Denné svietenie.

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

Pred 2 dňami som si všimol na palubovke zmenu. (Mám najazdených cez 12000km). Používam stále funkciu AUTO na svietenie a niekedy, keď je nepriaznivé počasie a myslím si, že by bolo vhodné zapnúť aj stretávacie svetlá ak už nesvietia, tak ich manuálne prepnem. Vždy keď som naštartoval, zobrazila sa mi v pravom dolnom rohu budíkov zelená kontrólka. Presne taká ako je hneď vedľa - napravo od nápisu AUTO na prepínači svetiel. Nerozmýšľal som nad tým čo je to za kontrólku a prečo svieti. Proste sa vždy rozsvietila a mal som za to, že je to kontrólka denných svetiel. Pred 2 dňami som naštartoval a kontrólka nesvietila. Zkontroloval som polohu vypínača. Bolo tam AUTO, ako vždy. Prepol som o jedno doprava a kontrólka sa rozsvietila. Prepol som naspäť a nič. Vybehol som von z auta a denné svetlá svietia. Nechápal som. Doma som to celé zkontroloval a zistil som ešte niečo, čo som pred tým nevidel. Nielenže kontrólnka nesvieti, ale denné svetlá svietia silnejšie a keď prepnem o jedno doprava, svietia slabšie. Doteraz svietili vždy rovnako a posledná haluz, v polohe 0 mi denné svetlá pri naštartovanom motore nesvietili a teraz svietia.

Bežal som do servisu, že čo sa deje a páni na mňa pozerali ako na blázna a tvrdili mi, že nie je možné, aby mi tá kontrólka podľa ktorej som ja niekoľko mesiacov omylom/nevedome sledoval či mám zapnuté denné svietenie, svietila. Dokonca mi tvrdili, že je normálne ak denné svietenie mení svoju intenzitu, podľa režimu v ktorom práve je. Nemám rád, keď sa ma niekto snaží presvedčiť na niečo čo som deň čo deň poižíval/sledoval, že neexistuje. Skoro som ich "pozabijal od zlosti".

Cestou domov som rozmýšľal čo sa so svetlami stalo. Nie som idiot, som puntičkár a detajlista a viem ako sa moje auto chová. Mám ho rád a venujem sa mu. Nikdy pred tým som nevedel, že denné svetlá svietia raz silnejšie a raz slabšie, až keď mi to povedali v servise. Keď som doviezol auto z predajne, všetko som odskúšal/otestoval. Bolo to pre mňa nové a chcel som vedieť ako to funguje. Vtedy denné svetlá svietili vo všetkých polohách rovnako a v 0 nesvietili.

Prišiel som na to, že páni v servise mali takmer vo všetkom pravdu, až na to že aj ja. Mne až do predvčera podľa všetkého totiž vôbec nefungovalo denné svietenie a v polohe AUTO svietili parkovačky, ale len predné. Takže ja som celý čas jazdil na parkovačkách a preto mi aj svietila kontrólka, dneska už viem, že parkovačiek.

Denné svetlá mi teraz žiaria ako nikdy predtým a keď sa prepnú svetlá na stretávacie tak denné sa stlmia. To sa pred tým nikdy nestalo.

No kompletná haluz. Ja nechápem čo sa vlastne stalo a prečo mi to nefungovalo ako má od začiatku. :P :P :P :P :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od sefina »

asi to bylo porouchané :D :D :D nebo se jedná o zázrak a přítomnost mimozemšťanů u Hyundai je možné všechno
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od Hardcam »

Servis to popsal tak, jak to ma byt a pokud se nemylim, mam to tak stejne:

0 - denni viceni
AUTO - denni sviceni ci potkavaci svetla
parkovacky (nizsi intenzita jak denni sviceni + se rozsviti i ozdobny oblouk kolem svetel)
hlavni svetla - ty pouzivam ja, nepouzivam denni sviceni

Dale to lze modifikovat tak, aby v poloze 0 nesvitilo nic.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

Hardcam píše:Servis to popsal tak, jak to ma byt a pokud se nemylim, mam to tak stejne:

