Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka59
*
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2008, 19:36
Bydliště: Beroun

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Jirka59 »

Ahoj kolegové, v sobotu jsem měnil chladič klimatizace a přitom udělal pár fotek aby jste měli aspoň nějakou představu co to obsahuje. Není to nic složitého, ve dvou jsme to zvládli za 1,5h.
Přílohy
Nejdříve sundat nárazník.
Nejdříve sundat nárazník.
0,2.jpg (71.23 KiB) Zobrazeno 6797 x
Vyndat světla a výztuhu nárazníku.
Vyndat světla a výztuhu nárazníku.
0,3.jpg (98.94 KiB) Zobrazeno 6797 x
Potom sundat přední rám.
Potom sundat přední rám.
0,4.jpg (71.72 KiB) Zobrazeno 6797 x
Hyundai Accent 1,4Elegance Space Silver 5/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka59
*
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2008, 19:36
Bydliště: Beroun

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Jirka59 »

Pokračování výměny klimatizace.
Přílohy
0,5.jpg
0,5.jpg (74.05 KiB) Zobrazeno 6797 x
0,6.jpg
0,6.jpg (75.43 KiB) Zobrazeno 6797 x
Hotovo, už jen naplnit a vyzkoušet.
Hotovo, už jen naplnit a vyzkoušet.
0,7.jpg (75.85 KiB) Zobrazeno 6797 x
Hyundai Accent 1,4Elegance Space Silver 5/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Vilda »

Pěkný a hlavně praktický popis =D> ale měl si to dát do foto návodů ..... tam by to každý, kdo si bude sám chladič měnit našel. Tady to zapadne někam dolu a bude to škoda :roll:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od Martun »

Tak jsem udělal téma ve fotonávodech a přesunul. Bylo by opravu škoda to nemít ve správném chlívečku.. :wink:

Jinak pěkná práce! Nárazník už mám nacvičený.. ten dokážu do 5 minut sundat, zytek snad potřebovat nebudu.. :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od 69pavel »

no ještě by jste měli k návodu napsat postup jak sundat přední nárazník bez poškozeni laku a zlomeni západek držáku nárazníku, pro nezasvěcené to může být docela pěkný oříšek,to že je na fotce vidět sundaný ještě neznamená že každý ví jak na to,ale budiž to snad zvládne každý rádoby mechanik

potom----velmi důležitá věc!!!, než se namontuje kondenzátor klimatizace do auta tak že je třeba do vysoušeče klimatizace před montáži zamontovat novy sušič-vysoušeč a další drobnosti které je nutné zvlášť u klimatizace dodržet,
toto mi přijde trochu strohé a zcela nevhodné jako návod-zvláště pokud to je klima-toto není práce pro rádoby mechaniky ale odborníky na svém miste,ale pokud někdo chce riskovat,třeba poškození kompresoru klimatizace tak proč ne-že jo

a pro Jirka59, nikde se nezmiňuješ o zamontovaní sušiče do vysoušeče tak předpokládám že jsi ho koupil současně s novým chladičem-kondenzátor klimatizace,pokud ne čeká tě celá práce znovu, sušiče do vysoušeče se dodávají zvlášť
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od mcpapa »

Nevim jak u accenta, ale u i30 je to o hodně jednodušší. Kdyby se někdo chtěl inspirovat i u i30 tímto návodem, tak bacha. Stačí sundat plast zhora nárazníku nad maskou, pod ním uvolnit dva držáky (4 šrouby) se silentbloky a poté jde chladič(i s chladičem klimatizace) vytáhnout nahoru. Taky jsem chtěl sundavat nárazník a čelo a tak, a pak jsem zjistil, že je to všechno zbytečné:)
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od rokolo »

U Accenta to bude asi podobné, protože po výměně chladiče klimatizace v autorizovaném servisu :hyu: jsem provedl kontrolu jejich práce a podle "ošahaných" šroubů to vypadalo na to, že nárazník ani světla nebyly vůbec demontované....
Naposledy upravil(a) rokolo dne 18 zář 2013, 10:43, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od Martun »

No neříkej.. :shock: zeptám se nato svého dvorního mechanika.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak v :hyu: v Jihlavě, když mi měnili v srpnu chladič klimy, měli sundaný celý předek (stejně jako kolega tady na fotkách) a mastili se s tím 1,5 dne.
Accent vypadal na dílně jak po nějaké bouračce :D
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od Vilda »

Accent není i30 a celá konstrukce předku vozu může úplně jiná. Když se koukám na odmontovanou celou příčku a jak docela kreje vršek chladičů, tak bych řekl, že se sundat musí :-k přijde rozumnější ten komponent odmontovat a mít mnohem snažší manipulaci s chladičem samotným :-k nejspíš bych to udělal zrovna tak ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od mcpapa »

