Výměna motoru / kde sehnat jiný

Moderátoři: miooo, Moderátoři

davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

Prosím o radu, něco mi začalo tukat v motoru ... zdálo se to jako maličkost jelikož auto jezdilo dobře, dobře táhlo a tak dále, spokojenot. Ale běhme 2 km se tukání natolik zhoršilo že jsem zvolil odtah do servisu. Tam mi sdělili že je to na výměnu motoru. Nevím přesně co odešlo ale nyní řeším co s autem, nemám představu kolik stojí motor, kde se dá sehnat a tak dále. Prý na klikové hřídeli zadřené ojniční ložisko na 3. válci.

Prosím tedy o radu co doporučujete, prodat auto tak jak je? Sehnat nový motor a kde? Motor má označení D4EA nebo aspon to je ve velkém techničáku, tak zřejmě ten potřebuji.

Santu mám rok a půl, zvyknul jsem si na něj a nechce se mi ani měnit, ale ted nevím co dělat, děkuji za jakoukoliv radu.
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Reklama
 

Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Peko »

Táto kľuka http://www.dily-kia-hyundai.cz/nahradni ... ridel.html by mala pasovať majú tam aj ojničné ložiská okolo 400kč http://www.dily-kia-hyundai.cz/search.p ... D+santa+fe treba tam len napísať mailom aké máš VIN a podľa toho ti niečo nájdu.Ale prečo zadrelo ložisko je potrebné tiež zistiť .
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

Děkuji za radu, a nevíš jestli je to složitá oprava, v servisu mi doporučují vyměnit motor, sehnat někde starší než tuhle závadu opravovat.
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Limitz »

záleží na tom co všechno se tím na motoru pokazilo, tak jako tak bude muset jít motor ven, takže by bylo dobré zjistit jak na tom ten motor celkově je a podle toho zvážit co dál, někdy je totiž oprava dražší než výměna motoru
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Peko »

Presne tak ako píše Limitz ak je to len kľuka a to ložisko a motor bol ešte dobrý nežral olej a dobre štartoval a ťahal vymeň len kľuku a ložisko lebo ten motor už poznáš nie je to zase taká strašná práca ak to máš kde vybrať alebo musíš vybrať aspoň prevodovku a všetko spraviť od spodku . Ak si to ešte nerobil skús si zohnať nejakého mechanika čo to robí doma možno aj z H servisu nech ti to vymení ale ešte si zisti či nemáš roztiahnutú ojnicu keď ju zadrelo. Jazdené motory sú na slovensku na tejto stránke http://www.autobazar.eu/sk/brands.php?p ... lada%C5%A5 jeden je tam za 900e a asi 92kw ale tebe sta čí aj 83kw lebo základ je ten istý a mal by si ešte nejaké súčiastky do rezervy .Ešte Poliaci majú za dobré ceny http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-50851 .Tento http://allegro.pl/hyundai-santa-fe-2-0- ... 33629.html je podľa foto určite VGT a ak ho predáva tak ako je na fotke tak je to super cena.
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

Děkuji moc za rady, zjistím zda opravdu nestačí vyměnit ty poškozené části a zda se nepoškodilo i něco jiného, v nejhorším případě tedy výměna motoru, alespon nyní vím kde a jak sehnat, děkuji.
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Richard555 »

no u těch ojnic je tak trochu problém, že jakmile to začne klepat tak tam je vůle a tou proteče spousta oleje, který pak chybí na mazání ostatních ložisek, tak mohou být načatý všechny.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Hardcam »

Peko: ta klikovka je na benzin 2.0 :?

sehnat VGT 92kW do Santy bude problem, velkej problem...83kW je vsude dost, tenhle jsem nenasel ani jeden...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

A já už jsem myslel že to tou novou klikovkou vyřeším, to jestli jsou načatý všechny se snad nějak pozná v servisu ne? Alespon v to doufám. A můžete mi poradit jak poznám jakou klikovku potřebuji, má to nějaké označení?
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Peko »

No podľa čísla ju všade nájde ako na D4EA 2crdi http://avto.pro/zap-2311027000-KIA-2070441832/ http://euroauto.ru/?option=com_eanumber ... 2311027000 aten motor VGT 92kw je rozdiel oproti 83 kw len v turbe vstrekoch čerpadle a tď. a to on všetko má na starom motore stačí mu zohnať len motor D4EA napr. z aut Elantra Tucson Trajet Kia Sportage 2 alebo Carens 2 a takých je celkom dosť. Aak bude meniť kľuku ta aj tak sa ojničné ložiská predávajú v sade na všetky ojnice tak to nie je problém .Na tej stránke s kľukou stačí poslať mail a oni ti odpíšu akú kľuku potrebuješ podľa VIN kodu alebo sa opítaj priamo v H servise či ti pasuje táto 2311027000 alebo aj táto 2311027420 .Prajem ti pevné nervy a nezúfaj je to len kus železa ktorý treba vymeniť a bude zase frčať ako nový .
Naposledy upravil(a) Peko dne 12 kvě 2013, 16:53, celkem upraveno 1 x.
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

Hardcam:

Jsi si jistý že ta klikovka není ta pravá? Pokouším se jí najít ale nevím jak je rozlišit. Nemáš nějaký typ kde hledat? Děkuji moc.
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

Peko:

Mám se tedy snažit sehnat tu klikovku a nebo rovnou motor a z toho si vybrat to co potřebuji, nebo použít ten motor a nandat na něj vše co jde použít z mého motoru? Co doporučuješ?
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Peko »

V prvom rade zožeň nejakého dobrého mechanika nech sa ti nato pozrie či je to naozaj iba tá kľuka a ložiská a ak áno a bol ten motor OK Vymeň len kľuku a ložiská ale ak tam bude ešte niečo drahšie poškodené kúp nejaký motor zlož z neho všetko ako je na obrázku a namiesto toho daj veci zo svojho motora hlavne všetko do čoho idú káble lebo ti môže blbnúť riadiačka.
Přílohy
1387_1.jpg
1387_1.jpg (200.89 KiB) Zobrazeno 5155 x
1387_2.jpg
1387_2.jpg (198.65 KiB) Zobrazeno 5155 x
1387_0.jpg
1387_0.jpg (184.24 KiB) Zobrazeno 5155 x
davidpdy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 11 pro 2011, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od davidpdy »

OK, dík za radu. V pondělí se mi na to bude koukat expert na motory, je prý jeden z nejlepších tak uvidíme. Určitě vám dám vědět jak jsem na tom a jak to postupuje ... no případně se i zase zeptám :-)

Díky.
HYUNDAI SANTA FE 2,0CRDi, VGT, facelift 4x4, automat, r.v.2005, typ motoru D4EA
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Výměna motoru / kde sehnat jiný

Příspěvek od Peko »

Ešte ma napadlo že novšie SF 2006 2,2 Crdi s automatom majú rozdielne značenie motora pre automat D4EB ATA a D4EB MT manuál ale pri 2 crdi D4EA som sa s tým ešte nestretol ale pre istotu sa na to opýtaj v H servise .
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“