soupis problemu od koupe

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

soupis problemu od koupe

Příspěvek od t0x!n »

Cau chtel bych se podelit co vsechno mam za "vady" od koupe coz je cca 14dnu, prijdu si jak blazen a pritelkyne mi rika, ze si ty zavady uz hledam, no kez by. Prvni nejlepsi na levym zadnim kotouci vyryta drazka, momentalne uz tak 2 mm hluboka 2 mm siroka a zvetsuje se, zitra jedu do servisu, aby se na to podivali no to jeste nevi co mam za dalsi bonusy. Asi po 200km mi zacla drhnout salt paka, kdyz s ni pohnu vodorovne bud do leva nebo prava citim na jakovy spodni hrane jak silne drhne jako bych brousil kov o kov, no kde je to nadherny cisty razeni kdyz jsem auto koupil a sedl do nej nevim, zmena za 200km ulet... dale jednicka a z ni dvojka je to nejhorsi razeni, takhle hnusny a opravdu "kroupavy" razeni nema ani 12let starej peugeot 206 s kterym jsem jezdil doted a opet zmena od novyho a asi 200km, jako novy to bylo v pohode. Od 3ky vys to uz je v pohode tak nevim kde je problem. Dale jsem si dnes vsiml peknyho bonusu v podobe foukani studenyho vzduchu skrz skviry v salt pace, dneska sednu do auta rozjedu se topim a rikam si porad od kad mi fouka ten ledovej vzduch na ruku, kdyz topeni fouka teplej, no chvile ohmatavani a jde to skrz tlacitko zpatecky, jako nechci to videt pri -10. A zakoncil bych to kvalitkou steracu a motoru: sterace jsem pouzil asi 5x a uz zanechavaji cmouhy na nekolika mistech a to sem umyl jak rucne sklo tak sterac a zkusim setrit a zas, gumicka nechava primo ve stredu hlavniho "caru" od spoda az nahoru v jeho ose, motor taky jako novej nevedel sem, ze bezi, po cca 300km rve jako prase a jak jsem se docetl zde, to delaj hydrostely. Tudiz auto za ty prachy dobry, ale tolik sra*ek sem vazne necekal.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

Nomadd
*
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2013, 14:59

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Nomadd »

Co mas za motor ?
i30 1,6MPi Creamy White paket Parking
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od benny »

No začíná tu být čím dál víc a víc majitelů vozů :hyu: kteří se stěžují na kvalitu aut , hlavně těch vyrobených v Nošovicích. Já mám Accenta r.v. 2008 , vyroben v Turecku a musím říct , že takové problémy s ním nemám a to ho mám 5 let v provozu a najeto 52000km.
Jediná závažná věc byla svolávací akce na výměnu silentbloků předních ramen , když jsem o tom četl tak jsem kouknul a měl jsem je prasklé taky , takže do servisu a vyměněno v rámci záruky. Provozní opotřebení nepočítám. No a když tu čtu jak postupují v servisech :hyu: , tak mi běhá mráz po zádech , to snad není ani možný , dáte za auto cca 350000 kč a pak takový přístup , jediná možnost je nebát se po neustále se opakujících závadách a jejich neodstranění nebo neuznání vady si nechat udělat znalecký posudek a šup s tim k soudu , :hyu: spoléhá na to , že to nikdo neudělá , přitom záruční podmínky na auto jsou stejné třeba jako na mixer , 3x krát stejná závada a ende , vrátit prachy nebo vyměnit auto.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od t0x!n »

1.4 benal, ve vybave komfort
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od t0x!n »

+ jsem se v servise dozvedel ze pry bylo neco mezi destickou a kotoucem, ze to neni vyrobni vada a ze co mi maji povidat, ze to rict nemuzou ale mel sem si nechat 12 let staryho peugeota 206 a udelal bych lip.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Nomadd
*
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2013, 14:59

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Nomadd »

Nechapu ze si tu nikdo nestezuje na 1,6 konstrukce by mela bejt stejna aspon si to teda myslim mam teda nastesti obednanou 1,6ku ale je to fakt divne
i30 1,6MPi Creamy White paket Parking
Nomadd
*
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2013, 14:59

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Nomadd »

no tak na ten kotouc sem se ani neptal protoze sem si myslel ze to bude ono to se obcas stava a nemusi to bejt zrovna :hyu:
i30 1,6MPi Creamy White paket Parking
Nomadd
*
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2013, 14:59

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Nomadd »

Ja mam 405 Peugeota jezdim sni 15 let ale uz to chce zmenu doufam ze kdyz sem obednal i30 ze to nebude k horsimu ale takova auta jako je 405 se uz davno nedelaj myslim tim kvalitu :)
i30 1,6MPi Creamy White paket Parking
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od t0x!n »

No muj pocit z C@K Brno, prisel jsem, ze je strasne otravuju a co si vubec vymyslim, pri vyplneni predavaciho protokolu auta jim, mi dokonce napsali predbeznou cenu "opravy" 1000Kc, to jsem byl pripravenej, ze po konci jestli mi neco reknou je poslu nekam.

