Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie s DO

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie s DO

Příspěvek od Hyena »

Precital som si ostatne prispevky ohladneni chyb centralneho uzamykania na tomto fore.
Mam Getz 2006 1,4. Central v aute udajne bol ale nie na dialkove. To sa dalo nastavit v dialkovom ovladaci pageroveho alarmu Magicar.
Ako sa teraz ochladilo, obcas sa mi skoro rano stane, ze po stlaceni tlacitka na DO Magicar zaznie slabsi zvuk z dveri auta nez bezne a vsetkych 5 dveri sa vobec neodomkne. Uz to poznam podla zvuku, ze nejde o dokonceny proces, ze inak to hrkne vo dverach silnejsie.
Niekedy to opakovanym skusanim ide, no vacsimou nejde.
Potom klucom otvorim taktiez len dvere vodica. Takisto ani pouzitim packy na vnutornej strane dveri mi ostatne dvere neotvori. AZ KED NASTARTUJEM, potom vnutornym otvaracom dveri hned na prvy krat otvorim vsetky dvere, s patricnym spravnym a hlucnym zvukovym doprovodom v kazdych dverach, co hned viem, ze su spravne otvorene.
Podozrieval som teda autobateriu, no po premerani je autobateria v poriadku, menena pred mesiacom a pamatam si ze mi toto blblo aj vlani v zimnom obdobi.
Moze to byt rozdiel, ze 12voltov co bateria poskytne centralu za vypnuteho motora je v zime malo a potrebuje 14,4 V, co dosahuje po nastartovani a toto napatie pomoze servom zvladnut zimne podmienky ?
Cital som starsie prispevky. Zavada je teda vo dverach vodica, odkial su ovladane aj vsetky ostatne dvere. Mam nejako dat dole vnutorny plast a prestriekat kovove tiahla ? Alebo pouzitim skrutkovaca to tiahlo dotiahnut pri tej plastovej spojke ? Predpokladam ze nemam vadny ten cierny multispinac, ktory tu niekto rozrezaval, kedze bol zlepeny, nakolko mi to mimo chladneho obdobia funguje.
Zvladnem to ako laik ? Lebo ako tu niekto pisal, tazko sa servisakom opisuje zavada, ktoru im priamo nemozem ukazat.
Dakujem
Getz 1.4 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Josef »

Pokud ti to někdy neodemkne všechny (nebo některé) dveře, ale VŽDY se ti dálkou zamknout všechny dveře je to na 90 % ten spínač ve dveřích řidiče
DSCF0416+.jpg
DSCF0416+.jpg (146.48 KiB) Zobrazeno 6473 x
mě odešel po 6 letech

koukni třeba i na
http://www.getzclub.net/viewtopic.php?f=7&t=243
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

Ale potom preco ked nastartujem auto, to funguje a funguje to potom cely tyzden. A zase pride chladnejsie rano a je problem. Mna myli to, ze za chodu motora to ide...
Akym stylom mam objednat ten spinac, ked sa rozhodnem ist tou cestou ? Oplati sa mi zhodit calunenie a nieco prestriekat alebo dotiahnut ??
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Josef »

Vlhkost, teplota, studený spoj :?: vše je možné :oops:
Příčinou je tento "bazmek" pravděpodobně ovládaný nějakým elmag relé pro pohyb vpravo-vlevo
DSCF0418.JPG
DSCF0418.JPG (72.93 KiB) Zobrazeno 6448 x
Zkusit to prostříkat nějakým VD sprejem můžeš, tím nic nezkazíš. Ale pokud se pokazilo něco uvnitř, stejně tě čeká výměna #-o . Číslo dílu (originál :hyu: ) máš na fotce, cena cca 2500 CZK
číslo dílu.jpg
číslo dílu.jpg (19.15 KiB) Zobrazeno 6441 x
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

No otvoril som calunenie dveri, strhol igelit.
Tu stvorzilovu ciernu krabicku som ani nevidel, podla kablov je zrejme na lavo pod zamkom, ze ?
Videl som ken dvojzilovu modru krabicku, ktora je na fotke ktoru prikladam. Ta krabicka robi co ???
http://ulozto.sk/xuD2n7Yt/image-jpg
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od vipe »

:-k Ta modrá krabička je servo motorek, který nahrazuje pohyb klíčku v zámku dveří při odemykání. Ovládaný je přes jednotku alarmu Magicar tvojí dálkovou klíčenkou. Vyzkoušet to můžeš když máš sundaný tapec ze dveří. Zamkni - odemkni tou dálkou a uvidíš zda ti ta modrá krabička tahá za táhlo. Pokud to všechno funguje tak hledej problém v tom černém bazmeku jak psal Josef, který je součástí zámku dveří. :wink:
:-k Napětí na to může mít vliv pokud se něco pokazilo v té elektronice co je uvnitř.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

