Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

jeear
*
Příspěvky: 11
Registrován: 07 lis 2012, 18:11

Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od jeear »

Jak vám funguje handsfree a hlasové ovládání? Já jsem s ním tedy dost nespokojený, ale bojím se, že je to takto "as designed" a nikoliv chyba..
Například:
- při každém připojení (již dříve spárovaného) telefonu chce znovu aktualizovat adresář - a vyžaduje potvrzení. Nejde to někde nastavit automaticky?
- při každém připojení zapomene poslední volaná čísla, ale neumí je sám aktualizovat, vyžaduje pokyn a potvrzení
- při vytočení telefonního kontaktu který má více čísel vybere telefonní číslo náhodně - typicky to, které nemám v mobilu označené jako výchozí, to neumí handsfree poznat? Ale alespoň by mi mohl dát na výběr, nedá. Nepoužitelné u poloviny kontaktů.
- při procházení historie volaných čísel některé ukazuje jako čísla, některé jako jména z adresáře. A to i kombinovaně - třeba dokonce pod sebou jeden kontakt jménem a jednou jen telefonní číslo (jedno byl příchozí a druhý odchozí hovor). Co toto je?
- listování v telefonním kontaktu pomocí kolečka je dost zdlouhavé (mám stovky kontaktů), nejde to nějak urychlit? Např. skákat po písmenech? Nevíte někdo?

- hlasové ovládání je kapitola sama pro sebe, tohle se soudruhům podle mě vůbec nepovedlo. Možná kdyby to lokalizovali do češtiny, dalo by se o použití alespoň uvažovat...

Díky za jakoukoliv radu, která zmírní moje trápení s tolik vytouženým HF v autě.. :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
miloš1
**
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2013, 08:51
Bydliště: Bratislava

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od miloš1 »

Čo sa týka zobrazovania mena a čísla z adresára, tak je to, myslím, dané tým, či máš ten kontakt uložený v mobile alebo na SIM karte. Mená ti zobrazuje len z telefónu a zo SIM-ky len čísla.
2018 - Hyundai Tucson 1,6GDI Style Fiery Red
2016 - Hyundai i20 1.2 MPI Comfort + LED svetla biela
2013 - Hyundai i30 kombi 1,6GDI Style + navi + panorama + béžový interiér Hazel Brown
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od Haer »

jeear píše:- při každém připojení (již dříve spárovaného) telefonu chce znovu aktualizovat adresář - a vyžaduje potvrzení. Nejde to někde nastavit automaticky?
Obavam se, ze nejde obejit opakovane stahovani, potvrzeni jde ale vyradit v menu nastaveni.
Taky me to stve, ze se pokazde taha znovu, ale bohuzel. Asi si tim zajistuji, ze auto bude mit vzdy k dispozici aktualizovany seznam a ne ten, ktery si to stahlo minule. A zrejme to neumi diffnout, takze vzdy taha vse.
Nicmene bezi to automaticky, nic nemusim potvrzovat a nic delat, teda vzdy jen chvilku pockat.
jeear píše:- při každém připojení zapomene poslední volaná čísla, ale neumí je sám aktualizovat, vyžaduje pokyn a potvrzení
Viz to vyse - stahne mi to automaticky bez potvrzovani seznam i posledni volana cisla...
jeear píše:- při vytočení telefonního kontaktu který má více čísel vybere telefonní číslo náhodně - typicky to, které nemám v mobilu označené jako výchozí, to neumí handsfree poznat? Ale alespoň by mi mohl dát na výběr, nedá. Nepoužitelné u poloviny kontaktů.
Ja mam vsechny cisla na SIM, takze s timhle neporadim.
jeear píše:- při procházení historie volaných čísel některé ukazuje jako čísla, některé jako jména z adresáře. A to i kombinovaně - třeba dokonce pod sebou jeden kontakt jménem a jednou jen telefonní číslo (jedno byl příchozí a druhý odchozí hovor). Co toto je?
Rekl bych, ze to bude jak pise miloš1. Mi ukazuje vzdy jmena, ale jak jsem psal, mam vse na SIM.
jeear píše:- listování v telefonním kontaktu pomocí kolečka je dost zdlouhavé (mám stovky kontaktů), nejde to nějak urychlit? Např. skákat po písmenech? Nevíte někdo?
Nevim o tom. Pod pismeny v hlavni casti mam jen casto pouzivane kontakty, ostatni mam nasackovane v nekolika skupinach az za tim. Takze malo pouzivane se o neco hur hledaji, ale zase kdyz je poterbuji jen jednou za cas...
jeear píše:- hlasové ovládání je kapitola sama pro sebe, tohle se soudruhům podle mě vůbec nepovedlo. Možná kdyby to lokalizovali do češtiny, dalo by se o použití alespoň uvažovat...
Souhlas. Hlasove ovladani jsem uplne vypustil. Povely to poznava v pohode, ale rozpoznat jmena z adresare je skoro nemozne.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Quixote.sk
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 úno 2013, 09:57

