Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Jamal
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2013, 08:22

Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jamal »

Ahoj,
nedavno som si zaobstaral i30CW s 1.6 MPI motorom. Najazdenych momentalne cca 2500km. Znervoznuje ma vsak nestabilny chod studeneho motora. Cital som tu na fore o starte motora (vraj normalny jav), otacky vyletia na cca 1800 a klesaju pomaly dolu. Obcas vsak zaregistrujem ze popri klesani este povyskocia o 50-100 a klesaju dalej. Horsie je to s rozbehom, ktory je obcas dost divoky. Motor sa po zosliapnuti plynu ako keby nachvilu zadusil, prip. je jeho chod neprijemne trhany, ako ked sa autoskolak uci rozbiehat. Par krat sa mi stane, ze po preradeni do dvojky sa ako keby uplne odstavi prisun paliva a nakopne az za 1-2 sekudny. Po zahriati motora nad 50 C sa uz sprava celkom kultivovane. Moze tam byt potencionalny problem, prip. sa to moze zabehnutim motora (ked uz budem mat najazdenych viac km) dostat do normalu? Dakujem za odpovede
Reklama
 

pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od pthvCZ »

Ahoj, mám stejný problém u 1,6GDI. Zítra se mi na to budou dívat. Zjistil jsem. že to souvisí s automatickým uzamykáním auta při rozjezdu a puštěnou klimatizací/topení. Jako by to mělo málo proudu a nezapálilo svičky.

Rada:
1. Rozjíždět u studeného auta bez klimatizace/topení.
2. Pokud je to možné, při přeřazení na 2 nepouštět na chvilku (1-3s) spojku, dokud se auto neuzamkne.
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
Jamal
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2013, 08:22

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jamal »

pthvCZ píše:Ahoj, mám stejný problém u 1,6GDI. Zítra se mi na to budou dívat. Zjistil jsem. že to souvisí s automatickým uzamykáním auta při rozjezdu a puštěnou klimatizací/topení. Jako by to mělo málo proudu a nezapálilo svičky.

Rada:
1. Rozjíždět u studeného auta bez klimatizace/topení.
2. Pokud je to možné, při přeřazení na 2 nepouštět na chvilku (1-3s) spojku, dokud se auto neuzamkne.
1. Rozbehavam sa bez klimatizacie
2. Automaticke uzamykanie mam vypnute

Rad by som len vedel, ci niekto s novym 1.6MPI ma rovnaky problem, resp. chcem pocut viac nazorov, kym pojdem do servisu. Predpokladam ze by sa ma snazili odbit, ze motor potrebuje zabeh a po par tisic kilometroch sa to spravi... preto som aj dufal, ze ked prekrocim hranicu 2000, ze sa to zlepsi. Ale zlepsilo len minimalne, predpokladam ze to len kvoli tomu, ze vonkajsia teplota stupla a motor nie je az taky studeny pri starte.
pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od pthvCZ »

Jamal píše:
pthvCZ píše:Ahoj, mám stejný problém u 1,6GDI. Zítra se mi na to budou dívat. Zjistil jsem. že to souvisí s automatickým uzamykáním auta při rozjezdu a puštěnou klimatizací/topení. Jako by to mělo málo proudu a nezapálilo svičky.

Rada:
1. Rozjíždět u studeného auta bez klimatizace/topení.
2. Pokud je to možné, při přeřazení na 2 nepouštět na chvilku (1-3s) spojku, dokud se auto neuzamkne.
1. Rozbehavam sa bez klimatizacie
2. Automaticke uzamykanie mam vypnute

Rad by som len vedel, ci niekto s novym 1.6MPI ma rovnaky problem, resp. chcem pocut viac nazorov, kym pojdem do servisu. Predpokladam ze by sa ma snazili odbit, ze motor potrebuje zabeh a po par tisic kilometroch sa to spravi... preto som aj dufal, ze ked prekrocim hranicu 2000, ze sa to zlepsi. Ale zlepsilo len minimalne, predpokladam ze to len kvoli tomu, ze vonkajsia teplota stupla a motor nie je az taky studeny pri starte.
Ja mam najeto 10tis a neuklidnilo se to.
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

Jamal
Příspěvky: 8
Registrován: 29 dub 2013, 08:22

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jamal »

MaxxMotion 100 pomohol?
Kolko km mas najazdenych?
So servisom si to neriesil?
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

Naježděno mám okolo 1500 km, se servisem jsem to zatím neřešil, nebyla příležitost, ale chci se optat, až se tam vypravím.

Každopádně, pročetl jsem americké fórum a na základě jejich doporučení jsem v nastavení vypl "eko mód". Má podle manuálu jen ukazovat jak řadit, ale prej i škrtí výkon.
Buď je to benzínem, nebo vypnutým eko-módem, nebo obojím, ale jak se zdá, tak mi to přestalo dělat. Auto po těchhle 2 změnách jede jak vyměněné. Jsem zvědav, jestli to tak vydrží.
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

Tak jsem dnes projezdil Prahu sem a tam a je to fakt výrazně lepší, stoprocentně to pryč ale stále není, hlavně teda za studena. Rozjezdy a přeřazování na křižovatkách už ale nejsou problém.
Toho "lepšího" benzínu jsem stále moc nevyjel, takže ještě to má čas se zlepšit.
Uživatelský avatar
Jožko
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 říj 2012, 14:24
Bydliště: Bratislava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jožko »

viete niekto potvrdit to vypnutie eko modu?
prave som to skusal na gdicku a nemam pocit ze by sa spraval nejak vyrazne inak

auto nema ziadny problem, iba som to chcel vyskusat
Hyundai i30 1.6GDI Style, Creamy White
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Mirus30 »

Moje zkusenost s ekomodem je, ze pouze radi kdy radit, zmenu odezvy plynu nebo dynamiky jsem nevypozoroval... [-X
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od idam.i »

Tiež mám informácie,že Eco nemá žiadny vpliv na auto.Je to len odporučanie,kedy radiť.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od kentanjack »

fyi, čerpal jsem tuhle informaci např. odsud:
http://www.hyundai-forums.com/269-elant ... o-off.html
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od idam.i »

Neviem skoro vôbec po anglicky.Ale čo som pochopil ,tak potvrdili moje informácie,že Ecomode pri manuálnej prevodovke mám len funkciu odporúčania ,kedy preradiť.V prípade automatickej prevodovky to už je iná káva.Tam to údajne má vpliv na spôsob radenia.Rovnakú informáciu som dostal aj v Hyundai servise.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od 69pavel »

no pokud tam date 100 oktan benzin a chod motoru jakoby se zlepsil tak to spis vypada ze to bude chyba SW,nektere cidlo ci snimac spatne vyhodnocuje dany stav a posila nesmysly do RJ a ta pak dodava motoru na normalni rezim chodu motoru nesmysly. pokud v HYU nemaji upraveny opravny SW co takhle skusit navstivit firmu ktera se zabyva chipovanim ,vysvetlit jim co to dela a oni dokazou potlacit ten nesvar pri studenem motoru,nebo to rovnou nachipovat,jsou firmy ktere to poskytuji aniz by padla zaruka na motor.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Jožko
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 říj 2012, 14:24
Bydliště: Bratislava

Re: Rozbeh studeneho motora 1.6 MPI

Příspěvek od Jožko »

na tom americkom fore niekto chytro poznamenal placebo efekt, zial musim sa priklonit :)
Hyundai i30 1.6GDI Style, Creamy White
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“