Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
slope
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2011, 11:27

Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od slope »

Před cca třemi týdny se mi v Krkonoších na parkovišti u nastartovaného auta otevřel kufr u mé i30 kombi. Přikládal jsem to velkému mrazů (-10 stupňů). Bohužel se to však v dalších dnech opakovalo a teď se mi kufr otevře takřa pokaždé, když auto stojí delší chvíli venku. V zámku po otevření neustále "cvaká", jak se asi snaží zamknout. Když auto zamknu, tak se kufr neotevře, ani při nastartovaném motoru. Nevím, jestli je to elektronická nebo mechanická závada, ale pěkně mě to štve.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Kolik mám počítat že bude stát nový zámek kufru?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od mnkk »

Počítaj s tým, že ti to vymenia na záruku. :D
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od Chasnik »

To samé jsem řešil u minulého auta. Do spínače pronikala vlhkost, zřejmě netěsnící lištou nad RZ a spínač cvakal jak najatý. Řešil jsem to tak, že jsem po nastoupení do auta zamknul zevnitř a spínač ztichnul. Problém byl, že zase občas nechtěl otevřít. Naštěstí to šlo aspoň přes dálku (což ale u i30cw nejde). Po rozebrání horní lišty a vyčištění spínače se situace uklidnila...
Samozřejmě, pokud máš auto v záruce, tak nešpekuluje a vyraž do servisu ;)
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
slope
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2011, 11:27

Re: Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od slope »

Díky za odpovědi, záruka to snad jistí, ale když by se cukali, vyzkouším to vysušení. Taky se mi párkrát nechtěl zámek otevřít, ale naštěstí se se relativně snadno v kombíku dostanu k zámku zevnitř a pojistkou jej otevřít.
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od Radim Brožek »

Nebudou se cukat, taky jsem to s nimi řešil. Mě se to stávalo po delších cestách v dešti (hodina a víc). Po nastartování vždy kufr odskočil. Měl jsem vodu pod tou lištou a jak se to vysušilo (třeba i rohem ubrousku zasunutým pod ni), tak to dalo pokoj, případně to vyschlo časem samo. Na garančce jsem hlásil, výsledkem bylo "ošetření kabelového svazku". Někomu tu v diskusi měnili i ten spínač. U mne zatím skoro rok ok, otázkou je, zda pomohla oprava, nebo jsem jen nejezdil tolik v dešti.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Majan30
Příspěvky: 2
Registrován: 30 říj 2012, 11:00

Re: Samovolně se otevírá kufr u i30 kombi

Příspěvek od Majan30 »

Slope: Měl jsem stejný problém: z ničeho nic se zámek na dálkovém neotevřel, někdy šel otevřít za chodu motoru a někldy se otevřel za jízdy a většinou se neotevřel. Pokud máš auto v záruce tak jedině servis. Taky jsem reklamoval a byl jsem překvapen jak bez řeči auto vzali byť při přejímce vše fungovalo-klasika zákon schálnosti. Oprava byla ve výměně kabeláže 5-tých dveří a světla SPZ-ky. Z toho usuzuji, že eventuelní vlhkost může jít přes osvětlení SPZ-ky. Takže o chybých v kabeláži výrobce ví a nebrání se (zdroj z Hyundaie) Tak hodně zdaru.
Hyundai i30 1,6 CVVT CW M/T 5G, 93kW, benzín
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“