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od Quixote.sk »

Jeear - mal si svoje problemy ocislovat, nech sa na ne lahsie reaguje. V kazdom pripade

- ohladom nacitavania zoznamu vratane poslednych volanych -> to aby sa nepytal na potvrdenie zakazdym treba nastavit v TELEFONE, potom je to fajn. Bohuzial komplet aktualizacii (trva dost dlho pri vela cislach) sa nevyhnes.

- ako bolo povedane, cisla treba mat v telefone (nie na Sim) na to aby sa zobrazili mena

- mna sa vzdy pyta ktore ma vytocit. netoci automaticky nahodne

- listovanie je peklo. bohuzial. treba pouzivat spolujazdca

- hlasove ovladanie, ukamenujte ma, ale nemozem si vynachvalit. ziaden pocitac ci telefon mi nikdy nerozumel nech som sa snazil akokolvek. ale z novej i30 nechapem. snad raz sa mi stalo, ze by nasiel nejake ine meno. staci jemne zmenit vyslovnost na anglicku. nijak drasticky netreba menit prizvuk alebo podobne. jedine trebars j necitat ako j a pad dalsich.
Hyundai i30cw 1.6 GDI 2013
Priemerna potreba: velka 1-2x, mala 3-4x
Tkamo
*
Příspěvky: 15
Registrován: 14 úno 2013, 18:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od Tkamo »

dobrý deň,
mám Iphone 3GS, spárovanie aj telefoniovanie funguje super. Mám ale problém, nefunguje mi červené tlačítko ukončenie hovoru.Ak niekomu volám a je obsadený tak sa ozýva donekonečna obsdzovací tón a nejde hovor ukončiť, až manuálne na telefóne. Servis ma objednal na kontrolu BT ale tvrdil že to može byť aj telefónom. Máte niekto podobný problém ?
CKY_DC
*
Příspěvky: 72
Registrován: 13 bře 2012, 12:50

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od CKY_DC »

mám S GS2 a taky nepoložím hovor na volantu. nezdá se mi že by to bylo telefonem, na navigaci to totiž zavěsit jde, takže sázím na tlačítko na volantu.. až pojedu do servisu, nechám je to zkontrolovat..

a jestli myslíš že je to telefonem - připoj nějakej jinej telefon a zkus to :)
i30 2012 GDI
Hicks
*
Příspěvky: 13
Registrován: 05 črc 2013, 16:13
Bydliště: Bratislava V

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od Hicks »

Ako vytacate cisla zo zoznamu? Vzdy musite ist do komplet velkeho phonebooku a tam najst konkretne cislo, alebo existuje nieco ako Favorites menu (Videl som to vo Velosteri),kde mam predvolenych 6 cisel a znich si rychlo vyberiem?
i30 cw 1,6 GDI Style Cam 5/2013
jeear
*
Příspěvky: 11
Registrován: 07 lis 2012, 18:11

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od jeear »

