Zapojení dálkového zamykání

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Frenký
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2013, 20:25

Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od Frenký »

Ahoj mám takový problém chci zapojit dálkáč od mxicar všechno funguje ale nebliká blinkr mám to napojené na páčku ale jednotka nedovolí aby blikali obě strany když jeden drát odpojím tak bliká jedna strana když jsou zapojeny oba nic se neděje u staré dvacítky to normálně šlo ale u nových ne proto to chci napojit na výstražné ale nevím kam za tlačítkem výstražáku jsou dvě patice jedna velká a druhá malá se třemi vodiči jeden je plus a dva mínusy když mám zkoušečku na kostře a zmáčknu tlačítko výstražných a dám na ten mínus tak zkoušečka bliká když vypnu tlačítko tak tam je mímus proto jsem na tento vodič zkoušel napojit plus a nic se neděle to samé mínus nemáte někdo nějaký tip
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od 69pavel »

pokud se nemylim tak na aute by mela byt hotova priprava pro dodatecnou montaz,melo by se to napojit primo do elektronickeho prerusovace a znej by uz mel byt dratek vyvedeny do svorkovnice(v protikusu volny pin) tak pohledej jak jsou pod palubovkou pojistky a sbernice svorkovnic,nebo jeste byvaji svorkovnice v levem prednim dvernim sloupku,,nejlepsi by bylo kdybys mel planek elektrosoustavy sveho vozu,tam by se dalo najit, nebo se poptej kde montujou tyto zarizeni,urcite budou vedet a poradi.

a na prilozenem navodu neni uvedeno kam napoijit dratek k smerovkam?
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od alarm »

riešil a vyriešil som to na Accente 2004. Bolo to už dávno, poviem ti len princíp...
Bolo treba jeden drôt odpojiť a súčastne jeden ,alebo dva spojiť, aby išli výstražné. Zistil som to tak, že som si premeral výstražné pred stlačením na konektore a po stlačení. Ale pozor, mínus voči mínusu nenameráš, takže ak dáš skúšačku na mínus a nejaký kolík a nič nenameráš pred stlačením, neznamená to, že po stlačení tam niečo je, pretože spinač mohol mínus prerušiť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Frenký
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2013, 20:25

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od Frenký »

Na plánku je to nakreslené na páčku zkusím to napojit na ten přerušovač asi blbá otázka kde zhruba najdu ten přerušovač?teoreticky i kdyby tam ta příprava nebyla tak ten přerušovač půjde ovládat těmy pulzy :D
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od 69pavel »

nejak mi uniklo co mas za typ auto a,napis typ a kod motoru,pokud budu mit planek elktroinstalace tak mrknu nato
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od alarm »

Hladal som schému, ako som to zapojil ale našiel som len časť, kde nie je nakreslené, ako spína a rozpína vypinač výstražných svetiel. Môžem ale potvrdiť, že na zapojenie som použil 3 relátka, kde jedno po príchode impulzu odpojilo jeden drôt, a druhé dve mali na starosť zopnutie dvoch drôtov . Dve relé sú tam preto, lebo navyše som tam mal pípak, ktorý rozlišoval zatvorenie a otvorenie auta (píp alebo píp, píp ,píp) a tranzistorové časové podržanie kontaktu, ktoré pri zavretí podržalo zopnuté relé, a Accent zablikal tri krát a pri otvorení, vtedy prišlo plus na druhý kontakt, zaplo výstražné len na jedno bliknutie. Toto by som vedel poskytnúť, ale spinač by si musel vybrať a premerávať každý s každým, či je vodivý alebo nie pri zopnutí/vypnutí. Bolo to tuším 8 kontaktov, takže cca 10 minútová záležitosť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Šimon
Příspěvky: 2
Registrován: 01 črc 2013, 12:27

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od Šimon »

Ahoj Lidi. Jako nováček tohoto fóra zdravím jeho účastníky a mám otázku. Koupil jsem manželce i20 s centrálem a chtěl bych k němu nainstalovat dálkové ovládání. Jednak se chci zeptat, jestli máte doporučení na typ dálkového ovládání k tomuto autu a potom - nejsem autoelektrikář, ale předpokládám, že centrální zamykání má cosi jako řídící jednotku, se kterou se jednotka dálkového ovládání musí propojit. Kde je v i20 jednotka centrálního zamykání vůbec umístěna?
Ford StreetKa, Laguna 2.0 IDE, Hyundai i20 1.2
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od nulda »

nebude to tady?
Přílohy
v1.JPG
v1.JPG (64.79 KiB) Zobrazeno 9946 x
epbcl11p044l.gif
epbcl11p044l.gif (89.17 KiB) Zobrazeno 9946 x
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Šimon
Příspěvky: 2
Registrován: 01 črc 2013, 12:27

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od Šimon »

V tom označeným místě se plácá (ti Turci! Ještě klika, že to nemontuje nějakej domorodec kdesi na Borneu ... :lol: ) plastový dekl, pod který není vidět. Zkusím tam juknout. Nicméně, manuál k i20 obsahuje stejnou fotku, jakou jsi poslal, tak že to tam nejspíš bude.

EDIT: z manuálu jsem se konečně dočetl, že centrál nemá samostatnou řídící jednotku, ale že ho obsluhuje základní (hlavní) řídící jednotka. V tom se laicky vrtat je celkem o hubu. Pokud se to DO pouze konektorem nepřipojí do nějakého volného slotu řídící jednotky.

Každopádně, díky za snahu pomoct.
Ford StreetKa, Laguna 2.0 IDE, Hyundai i20 1.2
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od soban »

Já jsem si nechal namontovat taky dálkové ovládání (neoriginál) maxicars, dělali mi to v Opavě.

A od nich mi taky neblikají blinkry, takže napojení na blinkry asi nebude jenom připojit kablíky - jinak samozřejmě že to jde vyřešit - relátka a pod... ale mi to nevadí že blinkry neblikají, aspoň to auto nikdo nenajde jak mi ukradnou klíčky - pokud je nebude obcházet :lol:
x-x-l
Příspěvky: 2
Registrován: 08 dub 2013, 13:42

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od x-x-l »

Zapojeni dálkové ovládání maxicar návod co mi poslali je nefunkční je na starý typ .
mám i20 rv. 2013
Dekuji za radu .

lepší obrázek http://uloz.to/xuwEo8Fm/navod-na-montaz ... 0-2008-jpg
Přílohy
IMG_20140831_072224.jpg
IMG_20140831_072224.jpg (70.87 KiB) Zobrazeno 8602 x
Syky
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2015, 08:36

Re: Zapojení dálkového zamykání

Příspěvek od Syky »

Kluciiiiii, potřebuju poradit a pomoct prosím...

hyundai i20, rok 2012....

Kamarád mě otravuje pořád , že chce zapojit dálku k centrálu, co dostal k narozeninám a já už nemám výmluvy :)

Pomohlo by mi, kdyby jste mi poradili prosím, jáké je tam zamykání, jestli mínusové, nebo plusové a úplně nejlepší by bylo, ať mu to nemusím kuchat a ušetříte mi práci, jaké dráty (eventuelně barvy) je zamykací a odemykací drát.

Předem moc děkuji za rady a ochotu...Syky
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“