Kopie klíče?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Kopie klíče?

Příspěvek od severtom »

Hardcame, možná budeš vědět nejvíc... při hledání na tomto serveru vypadlo jediné téma:
Kde nechat vyrobit náhradní klíč bez elektroniky.
u modelu I 30 2012-
Jak je typické, jen se tam rozhádali a začali řešit, k čemu dotyčný ten klíč potřebuje a ne, kde ho sežene.
Vzhledem k tomu, co jsem psal o autorizáku (neprovedená svolávačka - nošodrát - kterou jsem zaplatil), je pro mě síť Hyu až tou poslední záchrannou sítí. Zatím mám tip Pražský zámečnický servis, umí vyřezat klíč podle klíče a přímo z ŘJ vytáhnout a naklonovat kód.
Nicméně pokud by někdo uspěl u autorizáku, bez týdnů objednávání a bez trojnásobně zvýšené ceny, tak rád služeb Hyu využiju. Třeba to tu i někdo od nich čte.

PZP má nabídku na hodně automobilek a modelů, u i30 uvádějí dva typy čipů v klíči a zjevně si s oběma poradí, 1500 Kč za hotový funkční klíč, poloviční cena než u jiných modelů Hyu. To si vezmu rovnou dva.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od Hardcam »

Ted uplne nevim, jak chces, aby vysledek vypadal.
Ja jsem to treba resil tak, ze jsem si koupil planzetu do vystrelovaku za cca 120,- korun a nechal u kamarada v zamecnictvi vybrousit. Jenze to je mi ponekud k nicemu, protoze k ni uz nemam obal s elektronikou a po trech letech uz to ani nemam chut resit.
Nemel by treba byt problem sehnat klasicky klic (stejny jako mas ten nahradni servisni nekde doma v supliku), bez imo by mel jit do cca stovky sehnat.
i30 I gen. ma pokud vim jen jeden cip a jestli umi kompletni klic do 1500,- pak je to cena hodne dobra, protoze v Hyu stoji 4ku.
Pripadne vic popis, jak chces, aby vysledek vypadal - tzn. co chces vlastne mit.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od severtom »

Dik... v tom starém tématu řeší mechanickou kopii klíče bez možnosti startovat.
Já potřebuji klasický klíč a právě se jdu zeptat do místního Hyu, zda mi na základě faktury k autu, které jsem od nich koupil, dají těch 5/6 číslic k loginu do jednotky.
Budu se snažit o maximální slušnost a vstřícnost, pak sem napíšu svou zkušenost.
4 litry za 1 klíč je tupě moc, hlavně za 2 budou chtít osmičku a to jen proto, že jsou značkoví.
Třeba mě příjemně překvapí, třeba ne. V tom případě je tu alternativa http://www.pzppraha.cz/autoklice.html
kde to umí za 1500, pokud máš kód, který třeba u Feldy byl na plechovém přívěsku na origo klíčích.
U některých aut umí přímo zkopírovat čip v klíči, tj. nepotřebují ani auto, ale u i 30 to zrovna na potvoru nejde.
Další možnost, ve kterou pořád doufám, je zkušenost někoho dalšího, kdo tím už prošel.
Je docela rozdíl 3 litry za 2 klíče vs. autorizovaných 8 litrů za jeden...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od nulda »

kdyz uz jsme u tech klicu... nevite nahodou nekdo jak sundat ty gumovy tlacitka? zacala mi praskat ta guma na zamykacim tlacitku a ja bych ji chtel z druhe strany necim zakapnout aby se mi to nerozjizdelo dal
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od Hardcam »

Klic je nerozebiratelny. Korejska specialitka.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od tatchwud »

Včera jsem zrovna koukal, jak se to rozebírá, kdyby došla baterka. Jestliže to nejde rozebrat, jak se řeší nefunkčnost dálkového ovládání? Jako druhý klíč jsem dostal klíč bez dálky.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od alarm »

fšecko je rozoberatelné.. :mrgreen:
Niekedy nožom a potom zalepiť.... ale rozobrať sa to vždy dá... horšie je to zložiť. Preto by sa mala používať fráza "je to nezložitelné" a nie nerozoberatelné :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od severtom »