Nejčastěji k tomu využívám poslední volaná čísla + pokud vím předem, že chci cestou v autě vyřídit nějaký hovor, tak ho do posledních volaných čísel vložím vytočením a položením.
Další možnosti jsou zkusit hlasové vytáčení (někomu to jde), nebo listovat do zblbnutí, nebo na mobilu vytočit (mám top kontakty na ploše). Jiný způsob nevím..
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od mamlal2 »

Hlasové vytáčení funguje v pohodě. Jen se musí číst jména "anglicky". Prostě jako by je přečetl anglicky mluvící člověk. Pro někoho možná oříšek, uznávám...
Naposledy upravil(a) mamlal2 dne 10 srp 2014, 11:15, celkem upraveno 1 x.
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od jendafo »

mamlal2 píše:Hlasové vytáčení funguje v pohodě. Jen se musí číst jména "anglicky". Prostě jako by je přečetl anglicky mluvící člověk. Pro někoho možná oříšek...

Pro nekoho mozna ano,ale kdyz uz :hyu: velice hlasite vykrikuje do sveta jak moc je i30 ceske auto,
tak by tam ta cestina byt mela,i palubnim pocitaci. Kdyz chteji prohanet v prodejich simply clever!
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od mamlal2 »

Nechci se hádat, možná to vidím jinak, ale mně to přijde od Hyundai - "české auto" jako recese. Prostě jen chtějí říct, že Hyundai je asi tak stejně "české auto" jako Schade Werke...Ale je to můj pohled na věc. Fakt je, že by tam ta ČJ být mohla, nehledě k tomu, že já mám i mobilní tel. přepnutý zpětně do AJ.
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od jendafo »

Vždyť já se nehádám. Jenom chci říct,že pro mě jako pro Čecha je příjemnější ovládat jakoukoli věc v cz.
Když to vidím třeba u VW gruppe,tak se mě to líbí mnohem víc a uvítal bych to i u Hyu. Na tom by měli zapracovat. I když se bez toho dá žít.

Jak bylo psáno výše,tak mě to červený tlačítko na volantu taky zlobí,hovor neukončí.Mám Nokii. A listování telefonním seznamem na volantu by bylo fajn,než tím kolečkem na rádiu...
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od mamlal2 »

Mně ukončování hovorů jde v pohodě, no zlobí mě připojování k BT. Jednou se připojí, 2x ne a je nutno tel.odpojit od BT a připojit opětovně...A to jsem raději vypnul automatické stahování tel.seznamu. Kolikrát se to kouslo při transferu nebo napsalo, že je prováděn hovor a nelze přerušit atd. Ale proč to píšu. U mě to tipuji spíš na telefon, jaké BT tam vlastně je...Nemůže to u tebe být také telefonem ? Zkoušel jsi i jiný ?
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od jendafo »

Zatím jsem jiný nezkoušel,ale připojování u mě funguje perfekně,připojí se hned. A to automatické stahování mám taky vypnuto.
Ještě zkusím jiný telefony,máme doma HTC a LG,pak dám report.
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
bady_cz
*
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2014, 20:50

Re: Ovládání mobilu v autě (handsfree a hlasové ovládání)

Příspěvek od bady_cz »

mamlal2 píše:Mně ukončování hovorů jde v pohodě, no zlobí mě připojování k BT. Jednou se připojí, 2x ne a je nutno tel.odpojit od BT a připojit opětovně...A to jsem raději vypnul automatické stahování tel.seznamu. Kolikrát se to kouslo při transferu nebo napsalo, že je prováděn hovor a nelze přerušit atd. Ale proč to píšu. U mě to tipuji spíš na telefon, jaké BT tam vlastně je...Nemůže to u tebe být také telefonem ? Zkoušel jsi i jiný ?

delalo mi presne to same. vyresila to az nova ROM v telefonu (android custom rom).
i30 kombi PDE, style premium, 1.6 CRDI, 2020
i30 kombi GD, style premium, 1.6 CRDI, FL, 2015 - out
i30 kombi GD, parking paket, 1.6 MPI, 2014 - out
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“