Motorcek nastavenia vysky svetiel

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od SonataEF »

Zdravim, chcem sa spytat na motorcek /mechanizmus/, ktory nastavuje vysku svetiel. Mam sonatu EF 2002 a motorceky nefunkcne. Akosi ich nikde nemozem zohnat a preto by som sa chcel spytat, ci sa dane motorceky pouzivali rozne pre kazdy model, alebo ci sa pouzivali nejake univerzalne na viac modelov z tych rokov (2002+/-). Cize ci mam hladat vylucne u sonat ef, alebo ci mam patrat aj po nejakych inych modeloch /ak su teda taketo motorceky rovnake/.


Dakujem za odpoved.
Reklama
 

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od miro13 »

Neviem či máš motorčeky rovnaké ako ja v Trajete, mne zhorel čip na plošnom spoji ktorý je vo vnútri keď ten motorček rozoberieš; vnútorný celý plošák som vymenil z oktávky z vrakoviska a frčí bez problémov :)
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od SonataEF »

Mne motorceky ako take funguju. Len sa mi "zodrali" ozubene kolieska - prevody na hriadeli toho motorceka a tym padom sa teraz toci naprazdno - nema sa o co zachytit - tie zubky tam niesu. Este som nemal cas to rozoberat, ale urcite sa na to pozriem.

Dost ma to stve, lebo poslednu dobu chodievam obcas riadne nalozeny a tie svetla svietia velmi vysoko. Skusal som ich priamo "nastavit" nastelovat ocosi nizsie (zlata stredna cesta medzi stavom naprazdno a nalozenym). Ale ked idem normalne sam, pripadne 2 ludia v aute, tak to svieti len par metrov pred auto a to je nebezpecne.


miro, vedel by si mi odfotit reflektory zo zadnej strany? Teda tam, kde sa to napaja a pod. Malo by tam byt nieco taketo: http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... qD-FZw.jpg
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od soban »

Pokud je to nefunkční asy bych to vytáhnul a obešel vrakáče možná natrefíš na nějaký z kterého budeš moci třeba vyměnit ty převody či najdeš podobný co bude fungovat.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od miro13 »

SonataEF píše:miro, vedel by si mi odfotit reflektory zo zadnej strany? Teda tam, kde sa to napaja a pod. Malo by tam byt nieco taketo: http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... qD-FZw.jpg
Áno, je to ten motorček...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
SonataEF
*
Příspěvky: 22
Registrován: 29 lis 2013, 22:30

Re: Motorcek nastavenia vysky svetiel

Příspěvek od SonataEF »

Ďakujem. Až bude doma sa na to pozriem, rozoberiem to a uvidím, čo sa s tým dá robiť. ☺
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“