0 - denni viceni
AUTO - denni sviceni ci potkavaci svetla
parkovacky (nizsi intenzita jak denni sviceni + se rozsviti i ozdobny oblouk kolem svetel)
hlavni svetla - ty pouzivam ja, nepouzivam denni sviceni

Dale to lze modifikovat tak, aby v poloze 0 nesvitilo nic.
To čo mi povedali v servise dáva zmysel a ja sa tomu ani nebránim. Je to v poriadku. Nepotrebujem ani, aby to v polohe 0 nesvietilo. Len som bol hodne prekvapený, keď to zrazu u mňa začalo fungovať inak. Ja si myslím, že som mal zalepený nejaký kontakt na relátku, alebo niečo podobného charakteru. Teraz viem, že to bola anomália a súčasný stav je v poriadku.

Jediné čo ma našvalo, že zo mňa robil pracovním blbca a dušoval sa, že to čo mi to robilo niekoľko mesiacov nepretržite, sa nemohlo diať. Ja som to deň čo deň mal pred očami a on mi tvrdí, že to nie je možné. No, asi je! :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od Hardcam »

A ja bych prave potreboval, aby to v poloze 0 nesvitilo. Kamaradka ma novou i30 a ma to takhle nastaveny, taky to musim nejak poresit. Kazdopadne moc nerozumim tomu, ze se ti to preplo samo od sebe, pochopil bych, kdyby po servisni prohlidce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

Hardcam píše:A ja bych prave potreboval, aby to v poloze 0 nesvitilo. Kamaradka ma novou i30 a ma to takhle nastaveny, taky to musim nejak poresit. Kazdopadne moc nerozumim tomu, ze se ti to preplo samo od sebe, pochopil bych, kdyby po servisni prohlidce.
To som sa aj ja divil a to hodne. Keď mi tá kontrólka čo normálne vôbec pri AUTO nesvieti, ale mne svietila, prestala svietiť, bol som v šoku. Hneď som letel von z auta a bol som prekvapený, že svetlá svietia a ešte viac ma prekvapilo, keď aj tá kontrólka svietila, ale v inej polohe. #-o

Nechápem prečo tie denné svetlá v polohe 0 svietia. Na čo tam potom 0 je???

V anglickom návode je v sekcí 4 na strane 69 popis kontróliek svetiel a tá zelená čo svieti napravo dole v rohu (už viem, že to patrí parkovačkám) je tam popísaná ako všeobecne kontrólka svetiel. Preto som neriešil na čo je, proste svetlá svietili a kontrólka tiež = všetko v poriadku.

Samozrejme, že je tam napísané, že svieti keď svietia zadné svetlá a stretávacie a ona svietila aj v tedy, tak som to proste bral, ako O.K.
Přílohy
Screen Shot 2013-11-11 at 23.13.45.png
Screen Shot 2013-11-11 at 23.13.45.png (116.93 KiB) Zobrazeno 8842 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
avantimes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2013, 18:15

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od avantimes »

Moje 40ka takhle svítí od začátku překvapuje mne že jsi si nevšiml že ti světla nesvítí když jsi dojel nějaké auto. To že se mění intenzita při normálním svícení je logické vždyť to ve tmě svítí jak svářečka když proti mne jede někdo za šera a zapomněl přepnout je to dost nepříjemné. To že svítí denní světla v pozici 0 je taky fajn automat kolikrát svítí když to vůbec není potřeba a je zbytečné žhavit si xenon.
i40 cw 2.0 GDI
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