Ano, vše je rozebratelné, jak už zaznělo, za druhé vše je nahraditelné tělem vyskakovacího klíče z allegro.pl, do kterého si vsadíš tu kovovou část, za třetí ještě se to sem trochu bojím napsat, protože pro klíče jedu až zítra, ale situace se vyvinula docela legračně:
Servis Hyu až při pohledu do počítače s překvapením zjistil, že origo klíč stojí lehce přes 600 + DPH. Plus diagnostika - hodina - 800 Kč. Bohužel plus mnou zařízené vyřezání klíče mimo H, což jsem se ptal, 600 za dva. Bohužel plus 2 dny na objednání a doručení... což kvůli 14 dnům čekání na slíbený nošodrát nemohu akceptovat.
To vše versus 1500 Kč za kompletní klíč a nakódování do ŘJ auta mimo H. Volba je jasná. Ne kvůli ceně, ale kvůli tomu, že ti šoupnou origo klíč do čtečky, zapípá jim to, vloží tam čistý klíč, který visí nad čtečkou, a hned řeknou "Půjde to. Potřebujeme k tomu na hodinu i auto. Kolik klíčů chcete?"
Asi proto šel H s cenou dolů, ale nepomůže jim to, pořád tam je ta dodací lhůta, čekací lhůta, objednací lhůta, nejistota, zda to dodrží.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od Hardcam »

severtom: to jakoze klesla cena ze skoro 4 tisic na 726 korun?

Originalni klic je nerozebiratelny :!: jde pouze nasilim rozbit a zpet uz slozit nejde. To, co vy mu tady radite, je nenavratna destrukce klice.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od tempest »

Jak se tam teda mění baterka, až jednoho dne dojde?
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od mechoun »

Na výměnu baterky rozebrat (rozloupnout) jde.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od Hardcam »

na baterku je tam kryt, ale to porad neznamena rozborku klice :wink:
napr. v cidle TPMS se nedaji menit ani ty baterky, vsechno je to zality...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od severtom »

Chlapi, docela dost odbíháte od tématu. Nechci promazávání, ale chci přehledné (původní!) téma.
Info od Hardcama o 4000,- za klíč bylo podobné infu v mém autorizáku. Jak jsem psal, až při pohledu do PC konstatovali cenu značně nižší než Hardův údaj, ale nejsou schopni zajistit rychlou výrobu ani celou výrobu vlastními silami, proto jsem zvolil (opět) neautorizované řešení, téměř na počkání, bez bulíků na nose, cena známá předem, 1500 za klíč resp. 2500 za dva klíče najednou, výsledek je na fotce.

http://img24.eu/v-d8rpplm4.jpg

(Přímo fotka sem nejde vložit - server píše, že nedokáže zjistit velikost obrázku - proto vkládám takhle)

Klíč je vyráběn v Mexiku, je označen HYU, jestli je autorizovaný nebo ne, je mi buřt. Polotovary jsou bez čipu, takže do paměti ŘJ můžete klidně párovat samotné čipy, které poté vložíte do hlavy klíče a je to. Naprosto stejný postup, o němž jsem psal (allegro.pl - plastová pouzdra klíčů, na všechny značky vozů, s dálkou či bez - v podstatě jde o držáky toho kovu vlastního klíče, který vám H stejně neumí vyrobit, zadávají to externě).

To "Hecho en Mexiko" mi připomíná Feldu blahé paměti, kde byly přepínače na palubce také ze zámoří - stejného původu (zjistil jsem to při dodatečné instalaci klimatizace, kterou schade werke v roce 2000 na 1,3 combi prostě neuměli nabídnout hned z výroby).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od Hardcam »

Aha, to neni vystrelovaci klic, co ma vetsina z nas, ten stoji bez mala 4 tisice. O toto reseni jsem se nazajimal.
Jinak mi byla doporucena tato firma, pry se pres ne daji sehnat uz i vystrelovak + samotne kodovani s autem.

http://autoklicecz.cz/kategorie/211-hyundai/
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kopie klíče?

Příspěvek od severtom »

:-) oceňuji snahu, ale o ten jsem se zase nezajímal já.
Přesto jsem popsal řešení - velmi levně z allegra + vložit čip + přidat planžetu, kterou ti vyřežou za 2 kila kdekoli.

Řeší se to tak už léta - např. http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... tid=110877
Originály jsou nesmyslně drahé, dodací lhůty zpravidla delší...

Opakuji, že i v autorizáku se divili (toto úterý a to můj klíč měli v ruce), že už to nestojí 4 litry jako dřív (obyčejný mechanický bez dálky).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“