Ostřikovač světlometů

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Zdeněk LKN
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 bře 2006, 17:51
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Ostřikovač světlometů

Příspěvek od Zdeněk LKN »

Prosím o pomoc. Nemá z Vás někdo zkušenost s náhradou motorku ostřikovače světlometů. Já jsem svůj špatný dal kámošovi, aby mi našel náhradu, která by se tam dala dát. Jeho kolega v dílně uklízel a viděl prasklý motorek a tak jej vyhodil do odpadu. :cry:
Bohužel nový motorek stojí cca 5 500,-Kč a na vrakáči cca 4 700,- Kč, ale tam není zase spoleh, jak dloho bude funkční.
Celkem jsem si na to zvykl (ze služebních aut) a ono to je někdy potřeba, hlavně v zimě když je břečka nebo namrznutý sníh na sklech a světlech.
Budu vděčný za jakýkoliv typ na náhradu nebo za rozměry původního motorku a jeho konektoru.
LANTRA 1.8/G4GM GLS; ročník 1997
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

motorek

Příspěvek od rade622 »

Někdo tu na fóru psal o náhradě motorkem z felicie, skus to pohledat.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Re: Ostřikovač světlometů

Příspěvek od Michal.Orlova »

Zdeněk LKN píše:Prosím o pomoc. Nemá z Vás někdo zkušenost s náhradou motorku ostřikovače světlometů. Já jsem svůj špatný dal kámošovi, aby mi našel náhradu, která by se tam dala dát. Jeho kolega v dílně uklízel a viděl prasklý motorek a tak jej vyhodil do odpadu. :cry:
Bohužel nový motorek stojí cca 5 500,-Kč a na vrakáči cca 4 700,- Kč, ale tam není zase spoleh, jak dloho bude funkční.
Celkem jsem si na to zvykl (ze služebních aut) a ono to je někdy potřeba, hlavně v zimě když je břečka nebo namrznutý sníh na sklech a světlech.
Budu vděčný za jakýkoliv typ na náhradu nebo za rozměry původního motorku a jeho konektoru.

Tak tuhle informaci bych taky ocenil. Motorek mi totálně zarezl a když jsem se dověděl cenu nového, tak jsem se orosil. Tak jsem ho zkusil rozebrat a očistit od rzi. Pomohlo to a zase chvíli jel, ale stejně do něho valila voda a už zase se odmítá točit (akorát se pěkně zahřeje). Naštěstí to není věc, která by byla nezanedbatelná, tak jsem na něj hodil bobek. Ale za těch 5000 stál nový od Bosche. Kdyby byla nějaká lacinější náhrada, tak bych to taky přivítal. Nemám rád, když mi na autě něco nefunguje.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

A to tam musí být nějaký speciální? Nestačí obyčejný na 12V třeba z ostřikovačů oken?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No podle me je tam jine cerpadlo, ktery dela daleko vyssi tlak, nez obycejne cerpadla na ostrikovace ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

motorek

Příspěvek od rade622 »

A jaký motorek byl u Favoušků byly to myslím GLS ti měli ostřikovače na světla. Soused má takovou devadesátdvojku doma. A feldy s tím byly snad taky.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Nevim, jaky to byl presne motorek, ale mel velky prutok aby udelal velky tlak .... Byl umisteny az u te kostce na narazniku, aby byli co nejmensi ztraty..... Ten tlak je tam proto, aby to melo vubec nejaky smysl... Protoze okno ti utre sterac, ale to svetlo ostrikne jen ta voda ....
Mam pravdu ???

mozna by ti tam ten motorek z favorita, nebo z feldy .... Nevim, jestli to tam vejde .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Zdeněk LKN
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 bře 2006, 17:51
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Zdeněk LKN »

Vita
Nevim, jaky to byl presne motorek, ale mel velky prutok aby udelal velky tlak .... Byl umisteny az u te kostce na narazniku, aby byli co nejmensi ztraty..... Ten tlak je tam proto, aby to melo vubec nejaky smysl... Protoze okno ti utre sterac, ale to svetlo ostrikne jen ta voda ....
Mam pravdu ???
Máš pravdu. Tento motorek má větší průměr vstupu i výstupu, aby dosáhl velkého tlaku. Je umístěn přímo na boku nádržky a přes gumovou průchodku je zapuštěn přímo do nádrže. K ní je přichycen plechovou páskovou objímkou. Údajně jsou tyto motorky i s dvěma výstupy. Já jsem měl pouze jeden výstup. Kdo si v práci mi říkal, že i Octávka má něco podobného a "jen" za 1600,- Kč. Budu muset zajet asi do servisu, zvednout auto a výstup z nádrže přesně změřit. Znamená to ale také změřit průměr hadičky, která vede k tryskám a vypustit všechnu kapalinu z nádrže, protože jsem celkem úspěšně tento otvor utěsnil, abych mohl používat ostřikovač čelního skla. :roll:
LANTRA 1.8/G4GM GLS; ročník 1997
jURis_
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 led 2012, 20:10

Re: Ostřikovač světlometů

Příspěvek od jURis_ »

Zdravím,
je tu někdo kdo na Lantře vozí ostřikovače předních světel a poreferoval by mi? Nebo některé, které by se tam daly dopasovat a byly by k užitku?
Díky ;)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“