avantimes píše:Moje 40ka takhle svítí od začátku překvapuje mne že jsi si nevšiml že ti světla nesvítí když jsi dojel nějaké auto. To že se mění intenzita při normálním svícení je logické vždyť to ve tmě svítí jak svářečka když proti mne jede někdo za šera a zapomněl přepnout je to dost nepříjemné. To že svítí denní světla v pozici 0 je taky fajn automat kolikrát svítí když to vůbec není potřeba a je zbytečné žhavit si xenon.
Ešte raz napíšem, že mi nevadí ako to funguje, ale bol som prekvapený že sa to z ničoho nič zmenilo. Ja som na predomnou idúcich autách odraz svetiel videl, ale netušil som ako moc silné to svietenie má byť. Teraz keď naštartujem v noci a prepnem z AUTO do 0 tak to je žiara ako hrom, to som pred tým nikdy nezažil. Predtým som mohol prepínať koľko chcem a intenzita bola stále rovnaká a v polohe 0 mi nesvietilo nič. Dokonca som sa divil, prečo parkovačky svietia tak isto ako denné svietenie. Teraz už viem. Mne denné svietenie nefungovalo a montovali sa do toho pre nejaký dôvod parkovačky. Pri prepnutom AUTO mi svietili parkovačky a len predné. Stále som teraz nervózny keď naštartujem a tá kontrólka napravo dole nesvieti. #-o Mám pocit, že niečo nie je v poriadku. No haluz nad haluz. Zvykám si na normál. :D :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od miskinsr50 »

Ahojte...

asi si zabudol ešte na jednu vec a to som si ja všimol včera ja. Keď mam svetla v polohe 0 LEDKY svietia silno ale nie cele. t.z. ze svietia len tie viditeľné ledky. Keď prepnem do polohy AUTO a senzor zaznamená malo vonkajšieho svetla - zapnú sa stretavacky + ledky svietia slabšie ale svietia cele t.z. ze ledky svietia až po koniec pásikov. Ked prepnem svetla do polohy parkovaciek – LED svietia cele bez stretavaciek a samozrejme zadne svetla svietia tiež.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od soban »

Já bych možná vysvětlení měl.

U mé i20 když vystoupíš a necháš zapnuté světla-parkovačky a máš vypnutý motor jak otevřeš dveře parkovačky zhasnou, pokud je chci nechat rožnuté musím otevřít dveře a vypnout zapnout světla pak po zavření dveří zůstanou svítit.


Takže zda jsi něco podobného neaktivoval takže ti zůstaly pořád svítit parkovačky - místo DRL a jak to bylo na AUTO tak se PC nějak zblblo a jak si světla vypnul do 0 a možná vytáhl kliček tak se to pak zase resetlo do default stavu tak jak to má fungovat. A aji bych tomu věřil protože jak je to nové tak jsi skoušel jak to svítí - co svítí atd...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od robertbulko »

Dík že sa v tom vrtáte. Nie je nutné to ďalej riešiť. Svetlá mi fungujú ako majú. To prečo do toho osudového momentu fungovali inak už nikto nezistí. Podľa mňa to bol nejaký "prilepený" kontakt na relátku..... :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od soban »

Tomu nevěř dnes už se relátka nezasekávají jak kdysi takže pokud zůstane sepnuté může za to většinou SW v CPU který je řídí.

A pokud tam není velký odběr tak už tam ani mechanické relé nebývá.
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od triktrak »

Ahojte,

Vyriesili ste niekto to svietenie tak, aby v polohe "O" nesvietilo nic? Preco ked na niekoho budem cakat v noci so zapnutym motorom musim svietit ako vianocny stromcek?
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od kesalwab »

Nevím jak v poloze 0, ale pokud mám polohu AUTO a čekám s vypnutým motorem (tuším že možná i zapnutým ale nevím), tak při otočením na polohu 0 a zpět na auto se mi světla vypnou
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Denné svietenie.

Příspěvek od triktrak »

kesalwab píše:Nevím jak v poloze 0, ale pokud mám polohu AUTO a čekám s vypnutým motorem (tuším že možná i zapnutým ale nevím), tak při otočením na polohu 0 a zpět na auto se mi světla vypnou
Pri vypnutom motore ma vypnute svetla hadam kazdy...

Neviem ci sa rozumieme:

Ide mi napr. o situáciou: "v zime v noci na niekoho cakam - potrebujem si vyhriat auto - zapnem motor - svietim (minimalne diódami)". Ako dosiahnut to, aby motor bezal a VSETKY svetla boli vypnute.
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
Odpovědět

Zpět na „i40“