A ten cierny multispinac dam ako dole ? Musim dat dole skrutky celeho zamku zboku, odpojit vsetky tiahla a este povolit aj tie dve matky, ktore drzia vnutornu plastovu vystuz? Toto vsetko musim vytiahnut, ano ? Je tam dost zly pristup a ruku strcim asi najlepsie cez tu spodnu dieru. Skor ako tu krabicku u Hyundaia objednam, chcem ju vytiahnut a odfotit. Najhorsie je, ze tu krabicku ani nevidiet, vidim pod zamkom len nejake biele plastove listy - ta krabicka bude zrejme tymi listami este chranena, ked podla dratov zistujem kde to ide.
Nebudem mat problem s demontazou a montazou ? Okrem doskriabanych ruk ;) ?
Modra krabicka pracuje asi spravne, az na to ze to gumenne tesnenie je rozpadnute a nic teraz nekryje to plastove tiahlo ktore beha do nej a z nej.
Dik
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od alarm »

možno trepem, lebo si to už nepamätám, ale neviem, či to nedrží ešte jedna skrutka. Keď otvoríš dvere, tak je ak je tam čierna zátka, a pod tou zátkou je skrutka. Ale neviem, už, čo drží...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od vipe »

Pár fotek. Pod černou krytkou je šroub co drží vodící lištu okna.
P6110027.JPG
(648.97 KiB) Zatím ještě nestaženo
P6050114.JPG
(599.31 KiB) Zatím ještě nestaženo
P6050112.JPG
(603.64 KiB) Zatím ještě nestaženo
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

Dakujem.
Ked sa otepli, skusim to pozriet alebo hned objednam v hyundai servise alebo v nejakych autodieloch.
Bude to dufam ten isty diel ako na fotke, kedze mne to vyzera trosku inak pod tym igelitom. Ja nemam to servo take cierne, ale mam ho modre a nalvo nie vpravo a. Je spojene cez tiahlovu spojku s inym tiahlom.
Getz 1.4 2006
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

Kolegovia, poprosim Vas o radu.
Schvalne pokracujem v tejto teme, aj ked problem sa trosicku zvacsil.
Predtym mi moj Magicar otvoril v zime obcas len dvere sofera a nie vzdy vsetky dvere.
Tu suciastku som nevymenil, povedal som si ze je to praca na leto.

Ale je tu zmena !
Dnes mi Magicar neotvori uz ani dvere vodica ani ine. Len nieco zavrci, ale nevladze.
A uz sa to nestava len obcas, ale neotvori mi to ziadne dvere uz nikdy !
Takze stlacim Magicar na vypnutie alarmu a dvere si otvaram klucom mechanicky.

Znamena to, ze okrem toho vadneho cierneho rele co ste mi do tejto temy davali,
mam vadne aj to modre rele, ktore som fotil a uploadol som moje foto na ulozto.sk ?

Nemozem byt bez auta, takze by som to chcel riesit inak nez odovzdanim auta do servisu na niekolko dni. Ak si to ovsem dokazem opravit sam.

Dakujem !!!
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Josef »

A klíčem se ti otevřou všechny dveře?
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

Teraz som to bol vyskusat a klucom uz otvorim len svoje dvere.
Skusal som otvorit a zamknut vela krat a asi na siesty pokus mi klucom otvorilo vsetky dvere a potom pri dalsich pokusoch uz zavrelo a otvorilo vzdy vsetky dvere.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Josef »

Takže 100 % výměna toho černého bazmeku ve dveřích :!: #-o mě to vyměnili v servisu za 20 minut. Ale museli objednat z centrálního skladu, který je tuším v Holandsku ](*,) ](*,) Takže jsem asi týden čekal #-o Připrav si asi 4 000 Kč ](*,)
Hyena
*
Příspěvky: 15
Registrován: 21 lis 2013, 19:23

Re: Centralne uzamykanie -nie vzdy v zime funguje otvaranie

Příspěvek od Hyena »

Ked to budem davat objednat chlapikovi v obchode, co sa tym zaobera, zrejme musi vyberat podla kubatury vozidla a roku vyroby, nie hned objednat to co si sem kopiroval s tym cislom nahradneho dielu, predpokladam. Mozu byt medzi nasimi autami rozdiely v tejto suciastke ? Odbornik ktory sa zaobera objednavanim takychto veci pre vsetky typy aut, by ten postup asi mal vediet.
Getz 1.4 2006
Odpovědět

Zpět na „GETZ“