECM
MT/AT Encoding
Acceleration Sensor
MIL-on Request Signal
Power Stage
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Krátce řečeno máš dostatek oleje? Vím o čem mluvim taky mi to blikalo :shock: Ale Ivánek mě z toho vysekal a já naoplátku zdržel zbytek členů srazu do neděle :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Geee
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2005, 10:12
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od Geee »

Oleje mám dost, kontroloval jsem to, pač jsem si zprva myslel, že to je kontrolka mazani oleje.
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Moje zkušenost s Check engine: ucpaval se palivovej filtr. 100 km svitilo, 20 ne, 5 jo atd ... Byl dva roky starej a opravdu ho chce u diesla měnit po roce...

Negativní zkušenost se servisem. Chtěl jsem vyjet poslední chyby (to by to snad mělo umět) ale to mě nebyli schopný udělat a na tuto "závadu" přišli tak že když zkusil odpustit naftu z filtru byl v ní nějaký stříbrný bordel z filtru(před filtrem čisto, tankován shell). Když mě toto oznámili, zeptal jsem se proč neprovedli tlakovou zkoušu filtu tak jak je popsaná na HMservice a koukal na mě jak na zjevení o čem mluvím....
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Andrews píše:Moje zkušenost s Check engine: ucpaval se palivovej filtr. 100 km svitilo, 20 ne, 5 jo atd ... Byl dva roky starej a opravdu ho chce u diesla měnit po roce...

Negativní zkušenost se servisem. Chtěl jsem vyjet poslední chyby (to by to snad mělo umět) ale to mě nebyli schopný udělat a na tuto "závadu" přišli tak že když zkusil odpustit naftu z filtru byl v ní nějaký stříbrný bordel z filtru(před filtrem čisto, tankován shell). Když mě toto oznámili, zeptal jsem se proč neprovedli tlakovou zkoušu filtu tak jak je popsaná na HMservice a koukal na mě jak na zjevení o čem mluvím....
Kde žiješ člověče,takový postupy ani neznaj!!! :lol: :lol:
A je to normální praxe,tak to prostě chodí!! Jen si občas říkám,co se dnešní automechanici vlastně učí??? :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
bonat
Příspěvky: 1
Registrován: 22 kvě 2009, 14:02

Re: kontrolka Check Engine kratce sviti

Příspěvek od bonat »

Mel jsem tez problemy s kontrolkou Check porad svitila. Chyba byla v tom ze byl vadny vlnovec a lambda sonda prisavala vzduch.Po vymene vlnovce je opet vse v poradku.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: kontrolka Check Engine kratce sviti

Příspěvek od antek »

Geee píše:Zdravim, po nastartovani mi kontrolka Check Engine tak půl minutky svití,nebo blika a pak po celou dobu jizdy nic. Dle starších příspěvků by to mělo byt něco kolem katalizatoru či lambdy sondy. Baterku jsem zkoušel odpojovat, ale nepomohlo to. Myslíte ,že mi něco pomalu odchází, nesetkal jste se s tím někdo? Díky Geee Accent 1.3,rv1996
Nj.ale ona po nastartování má chvíli blikat
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“