Potom se semnou technik sel podivat na kotouc, s komentarem kdyz se koukal, ze to nic neni a co si vlastne vymyslim, foto mobilem sry za zhorsenou kvalitu:
Obrázek

Pote si teda vzal klice, cekal jsem 30min. nez si technik udelal cas a to jsem byl stejne objednanej na urcitej cas, po chvili mi donesl desticku, ze udajne v ni byl asi predtim kaminek, ze oni tam nic nenasli, drazka v desticce byla po krajich pekne "oskubana", takze jsem se dozvedel, ze si za to muzu ja, ze tam vlitl kamen a ze zaruka se na toto nevztahuje.

Myslite si, ze kdyz to budu reportovat primo do Hyundaie mam moznost vyhadat si vymenu kotouce s destickou? Jako stve me to, clovek ma auto 14 dnu a v servisu do me vali jak si za to muzu ja, auto pouzivam na normalnich komunikacich a ze oni maji konstrukce naho*no reseny brzdy za to si muzou snad oni...

Aspon mi vymenili sterac kterej spatne stiral v podstate bez kecu, jen s poznamkou jak mam do zimni smesy davat par kapek jaru, ze to lip pry bude stirat, no ja nereklamoval stirani, ale to, ze sterac nestira cast okna v jeho zaberu, no nevim mam jeste puvodni zimni smes do odstrikovacu od Hyundaie a mam tam rvat jar? WTF?

Udajne ohledne razeni, mam pry pockat protoze si auto musi sednout, no nevim prvnich nekolik stovek km razeni cisty, ted horsi, tak nevim co si ma sedat...

Pak sem resil ohledne skubani pri zarazene 1 a 2ce pri nizsich ot. radove do 2500, dozvedel jsem se ze uz 3/4 roku o tom Hyundai vi a ze pracuji na novym SW ridici jednotky, ale jeste pry neni.

Posledni vec odhledne "foukani" pres tlacitko na salt pace, pry se mi to zda, je to chlad od kovove packy a nemam mit ruku na radici pace, no nevim proc bych ji tam nemel, kdyz mam v aute i operku na ruku... Hlavne jsem dneska opravdu nechal vytocit motor aby byl pekne zahratej, vytopil auto co to slo a stejne odtam sel chlad a mel jsem zmrzly prsty, tak at mi nekdo povida jak to je chlad kovu, kdyz citim foukani, ale to uz nevim jak bych se mel hadat...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Santík »

Zdravím,
No já mám I30 s motorem 1,6 od konce května, momentálně najeto 17000km a zatím no problem. Spotřeba 5litrů, motor šlape jako hodinky, je tichý a po překročení 10000km se už objevilo i těch 120koní :D . Žádné klepání se nekoná, jen ráno při studeném motoru to zaváhání plynu, ale to snad vyřeší nový SW. Santík
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Nomadd
*
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2013, 14:59

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Nomadd »

Stim kotoucem podle me nemas sanci ale treba nemam pravdu . Tohle se podle me bezne stava u vsech aut nejen u :hyu: Auto jeste nemam takze zbytek nemohu posoudit :)
i30 1,6MPi Creamy White paket Parking
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od idam.i »

Zatial sa javí 1,4 ako najslabší z ponuky i30 benzín.Aspoň čo si všímam sťažnosti na motor.S motor 1,6 CVVT akurát,že studený chvílu neťahá a 1,6GDI zatial vyzerá byť OK. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od dalibordn »

A co by majitelé vozů :hyu: za ty prachy také chtěli?Kvalitu a výbavu za tak málo peněz to si děláte srandu?Jednou řada z vás pochopí velkou životní chybu finančního rozhodnutí ke koupi tohoto skvělého vozu.A teď všichni celoživotní věrní majitelé vozů :hyu: hlavně i30 Nošovice do mě. =D>
Hyundai i30 made in cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od Hardcam »

dalibordn píše:Kvalitu a výbavu za tak málo peněz to si děláte srandu?
On uz Fiat podrazil jo? :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dalibordn
**
Příspěvky: 140
Registrován: 02 bře 2009, 18:24

Re: soupis problemu od koupe

Příspěvek od dalibordn »

Doufal jsem,že nebudeš reagovat jako první skalní,ale spletl jsem se zase.Je mi líto těch nových natěšených a zklamaných ne těch co jsou celý život unešeni.Fiat bohužel nezdražil a problémy nevěř,ale nejsou.Asi jsem koupil výjmečný kus.Další již na tom tak asi nejsou.Čekal jsem úder věřím,že jich bude víc.S tím se ovšem při psaní kritiky musí počítat. :cry:Jo a kvalitu s výbavou poslouchám dnes a denně všude v reklamách.A že jich :hyu: každý den má všude možně.Pravda je asi jinde.
Naposledy upravil(a) dalibordn dne 15 říj 2013, 21:13, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 made in cz
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“