Acenta jsem asi nikdy neviděl s otevřenou kapotou, spíš to byla jenom připomínka, že jsem u i30 asi hodinu přemýšlel a zkoumal co všechno budu muset povolit, pak jsem odmontoval světla a když jsem vlezl pod auto a omylem se zespod opřel o chladič, tak mi vyjel ven a sice manipulace s tim byla trochu obtížnější, ale práce tak trvala asi hodinku a to jsem ani nemusel sundavat ty světla:).
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Uživatelský avatar
Jirka59
*
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2008, 19:36
Bydliště: Beroun

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od Jirka59 »

69pavel píše:no ještě by jste měli k návodu napsat postup jak sundat přední nárazník bez poškozeni laku a zlomeni západek držáku nárazníku, pro nezasvěcené to může být docela pěkný oříšek,to že je na fotce vidět sundaný ještě neznamená že každý ví jak na to,ale budiž to snad zvládne každý rádoby mechanik

potom----velmi důležitá věc!!!, než se namontuje kondenzátor klimatizace do auta tak že je třeba do vysoušeče klimatizace před montáži zamontovat novy sušič-vysoušeč a další drobnosti které je nutné zvlášť u klimatizace dodržet,
toto mi přijde trochu strohé a zcela nevhodné jako návod-zvláště pokud to je klima-toto není práce pro rádoby mechaniky ale odborníky na svém miste,ale pokud někdo chce riskovat,třeba poškození kompresoru klimatizace tak proč ne-že jo

a pro Jirka59, nikde se nezmiňuješ o zamontovaní sušiče do vysoušeče tak předpokládám že jsi ho koupil současně s novým chladičem-kondenzátor klimatizace,pokud ne čeká tě celá práce znovu, sušiče do vysoušeče se dodávají zvlášť
Sušič je součástí chladiče. Potvrzeno od prodejce i výrobce. Kdyby se někdo ptal, proč se prodávají zvlášť, tak je to proto, že by se měli každé 2 až 3 roky měnit. Ale já neznám ve svém okolí nikoho kdo by to dělal.
Hyundai Accent 1,4Elegance Space Silver 5/2008
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od Martun »

69pavel píše:no ještě by jste měli k návodu napsat postup jak sundat přední nárazník bez poškozeni laku a zlomeni západek držáku nárazníku, pro nezasvěcené to může být docela pěkný oříšek,to že je na fotce vidět sundaný ještě neznamená že každý ví jak na to,ale budiž to snad zvládne každý rádoby mechanik
Jako nebyl by problém nafotit demontáž nárazníku, pokud bude hezky, je to práce na chvilku. Ale to jsem považoval za celkem samozřejmé, že každý umí odšroubovat pár šroubků..
Jinak co se boční packy (západky) na nárazníku týká, ten mi urvali borci přímo v :hyu: v Pardubicích při nasazování nového kusu nárazníku.. ](*,) nepochopíš..
Přišel jsem nato tím způsobem, že když jsem chtěl montovat denní světla,bylo to tam omatlané tavnou pistolí... :roll: :roll:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od ouzo1 »

Čau, nárazník není potřeba vyndávat.(1,4 benzin) [-X
1. Vypustit vodu z chladiče
2. Demontovat saharu (větrák)
3. Odpojit hadice chladiče a vyndat chladič
4. Demontovat chladič na klimu +trubky (vypustit náplň ventilky)
5. Stejný postup na složení
6. Naplnit klimu(v Barumu za 1 100kč)
Jednoduchá práce i pro méně zručné(cca 10.matiček). Já to měl za necelé dvě hodiny i s tlumičema na zadku.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Foto + návod na výměnu chladiče klimatizace

Příspěvek od 69pavel »

Jirka59 píše:
69pavel píše:no ještě by jste měli k návodu napsat postup jak sundat přední nárazník bez poškozeni laku a zlomeni západek držáku nárazníku, pro nezasvěcené to může být docela pěkný oříšek,to že je na fotce vidět sundaný ještě neznamená že každý ví jak na to,ale budiž to snad zvládne každý rádoby mechanik

potom----velmi důležitá věc!!!, než se namontuje kondenzátor klimatizace do auta tak že je třeba do vysoušeče klimatizace před montáži zamontovat novy sušič-vysoušeč a další drobnosti které je nutné zvlášť u klimatizace dodržet,
toto mi přijde trochu strohé a zcela nevhodné jako návod-zvláště pokud to je klima-toto není práce pro rádoby mechaniky ale odborníky na svém miste,ale pokud někdo chce riskovat,třeba poškození kompresoru klimatizace tak proč ne-že jo

a pro Jirka59, nikde se nezmiňuješ o zamontovaní sušiče do vysoušeče tak předpokládám že jsi ho koupil současně s novým chladičem-kondenzátor klimatizace,pokud ne čeká tě celá práce znovu, sušiče do vysoušeče se dodávají zvlášť
Sušič je součástí chladiče. Potvrzeno od prodejce i výrobce. Kdyby se někdo ptal, proč se prodávají zvlášť, tak je to proto, že by se měli každé 2 až 3 roky měnit. Ale já neznám ve svém okolí nikoho kdo by to dělal.


od ktereho vyrobce jsi kupoval chladic?
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“